שבועון 13-יוני-2021 (Y21W24): ביום שלישי הקרוב ב”לייב”: אמנון מישור מייסד לידספייס, הקלטה של ענבל קארו על “אתיקה ודיגיטל”, הכירו את חברת הקהילה אירית חצרנוב, ועוד

אנו ממשיכים בסדרת ה”שיבוש הדיגיטלי”, ביום שלישי נפגוש את אמנון מישור מחברת לידספֵּייס היישר מסן פרנסיסקו, שיספר כיצד נתונים (DATA) הפכו להיות הנפט של העידן הדיגיטלי (פרטים נוספים בידיעה מס’ 1).

להתראות בשלישי ב-18:00,
פרופ’ ישע סיון, מייסד; יעקב אילון, עורך ראשי
וצוות הראש הדיגיטלי – הבית המקצועי של מנהיגי הדיגיטל בישראל

קיבלת את שבועון הראש הדיגיטלי מחבר/ה?
רוצה לקבל את השבועון באופן קבוע למייל האישי?

הירשמו לאתר הראש הדיגיטלי כ”ראש פתוח” ללא עלות, ובכל יום שישי בבוקר השבועון יישלח אליכם למייל.

(1) 🦟 התכנית הקרובה בראש הדיגיטלי “לייב”
ביום שלישי הקרוב, 15 ביוני בשעה 18:00 — אמנון מישור, מייסד וסמנכ”ל טכנולוגיה ב- Leadspace, על עולם המידע

אמנון מישור מביא יותר מ- 20 שנות ניסיון ביזמות טכנולוגית ומנהיגות בתחומי הביג דאטה, בינה מלאכותית, וטכנולוגיות סמנטיות. אמנון תכנן והפעיל פתרונות גלובאליים חדשניים באמצעות שימוש בכריית נתונים ובינה מלאכותית עבור כמה מארגוני ה-B2B הטכנולוגיים הגדולים בעולם כמו: מיקרוסופט,SAP, זום תקשורת ועוד.
 
בהרצאתו, אמנון יעסוק בשאלה כיצד ארגוני הטכנולוגיה המובילים בעולם מנצלים אסטרטגיות מבוססות דאטה ובינה מלאכותית כדי לבסס נתח שוק, וכיצד הם מתגברים על האתגרים בהם הם נתקלים בתהליך.

(2) 🎥  הקלטת התכנית האחרונה בראש הדיגיטלי “לייב”
צפו באירוע הקהילה בנושא החם של “דיגיטל ואתיקה”

ביום שלישי האחרון פגשנו את ענבל קארו, מומחית לתהליכים הנדרשים כדי להפוך ארגונים למבוססי מידע. ענבל היא עמיתת מחקר בכירה במכון לחקר המתודולוגיה של המודיעין, וחברה בארגון ForHumanity הפועל לגיבוש והסדרת האתיקה של המידע והבינה המלאכותית. 

אנו מזמינים אתכם לצפות בהרצאתה של ענבל, אשר דיברה איתנו על אתיקה, נתונים ומערכות לומדות.

בהמשך, אירחנו פאנל מומחים שכלל את ד”ר תהילה שוורץ אלטשולר, ראש התכנית לדמוקרטיה בעידן המידע במכון הישראלי לדמוקרטיה, ישראל ברטוב, ר’ אגף בשב”כ (בדימוס),  ד”ר תומר סיימון, מדען ראשי במיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח ופרופסור ישע סיון, מייסד הראש הדיגיטלי.

הפאנליסטים חיוו דעתם על הסוגיה של אתיקה ודיגיטל, אחריות ואחריותיות וענו לשאלות הצופים.

(3) 👋 פינת הכירו את חברי הקהילה 
הכירו את אירית חצרנוב, מנהלת מיזם היי-טל לשילוב נשים בעולם התוכנה

הראיון השבועי, והפעם – חברת הקהילה אירית חצרנוב

ניתן לצפות בכל הראיונות מפינת “הכירו את חברי הקהילה” באתר הראש הדיגיטלי. בכל יום חמישי יתווסף לחדר הראיון השבועי.

(4) 🧙‍♂️ פינת “חדש בראש” 
צפו בפרופסור ישע סיון, מייסד “הראש הדיגיטלי”, מציג  את מבנה האתר העדכני

בתכנית ה”לייב” ביום שלישי האחרון, במסגרת פינת “חדש בראש”, פרופסור ישע סיון הציג לחברי הקהילה החדשים (וגם לוותיקים) את אתר הראש הדיגיטלי לפי הרעיון המסדר שהינו למידה לאורך החיים (LLL – Life Long Learning) בארבעה צירים:
קורסים 
קהילה — 
  • מפגשי קהילה בפורום פתוח המוקדשים לקהילה בהם מתמקדים בכל פעם בנושא אחר.
  • הראש הדיגיטלי “לייב” תוכניות בפורמט וובינר ב-ZOOM במסגרתן מתארחים מנהיגים בכירים ומדברים על מנהיגות דיגיטלית בתחומים שונים.
  • קבוצת לינקדאין פרטית שנותנת מקום לחברי הקהילה להכרות ושיח מקצועי.
קורפוס תכנים 
קריירה 

תזכורת: רוצים לקחת חלק בפינת “דיגיטל לעומק”? רוצים לתת מהידע והניסיון שלכם בחזרה לקהילה ולהעמיק בתחום מסוים בעולם הדיגיטל?

מוזמנים ליצור איתנו קשר ולהציע את מועמדותכם! שלחו מייל לכתובת: [email protected]. אנא פרטו בקצרה את הנושא, רקע רלוונטי ואת החומר העומד לרשותכם. 

