שבועון 06-ינו- 2022 (Y22W02): ד”ר יצחק אדיג’ס: לקראת מפגש ראשון בסדרת הפרפר, מפגש קהילה, אנציקלופדיית “אאוריקה”, חקלאות ורטיקלית- גורדי צמחים, רישום לוובינר ועוד

דיגיטלראש “לייב” שמחה לפתוח את סדרת הפרפר – להוביל בשלות ארגונית עם ד”ר יצחק אדיג’ס.
ד”ר יצחק אדיג’ס מומחה לניהול ולהתנהגות ארגונית, פיתח את מודל מחזור חיי הארגון, וכן את מודל ארבעת התפקודים:
  • המשימתי (באנגלית Producer – יצרני, מסומן באות P).
  • המינהלן (באנגלית Administrator – מינהלן – מסומן באות A).
  • היזם (באנגלית Entrepreneur – יזם – מסומן באות E).
  • המתכלל (באנגלית Integrator – אינטגרטור – מסומן באות I).
יחד עם ד”ר אדיג’ס נתמקד ב”הנהגת שיוני ארגוני” – ובמיוחד ב-“אתגר היישום” לעדכני (ידיעה מס’ 1).

פרופ’ ישע סיון, מייסד; יעקב אילון, עורך ראשי
וצוות דיגיטלראש – הבית המקצועי של מנהיגי הדיגיטל בישראל

(1) 🦋 קהילה > דיגיטלראש “לייב”
פתיחת סדרת הפרפר ב-11 בינואר עם ד”ר אדיג’ס

במפגש הראשון בדיגיטלראש “לייב” – סדרת הפרפר, נארח את ד”ר יצחק אדיג’ס מומחה סמינאלי לניהול והתנהגות ארגונית.

ד”ר אדיג’ס ימסגר את הדיון בשאלות על השינויים שחלו בתהליכי הטרנספורמציה והשפעתם על רבדי הניהול השונים. 

(2) 👩🏼‍💼👨🏼‍💼🧑🏼‍🔧👩🏼‍🔧🧑🏼‍💼 קהילה > מפגשי וסיורי קהילה
מגמות בדיגיטלראש בשנת 2022

לכבוד השנה החדשה התקיים אירוע קהילה בזום, בו סיכמנו את אירועי שנת 2021, הצגנו את השינויים והעדכונים החמים ביותר בדיגיטלראש ודנו בתוכניתינו להמשך.

לאחר מכן התקיים דיון פתוח, במהלכו כל החברות והחברים שיתפו את חוויותיהם וציפיותיהם לעתיד, הציעו כיווני התפתחות מומלצים מניסיונם והעלו רעיונות לשיתופי פעולה.

אנו מודים לכל חברי הקהילה על ההיענות והמעורבות הרבה. רשמנו בפנינו את כל הרעיונות שהועלו ונבחן אותם בתשומת לב.

מאחלים לכולם שנה אזרחית טובה והמשך שיתוף פעולה קהילתי פורה.

(3) 📖 קורפוס > תרבות דיגיטל > חדר מדריכים
אנציקלופדית אאוריקה – כל מה שרציתם לדעת על הכל

“אאוריקה” היא אנציקלופדיה שונה מאנציקלופדיות אחרות שאתם מכירים. כולם מכירים את ויקיפדיה, שהיא מקור מידע מופלא ומלא מידע ותוכן, מקום נפלא להגיע אליו כשאנחנו מחפשים משהו.

אאוריקה עושה ההיפך. בואו לאאוריקה כדי לגלות דברים חדשים על העולם ועל מה שמעניין אתכם. עלעלו ולמדו רעיונות ונושאים בכל התחומים, לחצו על הקוביה כדי “להגריל” ידע שלא ידעתם על קיומו או שלא חשבתם שיסקרן אתכם. לא אוהבים? – עוד לחיצה ועוד.. אנו מספקים את הגילוי והסקרנות הטבעית שיש בבני אדם, בכל גיל ובכל אמצעי – במחשב שלכם, בטאבלט או בסמארטפון.

