חקלאות ורטיקלית- גורדי צמחים

החקלאות הוריטקלית היא מגמה שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות, דבר הגיוני בהתחשב בכך שהיא צורכת פחות שטח ואנרגיה מחקלאות מסורתית ומתאימה לעולם שהופך ליותר ויותר אורבני. 

ורטיקל פילד היא חברת אגרוטק ישראלית המפתחת פתרונות טכנולוגיים לגידול חקלאי עירוני. החווה הורטיקלית מייצרת תוצרת טרייה, בריאה, נטולת הדברה, לאורך כל השנה ללא תלות בגורמים חיצוניים.

בחברת ורטיקל פילדס פיתחו פלטפורמת גידול חדשנית המוטמעת בתוך מכולות ממוחזרות וכוללת חיישנים, מערכת השקיה ותאורת לדים סגולה המדמה את אור השמש. תאורת הלד מאפשרת לבחור את אורכי הגל הרצויים והמועילים בלבד לטובת גידול אופטימלי של הצמח. מערכת הגידול מבוקרת ע”י תוכנת ניטור פנימית המנהלת את שלבי הגידול של היבול באופן אוטומטי ומנטרת את מערכת ההשקיה, חומרי ההזנה, התאורה, בקרת האקלים ועוד, וכל זאת בהתאם לנתונים הנאספים על ידיהם ליצירת תנאים אופטימליים לצמח. הדבר מאפשר לתוצרת החקלאית לגדול בצורה מיטבית עם צורך מינימלי בטיפול אנושי ובחסכון של עד 90% מים. סביבת הגידול הינה סטרילית והתוצרת הטרייה גדלה ללא חומרי הדברה וללא תלות בעונות השנה כל ימות השנה. מערכת ה IOT חכמה המאפשרת לעקוב אחר המדדים של כל צמח לאורך שלבי ההתפתחות שלו.

מעבר לחסכון באנרגיה וכח אדם, בורטיקל פילד מייצרים כ 150% תנובה ליחידת שטח בהשוואה לחקלאות מסורתית. הגידול העירוני חוסך עלויות שינוע ומכך מקטין את זיהום האוויר. בנוסף, הגידולים נמצאים בתוך “כיסים” עם אדמה אורגנית ונמכרים כצמח חי, דבר המאפשר את הוצאת הגידול בקלות ללא חיתוכו ובכך מאריכים את חיי המדף של הירק.

vertical-agriculture

סרטון המראה חמישה פתרונות מתקדמים לחלקאות ורטיקלית-

עוד באותו עניין...

שיתוף פעולה של מערכת הבריאות האקדמית “מכלול בריגהאם” (Mass General Brigham) עם יוטיוב

“מכלול בריגהאם” הכריז ביוני 2021 על שיתוף פעולה חדש עם פלטפורמת הוידיאו הדיגיטלית יוטיוב YouTube – שיאפשר להציע למטופלים גישה קלה יותר, מהירה וזמינה למידע רפואי אמין מרופאים, חוקרים ומומחי בריאות, מכל העולם – ולכל העולם.

מקרה בוחן: מי באמת צריך פרחים? מיליוני פרחים הושמדו במהלך התפרצות נגיף קורונה בהולנד

זאת בדיוק השאלה שצריכה לעלות אצל כל אדם בעידן הנוכחי. מה אני באמת צריך? אם זה פרחים – זה בסדר! אבל האם באמת? והיכן אשיג אותם? שאלות כאלה (והתשובות עליהן) הן קריטיות לעידן הנורמלי השלישי.

ליילה גהרני – יוטיוברית של יישומי אופיס, גוגל ועוד

ליילה גהרני היא יוטיוברית של סרטונים הקשורים ליישומי אופיס, אבל לא רק. מטרתה היא לעזור לך לחסוך זמן כדי שתוכל לבזבז אותו על הפעילויות החשובות באמת. מעל 1.2 מליון מנויים על הערוץ שלה עם סרטוני הדרכה שהיא מעלה בכל שבוע.

שבועון 21-נוב-2021 (Y21W47): סיכום המפגש הראשון עם ה-CIO הגלובלי של חברת זום הארי מוסלי, היכונו לד”ר תמיר בכור מסיימוטיב, יוטיוברית עם עזרה ליישומי אופיס למיניהם ועוד

סיכום המפגש הראשון של דיגיטלראש “לייב” עם ה-CIO הגלובלי של חברת זום – הארי מוסלי | הכירו את חבר הקהילה – מנשה הרשטיק | יוטיוברית עם עזרה ליישומי אופיס | סדרת הזיקית בדיגיטלראש “לייב” בשבוע הבא – ד”ר תמיר בכור, סיימוטיב | משרות חדשות ב”ראש מביא ראש” עבור ברמד וקונסיסט | הלקט השבועי: הקלטה פתוחה עם שירה לב-עמי – שימוש בטכנולוגיה ליצירת אימפקט, פנינים, מאמרים ותוכן מקצועי.

רשת WiFi – מורה נבוכים

רשת ה-WiFi היא למעשה שידור הנעשה באוויר, ולכן חשופה לשלל הפרעות שונות ומגוונות שסביבתה מייצרת. לכן, עם השנים הוטמעו ברשתות ה-WiFi מגוון טכנולוגיות על מנת להתמודד עם הפרעות אלו ולשפר את ביצועיהן. מאמר זה נכתב על ידי חבר הקהילה אפי גייזלר, מומחה ויועץ לתשתיות תקשורת אלחוטיות, אשר סוקר את הטכנולוגיות השונות ברשתות ה-WiFi, מפרש את שמן ומסביר מה ההבדלים ביניהן.

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×