חדר ביטחון ודיגיטל

בחדר זה תמצאו הקלטות לצפייה, מאמרים ופריטי תוכן מגוונים נוספים העוסקים בנקודת המפגש שבין צבא ומערכות הביטחון השונות לבין עולם הדגיטל.

 • בדרך לעליונות דיגיטלית עוצרים בדלפי
  מאמר מאת תא"ל דגן ורס"ן (מיל') בר-לב, מגדיר עליונות דיגיטלית כ"עליונות ההיתוך", פורש את תרומתה לעיקרון תפיסת הרב־ממדיות של תר"ש תנופה, ומספק תיאור של האתגרים הארגוניים, התרבותיים והטכנולוגיים למימוש התפיסה ואת דרכי ההתמודדות עימם.
  ביטחון ודיגיטל
  עוד...
 • יבשה בעידן הדיגיטל – למה זה לא מצליח לנו?
  כותבי המאמר, יותם הכהן ורס"ן (מיל') יואל יפה סוברים כי במתודולוגיות הפיתוח העדכניות בעולם, ביניהם ניהול מוצר ופיתוח גמיש (אג'ילי), טמון השורש להצעיד קדימה את כוחות היבשה, תוך הפנמה של אי-הוודאות הכרוכה בתהליכי פיתוח של העידן החדש.
  ביטחון ודיגיטל
  עוד...
 • תרבות הקוד הפתוח
  כרמל אור, עמיתת מחקר במרכז דדו מציגה את מחקרה על תרבות הקוד הפתוח: באיזו מידה הסתגל הממסד הביטחוני שלנו לתרבות התוכנה, ומה בדיוק זה אומר על מידת חדשנותו.
  ביטחון ודיגיטל
  עוד...
 • על מרחב הלחימה הדיגיטלי והשפעתו על הגורם האנושי בצה"ל
  רס"ן לירז ספיר ואל"ם ע' במאמר שהופיע בגליון "בין הקטבים" מיוחד שמוקדש לדיגיטל. הכותבים מתעמקים בסוגיות חברתיות, פסיכולוגיות וארגוניות העולות ממפגש בין הטכנולוגיות הדיגיטליות לבין הגורם האנושי בצבא, ובמשמעויותיו.
  ביטחון ודיגיטל
  עוד...
 • בגרות ארגונית למימוש טרנספורמציה דיגיטלית - פודקאסט
  האתגרים, ההזדמנויות והדילמות שיש לארגון כמו צה"ל באיפשור ומימוש ההשתנות הדיגיטלית. מאמר מתוך "בין הקטבים" מאת תא"ל זיו אבטליון ואל"מ אלי בירנבאום. מונגש גם כפודקאסט לטובת קהילת הידע העסוקה בצה"ל.
  ביטחון ודיגיטל
  עוד...
 • 30-יוני-2020: האצת השינוי — צה”ל (הקלטה)
  הקלטות תכנית "לייב": עם זיו אבטליון, ראש מינהלת הטרנספורמציה הדיגיטלית בצה”ל, וטליה גזית (אל”מ מיל’), מנכ”לית G-TOS
  הראש לייב: תוכנית מוקלטת
  עוד...
 • מאמר: המחקר בקהילת המודיעין בעידן הבינה המלאכותית
  המאמר נכתב על ידי חבר הקהילה וחבר הוועדה המייעצת של הראש הדיגיטלי ד"ר שמואל אבן, בשיתוף עם דוד סימן טוב. קהילות מודיעין מהוות מטבען כר נרחב לשימוש בטכנולוגיות מידע חדשות. מאמר זה עוסק בשתי שאלות: כיצד עשויות טכנולוגיות מידע חדשות (בעיקר בינה מלאכותית) לתרום לקהילת המודיעין בתחום המחקר? מהם...
  פנינים
  עוד...
 • התוכנית שהופכת לוחמים משוחררים למפתחי סייבר קיבלה את פרס הרמטכ"ל
  הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, הכריז על הזוכים בבתים השונים במסגרת פרס החדשנות לשנת 2020, הראשון מסוגו בצה"ל, בהובלת חטיבת השילו"ח באגף התכנון ובניין הכוח הרב זרועי. תכנית ההכשרה Cyber4s שמפעילה Scale-Up Velocity מבית Start-Up Nation Central, זכתה בפרס לצד תוכניות ורעיונות חדשניים נוספים שנועדו להגביר האפקטיביות של צה"ל.
  ביטחון ודיגיטל, נושא: סייבר
  עוד...
שינוי גודל גופנים

קורס יסודות מנהיגות דיגיטלית

מפגש מתעניינים
ביום חמישי, הראשון ליולי
13:00 עד 13:45

נגן וידאו