שבועון 02-מאי-2021 (Y21W18): ביום שלישי הקרוב ב”לייב” – רועי פרידמן מייסד NeVeR Again על הנצחת השואה במציאות מדומה, אירוע חברת “טבע”, קול קורא למרצה ב”דיגיטל לעומק”, הכירו את החבר אודי קאוף ועוד

ביום שלישי הקרוב מתחילה סדרת “לייב” חדשה (“היתושה”🦟) שתעסוק בשיבושים דיגיטליים. נארח בעלי תפקידים מחברות שמנהיגות, מובילות ומנהלות שיבושים דיגיטליים. מחכים לראותכם בתכנית הקרובה עם רועי פרידמן (פירוט בידיעה הראשונה). 

להתראות ביום שלישי ב-18:00,
פרופ’ ישע סיון, מייסד; יעקב אילון, עורך ראשי
וצוות הראש הדיגיטלי – הבית של מנהיגי הדיגיטל בישראל

קיבלת את שבועון הראש הדיגיטלי מחבר/ה?
רוצה לקבל את השבועון באופן קבוע למייל האישי?

הירשמו לאתר הראש הדיגיטלי כ”ראש פתוח” ללא עלות, ובכל יום שישי בבוקר השבועון יישלח אליכם למייל.

(1) 🦟 התכנית הקרובה בראש הדיגיטלי “לייב”
ביום שלישי הקרוב, 4 במאי בשעה 18:00 — רועי פרידמן, מייסד NeVeR Again

הראש הדיגיטלי “לייב” חוזר עם תכניות סדרת היתושה – “להנהיג שיבוש דיגיטלי”.

ביום שלישי הקרוב, 4 במאי בשעה 18:00 – נפגוש את רועי פרידמן, מייסד NeVeR Again VR, פרויקט הנצחה של ניצולי שואה באמצעות VR. 

רועי הוא נכד לסבא וסבתא ששרדו את מחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו ומיעטו לדבר על השואה. בשנת 2016, במהלך המסע השני שלו לפולין כאבא לילדיו, רועי הבין שהוא חייב לעשות מעשה כדי להצליח ולשמר את עדויות הניצולים לדור הבא, ושהוא חייב לעשות זאת במהרה.

כתוצאה מכך נולד מיזם NeVeR Again VR – מטרתו היא הנגשת זיכרון השואה ועדויות הניצולים בכלים הטכנולוגיים של המאה ה-21, עבור הדורות הבאים. “הרעיון הוא בעצם להנגיש לכל אחד בכל מקום את האופציה לשבת עם איש עדות ולשמוע את הסיפור ממקור ראשון”.

נ.ב. כמובן שאת הסדרה החדשה נתחיל עם סקירת החיה המובילה אותה. נפגוש גם את ד”ר גיל סתיו, אקולוג, מומחה ליתושים ומזיקים נוספים, המייעץ לחברות סטארט-אפ בפיתוח מוצרים נגד יתושים ושאר מזיקים. 

(2) 💊 כשיזמות ומדעי החיים נפגשים עם הראש הדיגיטלי
סדנת “האוקיינוס הכחול” לפורום BioInnovators של חברת “טבע”

פורום BioInnovators, של חברת “טבע” ובשיתוף הראש הדיגיטלי, כולל 33 דוקטורנטים ופוסט דוקטורנטים מצטיינים ישראלים ברפואה ובמדעי החיים המתעניינים בשילוב של מדעי החיים ויזמות. הסטודנטים לומדים באוניברסיטת ת”א, האוניברסיטה העברית, הטכניון ומכון ויצמן. 

מטרת הפורום היא לתת כלים לחבריו לפתח רעיונות שלהם למוצרים וסטארטאפים עתידיים, באמצעות מנטורינג, הרצאות, סדנאות ומפגשים אישיים. כך, התכנית מחברת בין המעבדה לחיים האמיתיים. בספטמבר 2021 תתקיים תחרות BIO-MIX 2021, בה ייבחר המיזם המנצח.

בשבוע שעבר, הפורום קיים מפגש פרונטלי (בשעה טובה!), במסגרתו משתתפיו עברו את סדנת “האוקיינוס הכחול”, בהובלתו של פרופ’ ישע סיון

במסגרת הסדנה שמעו הסטודנטים הרצאה תיאורטית הנוגעת בפיתוח רעיונות חדשניים באמצעות מתודולוגיית האוקיינוס הכחול. לאחר מכן התחלקו לעבודה בקבוצות ויצרו רעיונות על בסיס הנלמד. 

