שבועון 30-מאי-2021 (Y21W22): ביום שלישי הקרוב ב”לייב”: אוסנת פיליפ על הדפסות תלת מימד, ב-8 ליוני – אירוע קהילה בנושא “אתיקה ודיגיטל”, הכירו את חבר הקהילה יוסי שטרן ועוד

אנחנו ממשיכים בסדרת ה”שיבוש הדיגיטלי”, והפעם – בנושא טכנולוגי. ביום שלישי נפגוש את אוסנת פיליפ שתספר לנו על אחד הנושאים המעניינים שמשנים ועוד ישנו את פני העתיד — הדפסות תלת מימד (פרטים נוספים בידיעה מס’ 1). 

להתראות בשלישי ב-18:00,
פרופ’ ישע סיון, מייסד; יעקב אילון, עורך ראשי
וצוות הראש הדיגיטלי – הבית של מנהיגי הדיגיטל בישראל

קיבלת את שבועון הראש הדיגיטלי מחבר/ה?
רוצה לקבל את השבועון באופן קבוע למייל האישי?

הירשמו לאתר הראש הדיגיטלי כ”ראש פתוח” ללא עלות, ובכל יום שישי בבוקר השבועון יישלח אליכם למייל.

(1) 🦟 התכנית הקרובה בראש הדיגיטלי “לייב”
ביום שלישי הקרוב, 1 ביוני בשעה 18:00 — אוסנת פיליפ, סמנכ”לית תחום ה-Health Care ב-Stratasys, על עולם הדפסות התלת ממד

ביום שלישי הקרוב, 1 ביוני בשעה 18:00, נפגוש את אוסנת פיליפ, סמנכ”לית תחום ה-Health Care ב-Stratasys, חברה המפתחת, מייצרת ומשווקת מדפסות תלת ממד. 

עולם הדפסות התלת ממד (3D) התחיל אי שם בשנות ה-80, וכיום כבר כולל שיטות הדפסה רבות, יצרניות רבות, חומרים וטכנולוגיות מתקדמות. השילוב של טכנולוגיית ההדפסה, פיתוח החומרים, התוכנה מאחורי ואלמנטים נוספים של בינה מלאכותית – מייצרים עולם מרתק בעל אינסוף אפשרויות.

בהרצאתה, אוסנת תדבר איתנו על עולם זה, כיצד התחיל, מהן הטכנולוגיות המובילות, ומה צופה העתיד. 

(2) 🎥 הקלטת התכנית האחרונה בראש הדיגיטלי “לייב”
צפו בהרצאתה של שירה לב-עמי, מנהלת חדשנות דיגיטלית ודאטה בג’וינט ישראל, בנושא Impact Tech

ביום שלישי האחרון פגשנו את שירה לב-עמי, מנהלת חדשנות דיגיטלית ודאטה בג’וינט ישראל, בתכנית שהתמקדה ב-Impact Tech. 

אנו מזמינים אתכם לצפות בהרצאתה של שירה, אשר דיברה איתנו על שילוב השקעות פיננסיות בחדשנות, טכנולוגיה ודיגיטל, תוך תרומה חברתית משמעותית.

(3) 👋 פינת הכירו את חברי הקהילה
הכירו את יוסי שטרן, מנהל פרוייקטי דיגיטל ב-Yes

הראיון השבועי, והפעם – חבר הקהילה והמנטור יוסי שטרן.

ניתן לצפות בכל הראיונות מפינת “הכירו את חברי הקהילה” באתר הראש הדיגיטלי. בכל יום חמישי יתווסף לחדר הראיון השבועי.

(4) 💦 פינת “דיגיטל לעומק”
צפו באמתי קורן, מנכ”ל “כל זכות”, המספר על המיזם האלמוני שהפך לשותפות מערכתית

בתכנית ה”לייב” ביום שלישי האחרון, במסגרת פינת “דיגיטל לעומק”, פגשנו את חבר הקהילה אמתי קורן, מנכ”ל “כל זכות” (מאז 2010), מאגר המידע המקיף ביותר על זכויות תושבי ישראל והדרך למימושן. אמתי סיפר לנו כיצד הכל התחיל, על הפעילויות השוטפות והאתגרים בהם נתקל.

רוצים גם לקחת בפינת “דיגיטל לעומק”? רוצים לתת מהידע והניסיון שלכם בחזרה לקהילה ולהעמיק בתחום מסוים בעולם הדיגיטל?

מוזמנים ליצור איתנו קשר ולהציע את מועמדותכם! שלחו מייל לכתובת: [email protected] אנא פרטו בקצרה את הנושא, רקע רלוונטי ואת החומר העומד לרשותכם. 

