שבועון 16-ינו-2022 (Y22W03): “לייב” עם ד”ר יצחק אדיג’ס, סיכום וובינר – מנהיגות דיגיטלית בעידן המטאוורס, החדשנות בישראל – צורך לאומי, ה”לייב” הבא עם אביב שפירא, ועוד

“מטאוורס” מצד אחד מושג חדש, ומצד שני, שחקנים במשחקי רשת חיים בזמן המשחק בתוך המטאוורס.
הכיוון הנוכחי הוא לקחת את המשחקים שלב אחד קדימה ולהפוך את המטאוורס לחלק מהעולם האמיתי.

דמיינו שאתם קמים בבוקר, אוכלים ארוחת בוקר, חובשים משקפי מטאוורס ומתחילים את יום העבודה שכולו בתוך המטאוורס. פגישות, קפה עם חברים, הקרנת מצגות, ישיבות עבודה ואפילו ללכת אחרי העבודה עם חברים להופעה/סרט/ארוחת ערב.

על כל אלו ועוד דיברנו בוובינר שיעור לדוגמא למנהיגות דיגיטלית שנערך ב-12 בינואר לקראת קורס מנהיגות דיגיטלית “לרתום את הכוח הדיגיטלי” שיפתח ב-26 בינואר בשיתוף הטכניון (ידיעה מס’ 2).

פרופ’ ישע סיון, מייסד; יעקב אילון, עורך ראשי
וצוות דיגיטלראש – הבית המקצועי של מנהיגי הדיגיטל בישראל

(1) 🦋 קהילה > דיגיטלראש “לייב”
הרצאתו של ד”ר יצחק אדיג’ס בסדרת הפרפר

הילה מזור חברת הקהילה שלנו שהשתתפה במפגש עם ד”ר יצחק אדיג’ס כתבה:

“עליתי להרצאה של ד”ר יצחק אדיג’ס בכבודו ובעצמו! ההרצאה הייתה חלק מסדרת הרצאות של קהילת דיגיטלראש DigitalRosh.
זה היה קצר, משהו כמו חצי שעה והשאיר טעם של עוד! משתפת פה כמה תובנות מעניינות מההרצאה.

כשעוסקים בניהול שינוי עוסקים בניהול קונפליקטים! אם אתם לא יודעים לנהל קונפליקטים אתם לא יודע לנהל, כי אנשים זה קונפליקטים!
האמת שזו אמירה מדהימה שזורקת אותי למחשבה לגבי יכולתם של מנהלים לנהל קונפליקטים אישיים. אם למשל אני לא מצליחה לנהל קונפליקט בזוגיות או מול הילדים, מה זה אומר על היכולת שלי לנהל קונפליקט בעבודה??
נקודה למחשבה במעברים שבין האישי והעבודה, במיוחד בימי בידודים וקורונה.
אדיג’ס ממשיך ואומר שקונפליקטים יכולים להיות הרסניים, אבל הם לא מוכרחים להיות הרסניים, הקונפליקט יכול להיות בונה.
דרך המילוט לקונפליקט בונה היא דרך אמון וכבוד הדדי.
הלמידה שלנו נעשית דרך הניגודים, אנחנו צריכים אנשים שונים מאיתנו כי ככה אנחנו לומדים, דרך השוני. הלמידה שלנו נעשית דווקא ממי שאנחנו לא מסכימים איתו! ולא ממי שאנחנו מסתדרים איתו ומסכימים איתו.

כדי שזה יקרה צריכים מספר מרכיבים (יש ארבעה אבל בהרצאה הוצגו רק שלושה):

  1. יכולת לנהל ישיבות – נדרשת משמעת בניהול ישיבה, זהו מרכיב קריטי וחשוב ביותר.
  2. גיבוש חזון, משימות וערכים.
  3. מבנה ארגוני נכון וגיוון (paei- למי שמכיר את הטיפוסים של אדיג’ס.. מי לא מכיר בעצם.. )

במבנה הארגוני יש להקפיד על חלוקה ואיגוד גופים בתוך הארגון שעוסקים בטווח הקצר לעומת גופים בתוך הארגון שעוסקים בטווח הארוך, כאשר המנהל/ת הוא האינטרגריטור בין כולם. רק כך ניתן להניע שינוי.
[…]
ובדיוק כשהעסק התחיל להיות ממש ממש ממש מעניין, עצרו לנו את ההרצאה והשאירו אותנו עם טעם של עוד. אני נהנתי!”

גם אנחנו…

(2) 💻 קורסים > לרתום את הכוח הדיגיטלי
וובינר בשיתוף הטכניון שיעור לדוגמה בנושא המטאוורס לקראת קורס מנהיגות דיגיטלית

ביום רביעי התקיים וובינר אליו הצטרפו יותר ממאה משתתפים שביקשו להכיר את קורס מנהיגות דיגיטלית – לרתום את הכוח הדיגיטלי.

