לקראת הדיגיטל ב-2021: מבט מלמעלה – ברמד

ב-21 בדצמבר-2020 פרופ’ ישע סיון נפגש עם עובדי מחלקת הדיגיטל בחברת “ברמד”, בניהולו של אסף בשיא סמנכ”ל הדיגיטל, והעביר להם הרצאה על שלושת הנורמלים – מודל המציג שפה ניהולית שמפיגה את הערפל ומאפשרת לפלס את הנתיב בעולם המתגבש. חלק זה כלל רקע על אתגר הברבור השחור, הרחבה על שלושת הנורמלים, טווחי הזמן והגישות להתמודדות, ההשפעות השונות עלינו ועל הסביבה ועוד.

לאחר מכן דיבר עם מחלקת הדיגיטל על הנורמלי השלישי העומד בפתח ונערך דיון בנושא, בדגש על דרך התמודדותה עימו.

עוד באותו עניין...

10-דצמבר-2020: סיור מקצועי — ברמד ובית שערים

סיור מקצועי ראשון של צוות דיגיטלראש ואורחים. ארוחת בוקר וסיור בבית שערים (טבעון), הגן הלאומי שהוכרז על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמית. המשכנו למפעל ברמד שבקיבוץ עברון כדי ללמוד איך מפעל תעשייתי רותם את הדיגיטל להצלחתו. סיימנו את הסיור בהדלקת נר חנוכה.

דיגיטל – מדריך מונחי ומושגי יסוד

מידי פעם אנו נתקלים במונח בעולם הדיגיטל שאיננו מכירים, או שהמשמעות שלו לא ברורה לנו לחלוטין. ריכזנו 3 מקורות המהווים מאגר למונחים בסיסיים ומילות מפתח בעולם הדיגיטל: מדריך לטכנולוגיות דיגיטל כולל מילון מונחים מסודרים לפי האלפבית עם הסברים קצרים, עשרת מונחי הטכנולוגיה והדיגיטל הנפוצים ב-2020 ומנוע חיפוש ייעודי למושגי אינטרנט, מחשוב וטכנולוגיה.

איך דאגלס אנגלברט המציא את העתיד

מאמר מרתק (אנגלית), שפורסם במגזין הסמיתוניאן (ואלרי לנדאו) במלאת 40 שנה להמצאת העכבר, מספר על ד”ר דאגלס אנגלברט, החוקר הביישן, שלא רק העלה את הרעיון להשתמש במחשבים כדי לפתור את הבעיות הדחופות והמגוונות שעומדות בפני האנושות, אלא גם נתן הופעה חיה ראשונה אי-פעם של מחשוב אישי ברשת, ו”על הדרך” הציג את העכבר.

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×