שבועון 04-אפריל-2021 (Y21W14): פרופ’ דן שכטמן, אראל מרגלית, ח”כ ניר ברקת וחמי פרס בסדרת “חדשנות בחדשנות”, הכירו את אודליה בן שמעון, פרופ’ מרים ארז על יסודות החדשנות ועוד

“חדשנות היא יותר מיצירתיות או רעיון… היא התהליך השלם של יצירת ערך על ידי יצירת דברים חדשים, או חידוש דברים קיימים” (פרופ’ ישע סיון, מתוך סדרת “חדשנות בחדשנות”).

במסורת חג האביב, השבועון הנוכחי מוקדש 
לחדשנות, שבמקרים רבים היא מילה נרדפת לדיגיטל (ראו ידיעה 1 ו-2).

חג שמח,
פרופ’ ישע סיון, מייסד; יעקב אילון, עורך ראשי
וצוות הראש הדיגיטלי – הבית של מנהיגי הדיגיטל בישראל

קיבלת את שבועון הראש הדיגיטלי מחבר/ה?
רוצה לקבל את השבועון באופן קבוע למייל האישי?

הירשמו לאתר הראש הדיגיטלי כ”ראש פתוח” ללא עלות, ובכל יום שישי בבוקר השבועון יישלח אליכם למייל.

(1) 📡 סדרת “חדשנות בחדשנות”
אנשי מפתח מהמשק הישראלי מדברים על חדשנות מהזווית העסקית, הניהולית והיזמית

הסדרה הקלאסית ”חדשנות בחדשנות“ (Innovating Innovating), פורשת בפנינו את תפיסת העולם של כמה מאנשי המפתח במשק הישראלי בנוגע לחדשנות.

הסדרה מורכבת מראיונות עומק בהנחייתו של יעקב אילון עם:

  • חמי פרס, שותף מנהל ומייסד של קרן הון הסיכון פיטנגו
  • ח”כ ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים לשעבר, יזם ומשקיע
  • אראל מרגלית, יזם ויושב הראש המייסד של קרן הון הסיכון JVP
  • פרופ’ דן שכטמן, פרופ’ למדעי החומרים וזוכה פרס נובל לכימיה לשנת 2011

(2) 👩‍🏫 יסודות החדשנות
פרופ’ מרים ארז, יו”ר מרכז הידע לחדשנות בטכניון על יסודות החדשנות, חשיבותה ורמותיה השונות

“חדשנות היא מושג כולל יותר – המצאתּ רעיונות ובעיקר יישום שלהם” (פרופ’ מרים ארז).

פרופ’ מרים ארז הינה פרופסור לפסיכולוגיה ארגונית בפקולטה להנדסת תעשיה וניהול, הטכניון, כלת פרס ישראל לניהול לשנת 2005, יו”ר מרכז הידע לחדשנות בטכניון ושותפה לדרך של הראש הדיגיטלי.

צפו בהרצאתה, בה היא מסבירה מהי חדשנות, ומרחיבה על יסודותיה.

פרופ’ מרים ארז תדבר בקורס מנהיגות דיגיטלית מתקדם “כלים ומקרי בוחן” DLC145 על תרבות ארגונית כמאפשרת חדשנות, במסגרת מפגש “המסלול הירוק”. ההרשמה בעיצומה.

(3) 👋 פינת הכירו את חברי הקהילה
הכירו את אודליה בן שמעון, מנהלת לקוחות בכירה מגזר פיננסי במיקרוסופט

הראיון השבועי, והפעם – חברת הקהילה אודליה בן שמעון.

ניתן לצפות בכל הראיונות מפינת “הכירו את חברי הקהילה” בחדר קריירה שבאתר הראש הדיגיטלי. בכל יום חמישי יתווסף לחדר הראיון השבועי.

(4) 👫 חדש בחדר חברה ותרבות
קונסורציום לשיתוף פעולה ממשלתי-אקדמי-עסקי לטיפוח החברה החכמה

לפני כמספר חודשים חבר הקהילה ד”ר יובל דרור, יועץ לפיתוח ארגוני, מרצה וחוקר במגוון תחומים של התנהגות אנשים וארגונים, הקים את חדר חברה (Society) ודיגיטל.

בחדר ניתן למצוא מספר מאמרים ומצגות בתחום, אשר אליהם הצטרף מסמך חדש: קונסורציום לשיתוף פעולה ממשלתי-אקדמי-עסקי לטיפוח משאבי האנוש שיתאימו לחברה החכמה.