מנהלת השיווק של היחידה ללימודי המשך בטכניון נעמה שריד סיפרה על שיתוף הפעולה בין הטכניון לדיגיטלראש והציגה את פרופסור ישע סיון למשתתפים.

גולת הכותרת בוובינר המתעניינים היה שיעור לדוגמה שהעביר פרופסור סיון “מנהיגות דיגיטלית בעידן המטאוורס” שהשאיר טעם של עוד.

סיימנו רבע שעה מאוחר מהצפוי בעקבות השאלות הרבות של המשתתפים שמעוניינים להירשם לקורס שמתחיל ב-26 בינואר.

(3) 🖇️ קורפוס > מגזרים ותעשיות > חדר ממשל ודיגיטל
החדשנות בישראל – צורך לאומי

“מדינת ישראל ידועה בעולם כ”אומת הסטארט אפ”, בין היתר בשל כמות חברות ההזנק שקמו במדינה, מרכזי המחקר והפיתוח (מו”פ) הבינלאומיים הפועלים בארץ ומספר האקזיטים שביצעו חברות ישראליות.
מעמד זה הושג בין היתר בזכות תרבות עסקית אשר מעודדת חדשנות ונטילת סיכונים בקרב יזמים, האיכות האקדמית של האוניברסיטאות וכן מדיניות של ממשלות ישראל שתמכו ביוזמות של חדשנות, שותפות בין המגזר הממשלתי, האקדמי והעסקי הולידה טכנולוגיות פורצות דרך בתחומי המים, החקלאות, התקשורת, מדעי החיים החלל ועוד…” (מתוך דוח שנתי 70א – “הבטחת היתרון והחדשנות הטכנולוגיים של המשק הישראל”- מבקר המדינה מרץ 2020).

המצגת המלאה של דרור בין, מנכ”ל רשות החדשנות בממשלת ישראל, חדשנות בישראל – צורך לאומי כפי שהציג אותה בדיגיטלראש “לייב” ב-28 בדצמבר, 2021.

(4) 🛩️ קהילה > דיגיטלראש “לייב”
סדרת הפרפר עם אביב שפירא

ביום שלישי הקרוב נארח בדיגיטלראש “לייב” את אביב שפירא, מייסד ומנכ”ל XTEND.

עם רקע בתעופה וחלל ולמעלה מ-10 שנים בתעשיית הרחפנים, אביב משלב כעת את התשוקה, המומחיות והתחביבים שלו עם סטארטאפ חדש.
החברה, בתחום ה-Extended Reality, שמה לה למטרה לתת לאנשים את היכולת לטוס באמצעות מציאות מדומה ורחפנים.

בשנתיים האחרונות, XTEND העניקה לחיילים ואנשי אבטחה ברחבי העולם את היכולת לבצע את המשימות שלהם מרחוק. מסריקת מתקן מקורה, סילוק מטעני חבלה או ביטול איומי מזל”טים אויבים, הכל יכול להיעשות באמצעות מערכת מתקדמת מבוססת מחוות VR הדורשת אפס זמן למידה. 

(5) 🤙 קורפוס >  מגזרים ותעשיה > חדר חברה ודיגיטל
אפליקציית DEAFINITELY – דמו

על Deafinitely כבר עודכנתם? – למי שטרם נחשף לפיתוח החדשני, מדובר באפליקציה יחודית המאפשרת תרגום טקסט כתוב לשפת הסימנים באמצעות דמות וירטואלית.

האפליקציה פותחה על-ידי נימרוד ליבנה, אב לשלוש בנות, שתיים מהן חרשות מלידה. בעקבות הקושי בתקשורת עמן, חיפש נימרוד אפליקציה שתסייע לו, ומשלא מצא- יצר אותה בעצמו.

אפליקצית Deafinitely מהווה פריצת דרך עולמית בתחום התקשורת הבין-אישית, אך חשוב לציין כי לאפליקציה ישנם גם שימושים רבים בעולם העסקי; לנותני שירותים במגזר הפרטי והציבורי, הרוצים להנגיש את העסק שלהם באופן מלא.

החל מנובמבר 2021 עלתה Deafinitely לאוויר וניתן למצוא אותה בחנויות האפליקציות. 

(6) 🎬 לקט דיגיטלראש
ומה עוד…

🎤 הקלטה פתוחה — חדשנות בחדשנות ד”ר אראל מרגלית, יזם ויושב הראש המייסד של קרן הון הסיכון JVP, מדבר עם יעקב אילון על מה עובד בעולם הסטארט-אפ.

