שבועון 11-יולי-2021 (Y21W28): קורס “להוביל את מהלך הטרנספורמציה הארגוני” יצא לדרך, מבוא לפייק ניוז, הכירו את חבר הקהילה אריה עמית, חדר קריירה בדיגיטל ועוד

סיימנו את הרבעון השני בדיגיטלראש שכותרתו היתה “להנהיג שיבוש דיגיטלי”, ואנחנו נכנסים לרבעון השלישי.

הרבעון השלישי יתמקד בקורס מנהיגות דיגיטלית “להוביל את מהלך הטרנספורמציה הארגוני” DLC146, ובקורסי הלמידה העצמית וההיברידית DLC150X, במעבר לקראת סוף יולי לאזור מתחם שרונה (מעבר דירה הוא אירוע בחיי חברה…), בחיזוק התשתיות של האתר ובעיקר – להנות מהקיץ.

להתראות בשבוע הבא,
פרופ’ ישע סיון, מייסד; יעקב אילון, עורך ראשי
וצוות הראש הדיגיטלי – הבית המקצועי של מנהיגי הדיגיטל בישראל

קיבלת את שבועון הראש הדיגיטלי מחבר/ה?
רוצה לקבל את השבועון באופן קבוע למייל האישי?

הירשמו לאתר הראש הדיגיטלי כ”ראש פתוח” ללא עלות, ובכל יום שישי בבוקר השבועון יישלח אליכם למייל.

(1) 💻 קורס מנהיגות דיגיטלית
הקורס “להוביל את מהלך הטרנספורמציה הארגוני” נפתח – ברוכות וברוכים הבאים!

ביום רביעי, 7 ביולי 2021, נפתח קורס מנהיגות דיגיטלית “להוביל את מהלך הטרנספורמציה הארגוני” DLC146 בשיתוף מרכז הידע לחדשנות בטכניון והיחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ בטכניון.

בקורס היחודי לוקחים חלק כ-30 משתתפים, ממגוון ארגונים ותפקידי ניהול בכירים, שמעוניינים להבין את המהלך האסטרטגי של השינוי הארגוני באמצעות מנהיגות וכלים דיגיטליים.

המפגש הראשון הוקדש ל:

  • מודל רכיבי הדיגיטל (מטרות הארגון, הכוחות הפועלים, פעולות הדיגיטל)
  • המודל הכללי של “מוכנים, היכון; צא! פעיל…”
  • ועדת היגוי
  • חשיבות הדיגיטל כיכולת ארגונית

במהלך המפגש, תא”ל זיו אבטליון, ר’ מנהלת הטרנספורמציה הדיגיטלית בצה”ל, סיפר על מהלך הטרנספורמציה הארגוני המתרחש בצבא.

(2) 📃 המלצת תוכן
מבוא לפייק ניוז (דיפ פייק)

דיפ-פייק (Deepfake) היא טכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית ליצירת סרטוני וידאו, צילומים או קטעי קול מזויפים. דיפ-פייק מאפשר ליצור תוכן מזויף שנראה אמיתי על ידי שילוב תמונות וסרטונים קיימים על גבי תמונות וקטעי וידאו מקוריים. טכנולוגיה מתקדמת זו כבר משמשת להפקת סרטונים פורנוגרפיים של ידועניות, פייק ניוז ומתיחות זדוניות כמו גם ספינים תקשורתיים להטיית דעת הקהל.

צריך להיזהר מלהאמין לכל דבר שאנו רואים ברשת.

(3) 👋 פינת הכירו את חברי הקהילה 
הכירו את אריה עמית, יועץ אסטרטגי וניהולי בכיר ב- I-amIT

הראיון השבועי עם חבר הקהילה אריה עמית.

ניתן לצפות בכל הראיונות מפינת “הכירו את חברי הקהילה” באתר הראש הדיגיטלי. בכל יום חמישי יתווסף לחדר הראיון השבועי.

(4) 💻 קורסים בשיתוף מוסד הטכניון 
סיכום וובינר “יסודות המנהיגות הדיגיטלית”

ב- 1 ביולי נערך וובינר למתעניינים בקורס יסודות המנהיגות הדיגיטלית בלמידה עצמית בשיתוף עם היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ בטכניון.

נעמה שריד, מנהלת השיווק של היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ בטכניון, סיפרה על שיתוף הפעולה עם דיגיטלראש ופרופסור ישע סיון הסביר מהי מנהיגות דיגיטלית והתועלת שתצמח למשתתפי הקורס מהכרת הנושאים.

