החברה הישראלית Imagene AI גייסה 21.5 מיליון דולר.

חברת הבינה המלאכותית הישראלית Imagene AI אשר מתמקדת ברפואה מדויקת בטיפול בסרטן, הודיעה ב-2 במאי 2022 כי היא גייסה 21.5 מיליון דולר. 3 מיליון דולר במימון ראשוני בהובלת קרן בלומברג, ו-18.5 מיליון דולר בסיבוב הראשון ע”י משקיעים בתחום טכנולוגיית רפואת הסרטן. 

הטכנולוגיה של Imagene AI משתמשת בתמונות פתולוגיות דיגיטליות ואלגוריתמים כדי לזהות ולסווג דפוסים שלא ניתן להבחין בהם בבדיקה אנושית. המטרה היא לפתח תובנות גנומיות, פרוטאומיות ומרחביות של סרטן וכך לקדם את ההבנה של הישנות סרטן, כמו גם עמידות לטיפול. תובנות חדשות אלו יכולות לסייע בפיתוח טיפולים ובאיתור מטופלים לניסויים קליניים. 

דוד אגוס, פרופסור לרפואה והנדסה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת דרום קליפורניה מסביר כי “למרות שסרטן היא מחלה שאולי לעולם לא נבין עד הסוף – בינה מלאכותית מקרבת אותנו לאפשרות לשקול את כל הפרמטרים הרלוונטיים המשפיעים על המחלה, וכך תאפשר לנוע לעבר טרגנוסטיקה – אסטרטגיית טיפול אישית המשלבת טיפולים עם אבחון”.

על פי Imagene AI, טכנולוגיית הבינה המלאכותית תאפשר זיהוי מגוון רחב של סימנים ביולוגיים לסרטן מתוך שקיפות פתולוגית דיגיטלית, ואספקת אבחונים מהירים יותר, כדי להביא מטופלים לטיפולים ממוקדים, מוקדם יותר. 

“רפואה מדויקת משנה את הטיפול בסרטן, אך עדיין רלוונטית וזמינה עבור פחות מ-15% מחולי הסרטן”, אומר דין ביטן, מייסד ומנכ”ל Imagene AI בהודעה לעיתונות. 

יודפת בוכריס, מנכ”לית בלומברג קפיטל, הוסיפה: “הדיגיטציה המתמשכת של שירותי הבריאות תתגמל ספקים רפואיים, משלמים ומטופלים בדרכים חדשות, תביא למינוף נתונים לשיפור האבחונים, לשיפור הדיוק של טיפולים וניתוח תוצאות, ייעול תהליכים ותפחית עלויות. הצוות שלנו גאה להיות חלק מהמשימה של Imagene AI למינוף בינה מלאכותית במאבק בסרטן”.

תרשים המסביר איך טכנולוגיית הAI תתרום ללמידה על המחלה - מתוך האתר של Imagene AI
×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×