שבועון Y21W12: קורס בלמידה עצמית עד תחילת אפריל, שילוב בינה מלאכותית במחקר רפואי, הכירו את חברת הקהילה אנה קיסלמן, הצעת עבודה באונ’ ת”א ועוד

חידוש דיגיטלי מוביל לעיתים לשיבוש הדרך הרגילה והמוכרת של עשיית עסקים. השבוע עסקנו במקרה של טסלה כמקרה פרטי של שיבושים דיגיטליים, במסגרת אירוע הקהילה הרבעוני. נמשיך ללמוד על היבטים נוספים של טכנולוגיה משבשת בהמשך, בסדרת “היתושה”, פרטים נוספים יגיעו בקרוב.

בברכה,
פרופ’ ישע סיון, מייסד; יעקב אילון, עורך ראשי
וצוות הראש הדיגיטלי – הבית של מנהיגי הדיגיטל בישראל

קיבלת את שבועון הראש הדיגיטלי מחבר/ה?
רוצה לקבל את השבועון באופן קבוע למייל האישי?

הירשמו לאתר הראש הדיגיטלי כ”ראש פתוח” ללא עלות, ובכל יום שישי בבוקר השבועון יישלח אליכם למייל.

(1) 🎈 חגיגות Rosh1 – יום הולדת שנה לראש הדיגיטלי
סיכום חגיגות יום ההולדת של הראש הדיגיטלי

בסוף חודש פברואר הראש הדיגיטלי חגג יום הולדת שנה; לכבוד המאורע החלטנו לחגוג כמו שאנחנו אוהבים – יצרנו אירועים מיוחדים, והשקנו סדרה חדשה וקורס חדש:

אירוע “לייב” – הצגת מודל ה-PIE לשילוב חיים-עבודה (WLI):
באירוע שהוקדש לנושא החם של התקופה האחרונה, פרופ’ ישע סיון הציג את מודל ה-PIE, המסייע להבין את השילוב שבין בית, משפחה וחיים לבין עבודה בעידן הדיגיטלי, ולאחר מכן פגשנו ארבעה מומחים בתחום משא”ן, במסגרת פאנל שהנחה יעקב אילון: שלומית לוי, יועצת מנהיגות ומשאבי אנוש, ישראל ברטוב, ר’ אגף כ”א בשב”כ (בדימוס), ערן אביב, סמנכ”ל פיתוח ארגוני בהראל ביטוח, שלי לב אמדו, מנהלת משא”ן באקסנצ’ר ישראל.
לצפייה בהקלטת האירוע
מפגש קהילה – “טסלה ושיבושים דיגיטליים נוספים”:
באירוע מיוחד זה, ניסינו להבין האם וכיצד הכניסה של טסלה לשוק הישראלי תשבש את שוק הרכב המקומי.
המפגש נפתח בהרצאתו של ניב קלדרון, מומחה לחדשנות ומוביליות ובעל רכב טסלה, שהצטרף אלינו היישר מארה”ב.
בהמשך התכנית התקיים פאנל עם מנכ”לים בתחום הרכב: רן אלויה, מנכ”ל ג’ינרג’י, דני שביט, מנכ”ל לובינסקי רכב, עמית זאב, מנכ”ל דור אלון.
(הרחבה בידיעה מספר 2)
אוסף מיוחד לכבוד יום האישה הבינלאומי – “מנהיגות נשית בדיגיטל”:
רצינו לפרגן למנהיגות הדיגיטליות שהגיעו אלינו לתכניות “לייב” והרצו על מנהיגות, טרנספורמציה דיגיטלית וחדשנות. לכן, יצרנו אוסף הרצאות של המנהיגות הללו. מוזמנים לצפות בהן ולקבל השראה.
לצפייה באוסף
קורס מנהיגות דיגיטלית בלמידה עצמית – “לרתום את הכוח הדיגיטלי ב-2021”:
כולל 5 נושאים תיאורטיים ו-5 נושאים פרקטיים (מקרי בוחן). בסך הכל כ-6 שעות של וידאו, בו תוכלו לצפות במקום ובזמן שנוח לכם, ובפלטפורמה האידיאלית עבורכם (מהמחשב, מהטאבלט או מהטלפון החכם). לפרטים נוספים והרשמה

(2) 🎥 הקלטת מפגש הקהילה
צפו במפגש הקהילה — “טסלה ושיבושים דיגיטליים נוספים”

ביום שלישי האחרון נפגשנו עם חברי הקהילה ברמת “ראש מוביל” ו”ראש גדול” במפגש מיוחד שהתמקד בחברת טסלה, כמקרה של שיבוש דיגיטלי.

