חדר חברה (SOCIETY) ודיגיטל

בחדר חברה ודיגיטל תוכלו למצוא מאמרים ופריטי תוכן בנושא המהפכה החברתית 5.0, הנוגעת בין היתר לשילוב האוטומציה, טכנולוגיה ודיגיטל בחברה האנושית.

החדר הוקם ביוזמתו של חבר הקהילה ד”ר יובל דרור, יועץ לפיתוח ארגוני, מרצה וחוקר במגוון תחומים של התנהגות אנשים וארגונים. מאז 1980 משמש כיועץ ארגוני, תחילה בצה”ל – ממנו השתחרר בדרגת סא”ל לאחר קריירה של 16 שנים בתפקידי ייעוץ מגוונים, לאחר מכן כשותף מנהל בחברה לייעוץ ארגוני, ובשנים האחרונות כיועץ עצמאי. תחומי המיקוד בייעוץ הינם תהליכים אסטרטגיים ותהליכי תכנון רבי – משתתפים, תהליכי שינוי תרבות ארגונית, למידה ארגונית ואתיקה בעסקים.

כמרצה, שימש תקופה קצרה כמרצה ב’ברוך קולג” באוניברסיטת העיר ניו-יורק ולאחר מכן מספר שנים כמרצה בתכנית התואר השני לייעוץ ופיתוח ארגוני במסלול האקדמי במכללה למינהל ובפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב.

Sort By Date
 • אני, מכונה
  אברום רותם, איש חינוך ויועץ לטכנולוגיה בחינוך, סוקר את תחום הבינה המלאכותית ומציע דיון בסוגיות המתפתחות נוכח ההצלחות הטכנולוגיות המרשימות של הבינה המלאכותית: האם ישנה היתכנות מעשית למכונה, מעשה ידי האדם, האומרת ומתכוונת "אני"?
  Domain: Social
  עוד...
 • דרושה הנהגה לשינוי בחינוך הגבוה - דוח הטכנולוגיה של אקסנצ'ר
  אקסנצ'ר פיתחה את דוח הטכנולוגיה השנתי שלה במשך למעלה מ-20 שנה, כסקירה שיטתית של העולם העסקי כדי לזהות מגמות בהתפתחות של טכנולוגיות אשר עשויות להוות גורם משפיע על עסקים, ארגונים ואפילו ממשלות. הדוח לשנת 2021 מדבר על חזון השינוי במוסדות להשכלה גבוהה כאשר נדרשת חשיבה חדשה של המנהיגות
  "אקסנצ'ר קלאסיקס", Domain: Social, מקרי בוחן
  עוד...
 • טכנולוגיה כתבונה
  ד"ר ליאת בן דוד, מנכ"לית מכון דוידסון לחינוך מדעי: אף שעוד בעלי חיים משתמשים בכלים, היכולת להרחיב את יכולותינו ואת חושינו באמצעות התבונה היא תכונה ייחודית לבני האדם. אך הטכנולוגיה אינה כוח טבע – השימוש בה כרוך באחריות כבדה.
  Domain: Social, מאמרים
  עוד...
 • מצגתו של ד"ר יובל דרור - Society 5.0
  ד"ר יובל דרור, יועץ לפיתוח ארגוני, מרצה וחוקר במגוון תחומים של התנהגות אנשים וארגונים, שיתף אותנו במצגת שהכין המסבירה כיצד תיראה החברה כשהיא "תסיים את התיכון". חברה משותפת, רובוטים ואוטומציה הם רק חלק מהתחומים אותם יובל מציג.
  Domain: Social, מאמרים
  עוד...
 • מאמר: An Introduction to Enterprise Architecture in the Context of Technological Post Humanism
  המאמר מנסה להבהיר את השפעת התפתחות החברה הפוסט-הומנית על הארכיטקטורה של הארגון, כאשר היא מכילה תחומי עיסוק מרובים מעבר לשאלות טכנולוגיות ובעיקר ביחסים בין טכנולוגיות ודיגיטציה, עסקים ויתרון תחרותי.
  Domain: Social, מאמרים
  עוד...
 • מאמר: What Makes a Social Robot Good
  המאמר דן במשמעות של הופעתם של 'רובוטים חברתיים', צורת העיצוב שלהם ומערכות היחסים שמתפתחות בינם לבין אנשים 'רגילים והמחברים מעלים מגוון רעיונות כיצד להתגבר על האתגרים הכרוכים בהמשך פיתוח של רובוטים כאלו באופן שיתאימו למרחב החברתי שבו הם פועלים.
  Domain: Social, מאמרים
  עוד...
 • מאמר: Engineering Cheerful Robots: An Ethical Consideration
  ההשתתפות של רובוטים בחיי היום-יום בחברה מעוררת שאלות אתיות מורכבות. הנחיות לגבי אופנים לעיצובם של רובוטים האמורים להשתתף בחיי החברה הן הכרחיות ודחופות ומעוררות את השאלה – לפי אילו ערכים הרובוטים צריכים להתיישר? זה כמובן קשור לאידיאלים של החברות השונות והחזון החברתי שלהן.
  Domain: Social, מאמרים
  עוד...
 • מאמר: Organizational Posthumanism
  מאמר זה מהווה מסגרת חשיבה חדשה להבנה של הכוחות והתהליכים המשפיעים ומעצבים את הארגונים העכשוויים ומכינים אותם לתקופה הפוסט-הומנית. מחבר המאמר מוביל את ההנחה שהטכנולוגיות המתהוות כיום ישנו את המאפיינים של החברים בארגונים, את המבנה שלהם, תהליכי העבודה והניהול, המרחב הפיזי והוירטואלי ואת האקו-סיסטם החיצוני שניתנים לשימוש ע"י ארגונים.
  Domain: Social, מאמרים
  עוד...
×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×