(5) 👫 מפגש הקהילה הרבעוני
Save The Date – מפגש קהילה ב-8 ביוני בנושא דיגיטל ואתיקה

חברי הקהילה ברמת “ראש גדול” ו”ראש מוביל” שימו לב — ב-8 ביוני, יום שלישי בשעה 18:00 – מפגש הקהילה הרבעוני בנושא דיגיטל ואתיקה. 

בתכנית: פאנל מומחים בתחום, ביניהם ענבל קארו, מומחית לאסטרטגיית מידע, עמיתת מחקר בכירה במכון לחקר המתודולוגיה של המודיעין וחברה בארגון ForHumanity הפועל לגיבוש והסדרת האתיקה של המידע וה-AI. 

פרטים נוספים יפורסמו בהמשך, בינתיים — Save The Date!

(6) 🎬 לקט הראש הדיגיטלי
ומה עוד…

להלן הלקט השבועי לצפייה/קריאה:

נתקלתם בכתבה מעניינת בעולם הדיגיטל? ראיתם סרטון שיכול להיות רלוונטי לקהילה?
שתפו אותנו, ואנו נפרסם את הידיעה בשבועון ובאתר הראש הדיגיטלי. 

עוד באותו עניין...

מקרה בוחן: חדשנות לא מתרחשת במקרה – איך סין הפכה למעצמת-על טכנולוגית (סקירה של ענקי טכנולוגיה בסין – אנגלית)

בעולם המהיר, המבולגן והגלובלי של ימינו, צריך רק למצמץ כדי להתעורר למציאות חדשה. מציאות אחת כזו היא הופעתה של סין כמעצמה יזמית וטכנולוגית. עליית סין משמשת כמקרה בוחן מצוין לכוחן של תשתיות חדשניות וקביעת יעדים לחדשנות בתוך ארגון.

שבועון 6-יוני-2021 (Y21W23): ביום שלישי הקרוב ב”לייב”: אירוע קהילה “אתיקה ודיגיטל”, הכירו את חברת הקהילה שיר שלום, דיגיטל בפעילות עמותת עור”ק, ועוד

ביום שלישי הקרוב ב”לייב”: מפגש קהילה – אתיקה ודיגיטל עם ענבל קארו ופאנל מומחים | הקלטת התוכנית האחרונה: אוסנת פיליפ על מדפסות תלת-מימד | הכירו את חברת הקהילה שיר שלום | עודד אונגר וטניה ז’לזניאק על עמותת עור”ק | רישום מוקדם לקורס מנהיגות דיגיטלית של “הראש הדיגיטלי” והטכניון — DLC146 “להוביל את מהלך הטרנספורמציה הארגוני”

שבועון 23-מאי-2021 (Y21W21): ביום שלישי הקרוב ב”לייב”: שירה לב-עמי על Impact Tech, הרשמה מוקדמת לקורס המתקדם: הובלת מהלך הטרנספורמציה הדיגיטלית הארגונית (DLC146) ועוד

ביום שלישי הקרוב ב”לייב”: שירה לב-עמי על Impact Tech | הרשמה מוקדמת לקורס המתקדם: הובלת מהלך הטרנספורמציה הדיגיטלית הארגונית (DLC146) | הרצאתו של ד”ר לוי שאול על דיגיטל ב”מקורות” | הכירו את חברת הקהילה ד”ר ורד רייטר | חדשות הדיגיטל של יעקב אילון

בעיית הפריון: רק 10% מהתעשיינים הטמיעו טכנולוגיות שעומדות בסטנדרטים בינלאומיים

מסקר שקיימה התאחדות התעשיינים עולה כי מפעלים רבים בישראל נמצאים בפיגור טכנולוגי ולא עומדים בסטנדרטים בינלאומיים של ייצור ותחרות – מה שמוביל לפריון נמוך. הבשורה החיובית: כמחצית מהמתעשיינים כבר מתכננים מעבר ל”ייצור מתקדם”, שכולל אימוץ טכנולוגיות חדישות

דיגיטל – מדריך מונחי ומושגי יסוד

מידי פעם אנו נתקלים במונח בעולם הדיגיטל שאיננו מכירים, או שהמשמעות שלו לא ברורה לנו לחלוטין. ריכזנו 3 מקורות המהווים מאגר למונחים בסיסיים ומילות מפתח בעולם הדיגיטל: מדריך לטכנולוגיות דיגיטל כולל מילון מונחים מסודרים לפי האלפבית עם הסברים קצרים, עשרת מונחי הטכנולוגיה והדיגיטל הנפוצים ב-2020 ומנוע חיפוש ייעודי למושגי אינטרנט, מחשוב וטכנולוגיה.

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×