(4) 🩺  קורפוס > מגזרים ותעשיות > רפואה ודיגיטל
גוגל ו-DeepMind עומדות בפני תביעה בארה”ב וזוכו בבריטניה

ערוץ החדשות האמריקני לחדשות, CNBC, פרסם באוקטובר 2021 כי גוגל (Alphabet בשמה הרשמי) וחברת הבינה המלאכותית שלה, DeepMind, עומדות בפני תביעה משפטית על הדרך שבה השיגו ועיבדו למעלה ממיליון רשותות בריאות של חולים במערכת הבריאות הבריטית (NHS) – ללא הסכמתם. לטענת התביעה, התיעוד הושג על-ידי DeepMind כחלק ממאמץ לפתח אפליקציה בשם Streams לצורך ניטור חולים.

התובעים ציפו שהתביעה תתן מענה לשאלות בסיסיות, טכנולוגיות, אתיות ומוסריות, בנוגע לניהול נתונים אישיים רגישים וניהול הגישה אליהם.

בית המשפט העליון בבריטניה דחה בתחילת נובמבר את התביעה ושיקף את ההבדל בין ארה”ב לבריטניה ביחס לתביעות מסוג זה. הזכות לתבוע פיצויים תחת חוקי הגנת המידע הבריטיים קיימת רק אם הוכח נזק ממשי שנגרם לכל תובע. 

(5) 🥦 קורפוס >  מגזרים ותעשיה > חדר חקלאות ודיגיטל
חקלאות ורטיקלית – גורדי צמחים

החקלאות הוריטקלית היא מגמה שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות, דבר הגיוני בהתחשב בכך שהיא צורכת פחות שטח ואנרגיה מחקלאות מסורתית ומתאימה לעולם שהופך ליותר ויותר אורבני. 

ורטיקל פילד היא חברת אגרוטק ישראלית המפתחת פתרונות טכנולוגיים לגידול חקלאי עירוני. החווה הורטיקלית מייצרת תוצרת טרייה, בריאה, נטולת הדברה, לאורך כל השנה ללא תלות בגורמים חיצוניים.

בחברת ורטיקל פילדס פיתחו פלטפורמת גידול חדשנית המוטמעת בתוך מכולות ממוחזרות וכוללת חיישנים, מערכת השקיה ותאורת לדים סגולה המדמה את אור השמש. תאורת הלד מאפשרת לבחור את אורכי הגל הרצויים והמועילים בלבד לטובת גידול אופטימלי של הצמח. מערכת הגידול מבוקרת ע”י תוכנת ניטור פנימית המנהלת את שלבי הגידול של היבול באופן אוטומטי ומנטרת את מערכת ההשקיה, חומרי ההזנה, התאורה, בקרת האקלים ועוד, וכל זאת בהתאם לנתונים הנאספים על ידיהם ליצירת תנאים אופטימליים לצמח. הדבר מאפשר לתוצרת החקלאית לגדול בצורה מיטבית עם צורך מינימלי בטיפול אנושי ובחסכון של עד 90% מים. סביבת הגידול הינה סטרילית והתוצרת הטרייה גדלה ללא חומרי הדברה וללא תלות בעונות השנה כל ימות השנה. מערכת ה IOT חכמה המאפשרת לעקוב אחר המדדים של כל צמח לאורך שלבי ההתפתחות שלו.

מעבר לחסכון באנרגיה וכח אדם, בורטיקל פילד מייצרים כ 150% תנובה ליחידת שטח בהשוואה לחקלאות מסורתית. הגידול העירוני חוסך עלויות שינוע ומכך מקטין את זיהום האוויר. בנוסף, הגידולים נמצאים בתוך “כיסים” עם אדמה אורגנית ונמכרים כצמח חי, דבר המאפשר את הוצאת הגידול בקלות ללא חיתוכו ובכך מאריכים את חיי המדף של הירק.

קורפוס > מגזרים ותעשייות > חדר חקלאות ודיגיטל.

(6) 🎬 לקט דיגיטלראש
ומה עוד…

🎤 הקלטה פתוחה — חמי פרס, שותף-מייסד ומנכ”ל בקרן הון סיכון “פיטנגו”, מדבר עם יעקב אילון על הצלחה בקרנות הון סיכון, על תפקיד החדשנות בתחרות וערך ההון האנושי ביזמות.

📃 כתבה -— קריסת שירותי הענן של אמזון  — קורפוס > תחומים חוצי מגזרים > חדר המסלול האדום.

📃 כתבה — קוד הדנ”א: ביו-האקרים מציגים שיטת פריצה חדשה למחשבים דרך רצף הגנים  — קורפוס > תחומים חוצי מגזרים > חדר סייבר.