החל מ-2018 ה’טכניון’ של טוקיו מקדם שיתוף פעולה עם חברות טכנולוגיות מובילות לטיפוח משאבי אנוש שיתאימו לצרכים של החברה החכמה העומדת בפתח. שיתוף הפעולה הזה יוצר תוכניות מחקר והכשרה אקדמיות ברמות של תואר שני ודוקטורט יחד עם מקומות התמחות בתעשייה ושיתוף אנשי התעשיה באקדמיה. המסמך מתאר את הקונסורציום ואת הדרכים להצטרף אליו.

(5) 📽️ המלצת הצוות לצפייה בסופ”ש
אופאל קרטנשטיין ממליצה: מודל ה-3NN של פרופ’ ישע סיון

אופאל קרטנשטיין, מצוות השיווק של הראש הדיגיטל, ממליצה לצפות בהרצאתו של פרופ’ ישע סיון על מודל ה-3NN (שלושת הנורמלים).

זהו מודל ניהולי-אנליטי לעידן הקורונה (נורמלי 1 ו-2) ולעידן שלאחר החיסון (נורמלי 3). מאחר וישראל נמצאת בתחילתו של הנורמלי השלישי, בעוד מרבית העולם נמצא עדיין בנורמלי השני, רציתי להחזיר אתכם למודל שמדבר גם על השגרה החדשה הצפויה לאחר החיסון.

בהרצאתו, ישע מציג את שלושת הנורמלים ששינו את שגרת חיינו בעקבות הקורונה תוך מיקוד באתגר הברבור השחור, מדבר על טווחי הזמן להתמודדות עם הנגיף, ומסביר מה תהיה ההשפעה של המגיפה על השגרה שלנו ועל סביבתנו.

(6) 🎬 לקט הראש הדיגיטלי
ומה עוד…

להלן הלקט השבועי לצפייה/קריאה:

עוד באותו עניין...

מצגתו של ד”ר יובל דרור – Society 5.0

ד”ר יובל דרור, יועץ לפיתוח ארגוני, מרצה וחוקר במגוון תחומים של התנהגות אנשים וארגונים, שיתף אותנו במצגת שהכין המסבירה כיצד תיראה החברה כשהיא “תסיים את התיכון”. חברה משותפת, רובוטים ואוטומציה הם רק חלק מהתחומים אותם יובל מציג.

שבועון 18-יולי-2021 (Y21W29): עם עליית מספרי הנדבקים בעולם – הרצאת שלושת הנורמלים, “כל זכות” עוברים לעבודה ישירה מול הממשלה, הטכניון ודיגיטלראש – שותפות בלמידה ועוד

הרצאה מוקלטת: מודל שלושת הנורמלים החדשים | אצל חברי הקהילה – “כל זכות” עוברים לעבודה מול הממשלה | אתגרי הדיגיטל – מתוך חדר המסלול האדום | הטכניון ודיגיטל ראש – שותפות בלמידה | עדכונים חמים: עוברים דירה | ובלקט המומלצים: משרה חדשה, הקלטה פתוחה ותכנים מרתקים | שבוע טוב!

מאמר: Who Will Be the Members of Society 5.0?

הממשלה היפנית מקדמת את רעיון היווצרותה של חברה משולבת, בה חיי היום-יום של אזרחים ישופרו באמצעות שיתוף פעולה קרוב עם מערכות של בינה מלאכותית. המאמר מתאר את תפיסת העולם של היפנים באשר לחברה העתידית (Society 5.0) גם בהקשר של ההתפתחויות טכנולוגיות-תעשיתיות המכונות industry 4.0.

טיפים ומידע על עסקים עם סין ממרכז המידע ליצואן במשרד הכלכלה והתעשייה

מה כדאי לחברות לדעת, להכיר ולהכין לפני שפונים למסחר עם תרבות כל כך שונה מזו המוכרת לנו – סין. הקדשת זמן ומשאבים, אל מי לפנות ומתי, תרגום ותרבות, קניין רוחני ואפילו החשש מ”עוקץ” הם חלק מן הטיפים שהנספח הכלכלי אופיר גור מפרט עבורכם.

שבועון 10-אוק-2021 (Y21W41): מתווה ארגוני לקורסי מנהיגות דיגיטלית, הכירו את חברת הקהילה דורית ירון, המשך סדרת אקסנצ’ר – בונים על פלטפורמה מהימנה ועוד

המתווה ארגוני לקורסי מנהיגות דיגיטלית | הכירו את חברת הקהילה דורית ירון | סדרת אקסנצ’ר – בונים על פלטפורמה מהימנה | סיור מקצועי במכללה הלאומית לשוטרים – עדכון | חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד | הלקט השבועי: הקלטה פתוחה – גדי גילון, סמנכ”ל מערכות מידע לובינסקי רכב, ידיעה חדשותית, מאמרים ותוכן מקצועי.

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×