הכירו את ד”ר ורד רייטר

מתי הייתה הפעם הראשונה בה נחשפת לעולם הדיגיטל?
מאז ומתמיד נמשכתי לפן הריאלי והמדויק של הנושאים והתחומים בהם אני עוסקת והנטייה הטבעית שלי לאורך השנים הייתה להמשיך ולפתח את החלקים האלו.
בעולם החברתי בו אני עוסקת שנים רבות, הנושא האנליטי – עבודה עם נתונים, דאטה, ודיגיטל בכלל, פחות נהיר ומקובל בקרב המטפלים והעוסקים בתחום – אוכלוסיית העובדים שלנו לרוב מגיעים מעולמות הטיפול (פסיכולוגים, מטפלים רגשיים, קלינאיות תקשורת, מרפאים בעיסוק וכדומה). זוהי אוכלוסייה שעיקר עיסוקה מתבטא במתן טיפול פרא-רפואי לילד ולמשפחתו, ולרוב עולם הדיגיטל פחות משמש אותם, מן הסתם פחות מוכר להם וכיוון שכך, חלקם הגדול אף מפתח רתיעה מעיסוק בתחום. עם זאת, השימוש בדיגיטל ככלי עזר לפעילות המקצועית, הקלינית, והאיכותית של העובדים שלנו, מאפשרת שדרוג והתמקצעות הן של כל עובד בפני עצמו, הן של הטיפול בילד/נער ובמשפחתו, והן בפעילות הארגון כולו גם מהבחינה הניהולית.
אין ספק שהטמעת הדיגיטל בארגון מציבה אותנו בקדמת הארגונים החברתיים המובילים בארץ.

ספרי על הצלחה שחווית בתחום הדיגיטל בקריירה
ההצלחה הגדולה ביותר עד היום הייתה הטמעת מערכת Salesforce בארגון. כארגון הכולל כיום 2500 מטפלים שרובם המכריע הינם ממקצועות הבריאות, השינוי הארגוני הנדרש היה עצום, לווה במשאבים רבים, הן כלכליים/תקציביים והן משאבי היערכות ותמיכה מבחינת ההנהלה הבכירה של הארגון. נעשתה עבודת שטח-מטה מעמיקה כדי להנחיל לארגון, לראשונה, את השימוש הבסיסי ביותר בפלטפורמה דיגיטלית. המעבר עבר בהצלחה רבה ביותר, כיום אין עובד במערכים הרלוונטיים בארגון שלא משתמש במערכת באופן קבוע ויעיל. האתגר הגדול העומד לפנינו הוא לבחור בקפידה את המקומות אליהם אנחנו רוצים להתפתח – כיצד לשלב פתרונות דיגיטליים נוספים בעולמות שאנו עוסקים בהם. המגוון בשוק אינסופי ואנחנו בוחנים את הפתרונות בעיקר כדי להתאים אותם עד כמה שניתן ל”בגרות הדיגיטלית” של הארגון. מצד אחד, עם האוכל בא התיאבון – ההנהלה ורבים מעובדים עצמם רואים את הפוטנציאל שבשילוב דיגיטל בפעילות הארגון, ועם זאת, ברור שיש להתאים את הפתרונות, רמות השימוש והידע לאוכלוסיה שתעשה בה שימוש. האיזון הזה מאתגר אותי כממונה על התחום, מידי יום מחדש.

מה את הכי אוהבת בקהילה? כיצד השפיעה עליך?
ההשתייכות לקהילה פתחה בפני חלון לעולם חדש, דינמי ומתפתח, תוך הבנה פרקטית של השימושים שניתן לעשות בכלים הרבים האפשריים בפנינו כיום. הלמידה מתוך ניסיונם של אחרים בנוגע לשימוש אפשרי בפלטפורמות דיגיטליות, באופן בו ארגונים אחרים מתייחסים ומטמיעים את הדיגיטל בעולמם, פתח פתח לחשיבה יצירתית וחדשה, ומקום מאתגר לגילוי כיצד נכון לשלב דיגיטל גם בעולם המגזר השלישי.

טיפ למנהיגים דיגיטליים שעושים את צעדיהם הראשונים?
הייתי מדגישה מאוד עד כמה חשוב להתאים את השינוי הדיגיטלי שעושים בארגון לבשלות הדיגיטלית בארגון – עד כמה העובדים יוכלו להשכיל להשתמש בכלים הדיגיטליים באופן מיטבי ויעיל. אין טעם לנסות ולהטמיע טרנספורמציה דיגיטלית בארגון שלא מוכן לכך.

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.