המשתתפים בוובינר טעמו מתכני ההרצאה הראשונה, הכירו את דיגיטלראש ונשארו לשאול שאלות לגבי הקורס והאתר.

בעקבות הוובינר הצטרפו חברים חדשים לקהילה.

רוצים לקחת חלק בפינת “דיגיטל לעומק”? רוצים לתת מהידע והניסיון שלכם בחזרה לקהילה ולהעמיק בתחום מסוים בעולם הדיגיטל?

מוזמנים ליצור איתנו קשר ולהציע את מועמדותכם! שלחו מייל לכתובת: [email protected]. אנא פרטו בקצרה את הנושא, רקע רלוונטי ואת החומר העומד לרשותכם.

(5) ‍📃 קורפוס תכנים
חדר קריירה בדיגיטל

בחדר זה ניתן למצוא מידע, כלים רלוונטיים ותוכן להשראה לניהול הקריירה של מנהיגים דיגיטליים

(6) 🎬 לקט הראש הדיגיטלי
ומה עוד…
להלן הלקט השבועי לצפייה/קריאה:

נתקלתם בכתבה מעניינת בעולם הדיגיטל? ראיתם סרטון שיכול להיות רלוונטי לקהילה?
שתפו אותנו ואנו נפרסם את הידיעה בשבועון ובאתר הראש הדיגיטלי.

עוד באותו עניין...

שבועון 6-יוני-2021 (Y21W23): ביום שלישי הקרוב ב”לייב”: אירוע קהילה “אתיקה ודיגיטל”, הכירו את חברת הקהילה שיר שלום, דיגיטל בפעילות עמותת עור”ק, ועוד

ביום שלישי הקרוב ב”לייב”: מפגש קהילה – אתיקה ודיגיטל עם ענבל קארו ופאנל מומחים | הקלטת התוכנית האחרונה: אוסנת פיליפ על מדפסות תלת-מימד | הכירו את חברת הקהילה שיר שלום | עודד אונגר וטניה ז’לזניאק על עמותת עור”ק | רישום מוקדם לקורס מנהיגות דיגיטלית של “הראש הדיגיטלי” והטכניון — DLC146 “להוביל את מהלך הטרנספורמציה הארגוני”

אימות דיסאינפורמציה ושמועות אינטרנט

שני אתרים – באנגלית ובעברית – בהם ניתן לוודא אמיתותן של הודעות שונות המופצות ברחבי המרשתת והרשתות החברתיות למינהן. Polygraph.info של “קול אמריקה” ו”לא רלוונטי” של חנן כהן. מומלץ לוודא את נכונותן של ‘עובדות’ שקיבלתם.ן לפני המשך הפצתן.

שבועון 08-אוג-2021 (Y21W32): קורס “מנהיגות דיגיטלית” בלמידה עצמית (DLC157) עד 2 בספטמבר, וובינר: לובינסקי – בעלי MG ZS EV חשמלי בישראל, ועוד

קורס מנהיגות דיגיטלית בלמידה עצמית (DLC157) – עד 2 בספטמבר | וובינר: לובינסקי ובעלי MG ZS EV חשמלי בישראל | תשכחו מהאינטרנט – נכנסים למטאברס | הכירו את חברת הקהילה אסנת צדוק, מנהלת אגף שיל”ת בעמותת שלומית | מדריך וידיאו: התקשורת היא המסר | הלקט השבועי: הקלטה פתוחה עם פרופ’ אסף אברהמי, טיפים מדריכים והשראה.

שבועון 18-יולי-2021 (Y21W29): עם עליית מספרי הנדבקים בעולם – הרצאת שלושת הנורמלים, “כל זכות” עוברים לעבודה ישירה מול הממשלה, הטכניון ודיגיטלראש – שותפות בלמידה ועוד

הרצאה מוקלטת: מודל שלושת הנורמלים החדשים | אצל חברי הקהילה – “כל זכות” עוברים לעבודה מול הממשלה | אתגרי הדיגיטל – מתוך חדר המסלול האדום | הטכניון ודיגיטל ראש – שותפות בלמידה | עדכונים חמים: עוברים דירה | ובלקט המומלצים: משרה חדשה, הקלטה פתוחה ותכנים מרתקים | שבוע טוב!

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×