4-אפריל-22: פרופסור ישע סיון בועידת שוק ההון האנושי

משבר? הזדמנות? מהפיכה? עולם התעסוקה עובר טלטלה דרמטית. תהליכי עומק שהחלו עוד לפני הקורונה, הואצו בשנתיים האחרונות לנוכח המגפה, ואיתם חוסר הוודאות והצורך “לחשב מסלול מחדש”. תהליכים אלה משפיעים על העולם כולו ובכל תחומי התעסוקה וכנגזרת מכך כלכלת ישראל, מדובר בעניין קיומי – לא פחות.

לנוכח מציאות זו האתגר הוא לכאורה ברור: איך מביאים מיליון עובדים לתעשיית ההיי טק הישראלית? במילים אחרות – כיצד ממנפים את ההצלחה האדירה של התעשייה הישראלית לטובת כלל אזרחי ישראל ולא למעטי המעט, כיצד משתמשים בהצלחה זו לסגירת פערים ולא להרחבתם, כיצד מבטיחים את ההמשכיות של הצלחה זו אל מול תחרות עולמית אגרסיבית בתחום ההון האנושי, כיצד מייצרים כאן מציאות של Startup Nation For All? הפתרון, מטבע הדברים, מורכב בהרבה.

חינוך והכשרה, פערים חברתיים וכלכליים ואי השיוויון, מדינת תל אביב מול הפריפריה, ישראל מול העולם, גיוס ושימור עובדים, גיוון תעסוקתי, תחרותיות, יציבות, עולם העבודה העתידי, הצבא ככלי לקידום חברתי כלכלי או כמייצר פערים, משרד-בית- metaverse. הכל כרוך זה בזה, משפיע ומושפע זה מזה, ונוגע ביכולת שלנו לקיים כלכלה משגשגת, חברה מתפקדת ומדינה עם עתיד בר קיימא.
ועידת “שוק ההון האנושי” נוסדה בכדי להביא את כל בעלי העניין לדיון ציבורי משמעותי בין-מגזרי: ממשלתי, עסקי וחברתי, ובעיקר, לסמן מתווה לפתרונות פרקטיים אפשריים ולהביא ליישומם.

התוצר המרכזי של הועידה יהיה לייצר סינרגיה תהליכית בעולם תעסוקה בפריון גבוה, שתחבר בין מחפשי העבודה למעסיקים, באמצעות ecosystem בין-מגזרי: ממשלתי, חברתי עסקי. מפלטפורמות אינטרנטיות עם מאות אלפי מחפשי עבודה, לקהילות וירטואליות, גופי הכשרה ומימון מהמגזר החברתי ועד למעסיקים המובילים בעולם הטכנולוגי – הכל בתמיכה וליווי של המגזר הציבורי/ממשלתי – תיווצר שרשרת תהליכית סינרגטית עם תוצאות של ממש בעולם התעסוקה בישראל.

פרופסור ישע סיון שמח לסייע ולדבר בפאנל על הפתרונות שמקדמים בעולם הטכנולוגי בתחום התעסוקה, ועל איך יראה עולם התעסוקה ב-metaverse. “אני חושב שאחד מהמפתחות המאוד חשובים זה המנהלים ואלה שרוצים ‘להיות הייטק’, או במילים אחרות, להיות חלק מתעשייה עתירת ידע” אמר פרופסור סיון, “הם בעצמם צריכים לעבור איזשהו תהליך. אז המיקוד שלנו הוא קודם כל להעביר את המנהלים תהליך שבאמצעותו הם בכלל יבינו את התעשיה החדשה”. 

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×