🎥 חדשות הדיגיטל של יעקב — רחפן מציל חיים, רובוט שמחליף את צוות המטבח בסין ומכונה שממיינת לגו.

📃 כתבה -—  הופעת הולוגרמה ללהקת אבבא כאווטארים צעירים  — קורפוס > תחומים חוצי מגזרים > חדר 3D3C מטאוורס.

👩🏼‍🦰 חברת הקהילה מוניקה ברקו — הגבלות על משחקי מחשב לילדים: כן? לא? איפה? כמה?  — קורפוס > מגזרים ותעשיות > חדר חברה ודיגיטל.

📚 ספר  —  הכירו את Market Opportunity Navigator- המודל לזיהוי הזדמנויות עסקיות —  קורפוס > תרבות ודיגיטל > חדר מדריכים.

📚 חברי קהילה מוזמנים להמליץ על ספרים שמתאימים להיכלל בספריית דיגיטלראש. להצעות צרו איתנו קשר.

משרות חדשות

**לעמוד המשרה ב”ראש מביא ראש – משרות”, יש להקליק על הגרפיקה**

נתקלתם בכתבה מעניינת בעולם הדיגיטל? ראיתם סרטון שיכול להיות רלוונטי לקהילה?
שתפו אותנו ואנו נפרסם את הידיעה בשבועון ובאתר דיגיטלראש.

עוד באותו עניין...

שבועון 23-ינו-2022 (Y24W04): “לייב” עם אביב שפירא ורובי ליאני – רחפנים אוטונומיים, איפה דפי? מיזם להנגשת דפיברילטורים, “לייב” הבא – דיגיטל והגיל השלישי, ועוד

“לייב” 11-ינו-2022 עם אביב שפירא ורובי ליאני – רחפנים אוטונומיים | איפה דפי? מיזם להנגשת דפיברילטורים | “לייב” 18-ינו-2022 עם ד”ר מיכל הלפרין בן צבי – הדיגיטל והגיל השלישי | קורס מנהיגות דיגיטלית מתחיל 26-ינו-2022 | כנס NFT ישראל #2 במכללת שנקר | משרות חדשות | הלקט השבועי: הקלטה פתוחה, מאמרים ותוכן מקצועי.

שבועון 06-ינו- 2022 (Y22W02): ד”ר יצחק אדיג’ס: לקראת מפגש ראשון בסדרת הפרפר, מפגש קהילה, אנציקלופדיית “אאוריקה”, חקלאות ורטיקלית- גורדי צמחים, רישום לוובינר ועוד

ד”ר יצחק אדיג’ס: לקראת מפגש ראשון בסדרת הפרפר | מפגש קהילה – מגמות לשנת 2022 | אנציקלופדיית “אאוריקה” – לדעת על הכל | חקלאות ורטיקלית- גורדי צמחים | רישום לוובינר | גוגל וחברת הבינה המלאכותית שלה DeepMind עומדות בפני תביעה | משרות חדשות | הלקט השבועי: הקלטה פתוחה, מאמרים ותוכן מקצועי.

הדרך למטאוורס

סדרת כתבות על המטאוורס – האינטרנט העתידי-תיאורטי שבו נבלה בחללים וירטואליים בתלת-ממד או נוסיף לסביבה הפיזית שלנו אלמנטים דיגיטליים. מי במרוץ הגלובלי, חברות ישראליות, כלכלה וחברה, אתגרים בדרך להגשמת החזון, סייבר, אתיקה וסכנות חומרה

אסתי פשין, מנהלת חטיבת הסייבר, התעשייה האווירית – על חוסן הסייבר

הרצאה מרתקת של אסתי פשין, סמנכ”לית, מנהלת חטיבת הסייבר של התעשייה האוירית-אלתא ישראל, על חוסן הסייבר כמפתח ראשי באבטחת סייבר. ההרצאה ניתנה במסגרת הועידה הראשונה לחדשנות בסייבר שהתקיימה בנובמבר 2021 באופן מקוון.

שבועון 02-ינו-2022 (Y22W01): דרור בין, מנכ”ל רשות החדשנות, וובינר לקראת הקורס “לרתום את הכוח הדיגיטלי”, סיכום שנת 2021 עם יעקב אילון ועוד

“לייב” עם דרור בין מנכ”ל רשות החדשנות | וובינר היכרות עם הקורס “לרתום את הכוח הדיגיטלי” | לייב לייב ברבעון הראשון של 2022: סדרת הפרפר – להוביל בשלות דיגיטלית | חדשות הדיגיטל של יעקב אילון: סיכום 2021 | הכירו את ‘מירו’ הלוח המקוון לשיתוף פעולה |
משרות חדשות | הלקט השבועי: הקלטה פתוחה, ספרים מומלצים, מאמרים ותוכן מקצועי.

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×