10 דברים שכנראה לא ידעתם על ZOOM

  • על פי האגדה, הרעיון של הקמת זום צץ במוחו של אריק יואן, מייסד ומנכ״ל זום, כדי להתמודד עם התסכול במסע של 10 שעות ברכבת – לכל כיוון – לטובת ביקור אצל החברה שלו. 
  • אגדה 2: כשיואן בא למכור את הרעיון של שיחות וידאו למעסיקו באותם ימים – סיסקו – הוא נדחה בעדינות.
  • זום הוקמה בשנת 2011. במאי שנת 2013 היו לה מיליון משתתפים. במרץ 2020 (שיא הקורונה) מספר המשתתפים בשיחות זום קפץ ל-   300 מיליון איש ביום.
  • ״זום״, כמו פריג’דר וגוגל, הפכה גם לפועל שכיח באינספור שפות (״בואי נעשה זום״).
  • 8 מתוך 10 הבנקים הגדולים בארה”ב משתמשים בזום, כמו גם יותר ממחצית מהבנקים הגדולים בעולם.
  • חצי מיליון עסקים, ארגונים ומוסדות חינוך וממשל ברחבי העולם בחרו בזום עבור התקשורת הקריטית שלהם: 70% מהחברות הללו נמצאות ברשימת Fortune 100
  • 9 מתוך 10 בתי החולים המובילים בארה”ב  משתמשים בזום, כמו גם 8 מתוך 10 מערכות הבריאות הגדולות בארה”ב ו-7 מתוך 10 חברות התרופות המובילות בעולם.
  • 46 מתוך 50 האוניברסיטאות העולמיות המובילות ו- 98% מ-50 האוניברסיטאות המובילות בארה”ב עושות שימוש יומיומי בזום.
  • המוטו של אריק יואן עליו הוא חוזר בכל ראיון: 

sustainable happiness comes from making others happy

  • את כנס הלקוחות השנתי – זוטופיה 2021 – פתח אריק יואן בריקוד טיקטוק.

עוד באותו עניין...

עיצוב ארגון מקיים: כיצד מנהיגים יוצרים ערך מתמשך והשפעה שוויונית

דו”ח של אקסנצ’ר בוחן את היסודות של ארגונים מקיימים: סט שיטות ניהול, מערכות ודרכי חשיבה – המתפרשות על תהליכים, אנשים ותרבות – שהחוקרים מכנים “DNA של קיימות” ומסיק שארגונים בעלי דנ”א קיימות נוטים לספק ערך פיננסי גבוה יותר והשפעה סביבתית חברתית.

בדיוק מה שחסר לי: מקלדת וירטואלית לניקוד

המקלדת הוירטואלית מאפשרת הקלדה בעברית גם אם אין לך מקלדת עברית ואף ניתן להוסיף ניקוד בכל מקום בו אנחנו זקוקים לו. הכירו מספר כלים שימושיים: ניקוד של טקסט במחשב האישי, כיצד מפעילים את המקלדת הוירטואלית בווינדוס, וקישור למקלדת אונליין בכל השפות, כולל תרגום (גוגל).

Zoom Fatigue – מה זה ומה גורם לכך? סדרת כתבות מרתקות בנושא

ההתלהבות הראשונית ממגוון האפשרויות הטכנולוגיות הציבה אותנו עד מהרה בפני ״עייפות Zoom״.
מוקדם להגדיר את התופעה כסינדרום קליני, אבל הביטויים שלה מוכרים לכולנו, מילדים ועד מבוגרים – תחושת עייפות, חרדה ומוטרדות לקראת שיחת וידיאו נוספתשמתוכננת מעבר לפינה.
הגורמים שתורמים לעייפות זום הם מסובכיםֿ, רב ממדיים ועדיין לא נחקרו מספיק. אבל בכל זאת יש כבר כמה כיוונים שמצביעים לנו על גורמים קוגניטיביים ובעיקר החסך בקרבה אנושית אמיתית.
אז האם הזום באמת נותן לנו הצצה לאיך יראה עולם התקשורת הבין אישית העתידי שלנו? ואיך זה ישפיע עלינו ועל מערכות היחסים שלנו?

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×