פגשנו את ניב קלדרון, מומחה לחדשנות ומוביליות, שהצטרף אלינו היישר מארה”ב, והינו בעלים של רכב טסלה. ניב הציג לנו סקירה מעניינת על חברת טסלה, ויחד איתו ניסינו להבין האם וכיצד הכניסה שלה לשוק הישראלי תשבש את שוק הרכב המקומי.

בהמשך התכנית התקיים פאנל עם שלושה מנכ”לים בתחום הרכב:

  • רן אלויה, מנכ”ל ג’ינרג’י
  • דני שביט, מנכ”ל לובינסקי רכב
  • עמית זאב, מנכ”ל דור אלון

המנכ”לים הציגו את הזווית שלהם לגבי כניסתה של טסלה לארץ, והסבירו כיצד לדעתם החברות המקומיות בתחום הרכב יתמודדו עם השיבוש.

הסדרה הבאה – “היתושה – טכנולוגיה משבשת”, תתקיים ברבעון הבא.
פרטים נוספים יתפרסמו בהמשך.
עד אז, אנו נדאג לכם לתכנים לצפייה וקריאה בכל שבוע, כמו תמיד 🤩.

(3) 💻 מבצע לזמן מוגבל
קורס מנהיגות דיגיטלית בלמידה עצמית DLC153 — עכשיו במבצע!

קורס מנהיגות דיגיטלית בלמידה עצמית במבצע עד ה-3 באפריל ב-75 ש”ח בלבד!

תוכלו לקחת את הקורס בזמן המתאים לכם, מכל מקום, מהמחשב או הטלפון. הרצאות וידאו בגישה ישירה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, עד ה-3 באפריל.

הקורס כולל 5 הרצאות תיאורטיות, המאירות ומסבירות את המושג “מנהיגות דיגיטלית”, וכן 5 הרצאות פרקטיות, בהן התיאוריה פוגשת את המציאות.

ההרשמה כוללת גם:

  • חברות בראש הדיגיטלי ברמת “ראש מוביל” עד ה-3 באפריל.
  • גישה לכל פרקי הספר “עושים דיגיטל”.
הארה חשובה: למועמדים ללא רקע קודם, השלמת הקורס מהווה תנאי קדם לרישום ל”קורס מנהיגות דיגיטלית מתקדם – כלים ומקרי בוחן” (DLC145) בשיתוף עם מרכז הידע לחדשנות בטכניון. צפו בפרומו, הנותן טעימה קצרה מתוכן הקורס:

(4) 👋 פינת הכירו את חברי הקהילה
הכירו את אנה קיסלמן, מנהלת מוצר

הראיון השבועי, והפעם – חברת הקהילה אנה קיסלמן.

ניתן לצפות בכל הראיונות מפינת “הכירו את חברי הקהילה” בחדר קריירה שבאתר הראש הדיגיטלי. בכל יום חמישי יתווסף לחדר הראיון השבועי.

(5) 🚍 מטיילים, לומדים ונהנים
הטיול של צוות i8 Ventures לעכו העתיקה

ביום רביעי האחרון, צוות i8 Ventures (ממייסדי הראש הדיגיטלי) יצא לטייל באזור עכו העתיקה וחיפה.
הצוות, בהובלתו של ניר עקרון, מנהל קהילת הראש הדיגיטלי, סייר בעכו העתיקה באולמות האבירים, בשוק ובנמל. בהמשך היום הגיע לפארק מת”ם שבחיפה, בו פגש את מנכ”לית הפארק שרון מיכל, אשר הסבירה על פעילות הפארק, ביקר בחברת הסטארטאפ פלוריסטם (חברה ביו רפואית המפתחת ומייצרת תרופות מקור המבוססות על תאים המופקים מהשליה האנושית לאחר הלידה), וסייר במרכז האנרגיה הדיגיטלי של הפארק.

