מכשיר אולטרסאונד לביש לשיפור אבחון סרטן השד

כאשר אחת מכל שמונה נשים בארה”ב מפתחת סרטן השד ובמקביל מספר הפתולוגים הולך ומצטמצם, גדל והולך הצורך בפיתוח טכנולוגיה עכשווית שתאפשר גילוי מוקדם של סרטן השד. העיתון “MedCity News” פרסם בתאריך ה-3 במאי 2022 כי חברת ISono Health קיבלה אישור FDA עבור מכשיר אולטרסאונד אוטומטי, לביש, תלת מימדי, המיועד להנגשת הדמיה מותאמת אישית של השד. 

על פי הצהרת החברה, המכשיר החדשני (ATUSA) יהיה יעיל, מדויק ונוח, והוא מתוכנן להיות נגיש למטופלות ולרופאים/ות בנקודת הטיפול.

תוך שתי דקות בלבד, המערכת סורקת אוטומטית את כל השד, ללא תלות במומחיות המפעיל/ה, ומציעה הדמיה תלת מימדית של רקמת השד. הטכנולוגיה משלבת מודלים של למידת מכונה ומטרתם לספק תמיכה קלינית בקבלת החלטות.

iSono הוקמה בשנת 2016 על ידי שתי מהנדסות שחלקו חוויות אישיות דומות של חוסר התאמה לבדיקת ממוגרפיה (בדיקה לזיהוי ואבחון מוקדם של רקמות חשודות באזור החזה), במיוחד עבור נשים עם “שד צפוף” (מונח המתייחס למצב בו רוב רקמת השד עשויה בעיקר מרקמת חיבור רקמה בלוטית ומעט מאוד רקמת שומן).

“לממוגרפיה יש רגישות מוגבלת באבחון אצל נשים בעלות “שד צפוף:, וזה בערך מחצית מכלל הנשים בארה”ב”, אמרה מריאם זיאיי (Maryam Ziaei), מייסדת שותפה ומנכ”לית הסטארט-אפ בדרום סן פרנסיסקו, קליפורניה. “אולטראסאונד הוכח כיעיל בשיפור זיהוי סרטן השד בנשים בעלות שד צפוף”.

“הוכחנו את הבטיחות והיעילות של מכשיר ה-ATUSA עם בדיקות אימות ותיקוף מקיפות, כמו גם מחקרי היתכנות קליניים לצורך קבלת אישור ה-FDA”, אמרה זיאיי. “עם זאת, אנו עורכים מחקרים פרוספקטיביים נוספים.”

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×