מובילי הפורום (מימין לשמאל): ד”ר דנה בר-און, ד”ר ערן הררי, ד”ר יעל מרנץ, פרופ’ ישע סיון

33 הדוקטורנטים והפוסט-דוקטורנטים, משתתפי המחזור השני של פורום BioInnovators

צילום: ענבל מרמרי

(3) 👋 פינת הכירו את חברי הקהילה
הכירו את אודי קאוף, מא.מ.ת מיחשוב

הראיון השבועי, והפעם – חבר הקהילה והמנטור אודי קאוף.

(4) 📣 קול קורא בראש הדיגיטלי
קול קורא – מרצה לפינת “דיגיטל לעומק” בתכניות “לייב” של הראש הדיגיטלי

אנו מזמינים אתכם, חברי קהילת הראש הדיגיטלי, לקחת חלק בפינת “דיגיטל לעומק” בתכניות הראש הדיגיטלי “לייב”. 

כזכור, מדובר בכ-7 דקות שבמהלכן המציג/ה מתמקד/ת בתחום/נושא הנוגע לעולם הדיגיטל ומרחיב/ה עליו באופן מעמיק (במסגרת הזמן הנתון), מניסיונו המקצועי או האישי. חלק מהנושאים אשר הוצגו: תחבורה חכמה, מניית גיימסטופ, פלטפורמת Hot-Jar, פרטיות בווטסאפ.

** הנושא והמצגת מחייבים אישור מקדים של פרופ’ ישע סיון
** מרצי הפינה ישודרגו לחברות ברמת “ראש גדול”. 

מוזמנים להציע את מועמדותכם. שלחו מייל לכתובת: [email protected] אנא פרטו בקצרה את הנושא, רקע רלוונטי ואת החומר העומד לרשותכם. 

(5) 📽️ הרצאה פתוחה לחברי קהילה ברמת “ראש פתוח”
פרופ’ תום שינברג, חוקר מוח, התנהגות וקהלת החלטות, על שינוי התנהגות בלחיצת כפתור

חברי קהילה ברמת “ראש פתוח”? במיוחד בשבילכם – הרצאתו של פרופ’ תום שינברג, חוקר מוח, התנהגות וקבלת החלטות, פתוחה עבורכם לצפייה חופשית למשך שבוע, עד יום חמישי ה-06 במאי.

עוד לא חברי קהילה? הצטרפו אלינו כ”ראש פתוח” ותהנו מהרצאות של מנהיגים דיגיטליים נוספים. 

עוד באותו עניין...

שבועון 19-ספט-2021 (Y21W38): גמר תחרות Bio-Mix-2021 של חברת טבע, רישום מוקדם לקורס “מוצרים ושירותים דיגיטליים – המסע”, הכירו את חבר הקהילה גדעון שגיא, ועוד

גמר תחרות Bio-Mix-2021 של חברת טבע ודיגיטלראש | רישום מוקדם לקורס “מוצרים ושירותים דיגיטליים – המסע | הכירו את חבר הקהילה גדעון שגיא | וולפרַם אַלפַא (Wolfram Alpha) מנוע ידע חישובי | מסדרת אקסנצ’ר קורונה – נקודת מבט על מסחר דיגיטלי | הלקט השבועי: הקלטה אירוע קהילה – אתיקה ודיגיטל, ידיעה חדשותית, מאמרים ותוכן מקצועי.

שבועון 22-אוג-2021 (Y21W34): חדר 3D3C – מטאברס, אירוע Bio-Mix-2021 של חברת טבע ודיגיטלראש, משרה חדשה לחברת דיפלומט ב”ראש מביא ראש”, הכירו את החבר זהר דביר, ועוד

חדר חדש בדיגיטלראש: 3D3C – מטאברס | אירוע Bio-Mix-2021 של חברת טבע ודיגיטלראש | משרה חדשה לחברת דיפלומט ב”ראש מביא ראש” | הכירו את חבר הקהילה זהר דביר | 2 משרות חדשות בדיגיטלראש | הלקט השבועי: הקלטה על מיזם להנצחת זיכרון השואה באמצעות VR, מדריכים ופודקאסט.

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×