📒 מאמר —  אותות של שינוי – המכ”ם החיוני שמנהיגים צריכים להכיר כדי לתפוס את העתיד —  קורפוס > חדר שותפים > חדר אקסנצ’ר.

📚 חברי קהילה מוזמנים להמליץ על ספרים שמתאימים להיכלל בספריית דיגיטלראש. להצעות צרו איתנו קשר.

משרות חדשות 
**לעמוד המשרה ב”ראש מביא ראש – משרות”, יש להקליק על הגרפיקה**

נתקלתם בכתבה מעניינת בעולם הדיגיטל? ראיתם סרטון שיכול להיות רלוונטי לקהילה?
שתפו אותנו ואנו נפרסם את הידיעה בשבועון ובאתר דיגיטלראש.

עוד באותו עניין...

שבועון 21-מרץ-2021 (Y21W12): קורס בלמידה עצמית עד תחילת אפריל, שילוב בינה מלאכותית במחקר רפואי, הכירו את חברת הקהילה אנה קיסלמן, הצעת עבודה באונ’ ת”א ועוד

קורס בלמידה עצמית עד תחילת אפריל | שילוב בינה מלאכותית במחקר רפואי | הכירו את חברת הקהילה אנה קיסלמן | הצעת עבודה באונ’ ת”א | הקלטת מפגש הקהילה “טסלה ושיבושים דיגיטליים נוספים” | הטיול של צוות i8 לעכו | סיכום חגיגות יום ההולדת של הראש הדיגיטלי

שבועון 02-מאי-2021 (Y21W18): ביום שלישי הקרוב ב”לייב” – רועי פרידמן מייסד NeVeR Again על הנצחת השואה במציאות מדומה, אירוע חברת “טבע”, קול קורא למרצה ב”דיגיטל לעומק”, הכירו את החבר אודי קאוף ועוד

ביום שלישי הקרוב ב”לייב” – רועי פרידמן מייסד NeVeR Again על הנצחת השואה במציאות מדומה | אירוע חברת “טבע” | קול קורא למרצה ב”דיגיטל לעומק” | הכירו את החבר אודי קאוף | פרופ’ תום שינברג על שינוי התנהגות בלחיצת כפתור, משרות חדשות ועוד

שבועון 10-אוק-2021 (Y21W41): מתווה ארגוני לקורסי מנהיגות דיגיטלית, הכירו את חברת הקהילה דורית ירון, המשך סדרת אקסנצ’ר – בונים על פלטפורמה מהימנה ועוד

המתווה ארגוני לקורסי מנהיגות דיגיטלית | הכירו את חברת הקהילה דורית ירון | סדרת אקסנצ’ר – בונים על פלטפורמה מהימנה | סיור מקצועי במכללה הלאומית לשוטרים – עדכון | חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד | הלקט השבועי: הקלטה פתוחה – גדי גילון, סמנכ”ל מערכות מידע לובינסקי רכב, ידיעה חדשותית, מאמרים ותוכן מקצועי.

שבועון 13-יוני-2021 (Y21W24): ביום שלישי הקרוב ב”לייב”: אמנון מישור מייסד לידספייס, הקלטה של ענבל קארו על “אתיקה ודיגיטל”, הכירו את חברת הקהילה אירית חצרנוב, ועוד

ביום שלישי הקרוב ב”לייב” | הקלטת התוכנית האחרונה: ענבל קארו על “אתיקה ודיגיטל” | הכירו את חברת הקהילה אירית חצרנוב | פינת “חדש בראש” עם פרופ’ ישע סיון | חדר “ראש מביא ראש”: משרות חדשות | וכרגיל לקט מומלצים.

שבועון 18-אפריל-2021 (Y21W16): רבעון 2 בראש הדיגיטלי לייב – סדרת היתושה, ביום רביעי מתחיל הקורס המתקדם DLC145, האתר החדש שלנו, הכירו את חברת הקהילה טניה ז’לזניאק ועוד

ברבעון 2 בראש הדיגיטלי לייב – סדרת היתושה | ביום רביעי מתחיל הקורס המתקדם DLC145 | האתר החדש שלנו | הכירו את חברת הקהילה טניה ז’לזניאק | אסתי פשין, מנהלת מפעל הסייבר בתעשייה האווירית לישראל על אתגרים ואסטרטגיות בסייבר בעידן הקורונה | CEO למטריקס בניו יורק | כיצד שלחו דוא”ל בשנות ה-80

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×