(6) 🎬 לקט הראש הדיגיטלי
ומה עוד…

להלן הלקט השבועי לצפייה/קריאה:

  • 🌍 חדשות הדיגיטל של יעקב אילון: גוגל אוספת נתונים על גולשי Incognito ומסתבכת.
  • 📚 הקלטה פתוחה לחברים ברמת “ראש פתוח”: גיא בן-נון, מנכ”ל עברית ספרים: הדרך מהדיגיטל אל הפיזי ובחזרה.
  • 💼 משרה חדשה: דרוש/ה מנהל/ת להקמת יחידה חדשה באוניברסיטת תל אביב שתעסוק בריכוז והנגשה של מידע רפואי (🔑 נגיש לחברים ברמת “ראש מוביל” ומעלה בלבד).
  • 🧬 לצפייה בסופ”ש: לביא ביגמן, דוקטורנט לפקולטה בכימיה במכון ויצמן למדע, על המחקר בנושא חיזוי מבנה חלבונים המשלב בינה מלאכותית (🔑 נגיש לחברים ברמת “ראש מוביל” ומעלה בלבד).

Related Articles

פרופסור ישע סיון מנכ”ל i8 Ventures, מציג את מודל הPIE כמודל כללי לתכנון, יישום והערכה של שילוב חיים-עבודה

“תכנון (Plan): סדרי עדיפויות — שכר/משפחה/מחוייבות, בגרות מול אופק הזמן, מה העובד באמת רוצה? מודל Ikigay היפני העוסק בכיוון או מטרה בחיים, זה ההופך את חייו של האדם לבעלי משמעות, וכלפיו אדם מבצע פעולות ספונטניות ומכוונות.
יישום (implement): התמקדות מצד אחד ואינטגרציה מהצד שני של בסיסי החיים שלנו כמו בית ומשפחה, קריירה, קהילתיות ובריאות ואורח חיים
הערכה (Evaluate): נשאל מה היו המטרות שלנו? האם הגשמנו אותן? להגמיש / להתאים למה שהארגון דורש? האם המשפחה אוהבת או לא אוהבת את סדרי העדיפויות שלנו?”

שבועון Y21W14: פרופ’ דן שכטמן, אראל מרגלית, ח”כ ניר ברקת וחמי פרס בסדרת “חדשנות בחדשנות”, הכירו את אודליה בן שמעון, פרופ’ מרים ארז על יסודות החדשנות ועוד

פרופ’ דן שכטמן, אראל מרגלית, ח”כ ניר ברקת וחמי פרס בסדרת “חדשנות בחדשנות” | הכירו את אודליה בן שמעון | פרופ’ מרים ארז על יסודות החדשנות | יצחק אברכהן מנכ”ל שופרסל על הצמיחה של שופרסל אונליין | מילון מונחי יסוד דיגיטליים | מודל שלושת הנורמלים של פרופ’ ישע סיון

שבועון Y21W13: הרשמה מוקדמת לקורס המתקדם: כלים ומקרי בוחן DLC145, תיעוד מפיילוט הטסת עשרות רחפנים בחדרה, הכירו את חברת הקהילה רותם נוי ועוד

הרשמה מוקדמת לקורס המתקדם: כלים ומקרי בוחן DLC145 | תיעוד מפיילוט הטסת עשרות רחפנים בחדרה | הכירו את חברת הקהילה רותם נוי | חמי פרס על חדשנות ודיגיטל | הכירו את המנטורים של הראש הדיגיטלי | משרה חדשה ב-Matrix | היכרות עם חברת פלוריסטם | הצמיחה של מאנדיי.קום בתקופת הקורונה

שבועון Y21W16: רבעון 2 בראש הדיגיטלי לייב – סדרת היתושה, ביום רביעי מתחיל הקורס המתקדם DLC145, האתר החדש שלנו, הכירו את חברת הקהילה טניה ז’לזניאק ועוד

ברבעון 2 בראש הדיגיטלי לייב – סדרת היתושה | ביום רביעי מתחיל הקורס המתקדם DLC145 | האתר החדש שלנו | הכירו את חברת הקהילה טניה ז’לזניאק | אסתי פשין, מנהלת מפעל הסייבר בתעשייה האווירית לישראל על אתגרים ואסטרטגיות בסייבר בעידן הקורונה | CEO למטריקס בניו יורק | כיצד שלחו דוא”ל בשנות ה-80