(5) 👷 משרות בראש הדיגיטלי 
“ראש מביא ראש” עמוד הדרושים של הראש הדיגיטלי, בו ניתן למצוא משרות הנוגעות לעולמות הדיגיטל והחדשנות

כאשר חושבים על המשמעות של “מנהיגות דיגיטלית”, ישנן שתי משמעויות מרכזיות: גם גישה וגם תפקיד; “גישה” רלוונטית לכל מי שמשמש בתפקיד של מנכ”לית, סמנכ”ל, חבר מועצת מנהלים או יו”רית, וגם “תפקיד” כגון מנהל מערכות מידע, סמנכ”ל דיגיטל, מנמ”רית, או לחילופין מי שמשמש כיועץ, מבקר, ראש צוות או מוביל שינוי בארגון.

מאחר וחלק קריטי  בגישת ה- LLL הוא קריירה, העמדנו לחברי הקהילה את השירותים הבאים: אודות שילוב חיים – עבודה, חדר עולם העבודה, חדר קריירה בדיגיטל וחדר “ראש מביא ראש” (משרות).

חדר “ראש מביא ראש” – משרות מספק אפשרות לחברי הקהילה ברמת ראש גדול לפרסם מודעות דרושים בתחום הדיגיטל ללא עלות, ולכל חברי הקהילה להיכנס לחדר ולמצוא את האתגר הבא שלהם.

(6) 🎬 לקט הראש הדיגיטלי
ומה עוד…
להלן הלקט השבועי לצפייה/קריאה:

נתקלתם בכתבה מעניינת בעולם הדיגיטל? ראיתם סרטון שיכול להיות רלוונטי לקהילה?
שתפו אותנו ואנו נפרסם את הידיעה בשבועון ובאתר הראש הדיגיטלי.

עוד באותו עניין...

שבועון 20-יוני-2021 (Y21W25): סיום קורס מתקדם DLC145 *חדש עם הטכניון* קורס יסודות DLC150X, הקלטה של אמנון מישור על נתונים, הכירו את חבר הקהילה יוסי אני, ועוד

הקלטות תוכנית לייב עם אמנון מישור על נתונים ובינה מלאכותית | סיום קורס מנהיגות דיגיטלית מתקדם | הכירו את חבר הקהילה יוסי אני | פינת “דיגיטל לעומק” עם שאול זוהר | פורום Bio-Innovators 2021 של חברת טבע | לקט מומלצים עם הרצאות טד פופולריות, השראה והקלטה פתוחה.

מאמר (אנגלית): מרק רובינס מאינטל מציג את ההבדל בין AI ל-Machine Learning ול-Deep Learning

מארק רובינס, ראש משרד אסטרטגיית  הבינה המלאכותית (AI) באינטל כותב על הקשר שבין בינה מלאכותית, למידת מכונה ולמידה עמוקה, כמו גם גורמים מרכזיים שמניעים את ההתפוצצות הנוכחית של הלמידה העמוקה. The Difference Between Artificial Intelligence, Machine Learning, and Deep Learning

Zoom Fatigue – מה זה ומה גורם לכך? סדרת כתבות מרתקות בנושא

ההתלהבות הראשונית ממגוון האפשרויות הטכנולוגיות הציבה אותנו עד מהרה בפני ״עייפות Zoom״.
מוקדם להגדיר את התופעה כסינדרום קליני, אבל הביטויים שלה מוכרים לכולנו, מילדים ועד מבוגרים – תחושת עייפות, חרדה ומוטרדות לקראת שיחת וידיאו נוספתשמתוכננת מעבר לפינה.
הגורמים שתורמים לעייפות זום הם מסובכיםֿ, רב ממדיים ועדיין לא נחקרו מספיק. אבל בכל זאת יש כבר כמה כיוונים שמצביעים לנו על גורמים קוגניטיביים ובעיקר החסך בקרבה אנושית אמיתית.
אז האם הזום באמת נותן לנו הצצה לאיך יראה עולם התקשורת הבין אישית העתידי שלנו? ואיך זה ישפיע עלינו ועל מערכות היחסים שלנו?

שבועון 18-אפריל-2021 (Y21W16): רבעון 2 בראש הדיגיטלי לייב – סדרת היתושה, ביום רביעי מתחיל הקורס המתקדם DLC145, האתר החדש שלנו, הכירו את חברת הקהילה טניה ז’לזניאק ועוד

ברבעון 2 בראש הדיגיטלי לייב – סדרת היתושה | ביום רביעי מתחיל הקורס המתקדם DLC145 | האתר החדש שלנו | הכירו את חברת הקהילה טניה ז’לזניאק | אסתי פשין, מנהלת מפעל הסייבר בתעשייה האווירית לישראל על אתגרים ואסטרטגיות בסייבר בעידן הקורונה | CEO למטריקס בניו יורק | כיצד שלחו דוא”ל בשנות ה-80

שבועון 28-מרץ-2021 (Y21W13): הרשמה מוקדמת לקורס המתקדם: כלים ומקרי בוחן DLC145, תיעוד מפיילוט הטסת עשרות רחפנים בחדרה, הכירו את חברת הקהילה רותם נוי ועוד

הרשמה מוקדמת לקורס המתקדם: כלים ומקרי בוחן DLC145 | תיעוד מפיילוט הטסת עשרות רחפנים בחדרה | הכירו את חברת הקהילה רותם נוי | חמי פרס על חדשנות ודיגיטל | הכירו את המנטורים של הראש הדיגיטלי | משרה חדשה ב-Matrix | היכרות עם חברת פלוריסטם | הצמיחה של מאנדיי.קום בתקופת הקורונה

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×