חדר היסטוריה של הדיגיטל

עד היום פותחו אלפי המצאות שמשמשות אותנו באופן יומיומי. ישנם מוצרים ומכשירים שההיסטוריה שלהם מרתקת, ומעניין לדעת מה ומי עומד מאחוריהם. את חדר זה יצרנו על מנת להעשיר את הידע ולהכיר לעומק את ההמצאות ששינו את ההיסטוריה ואת אופן העבודה וההתנהלות שלנו. אם תרצו לשתף אותנו במאמרים נוספים – נשמח להוסיפם לחדר. קריאה מהנה!

 • ההיסטוריה של CTRL + ALT + DELETE
  האתר Mental Floss חקר ופרסם את הסיפור על שילוב המקשים הידוע ctrl+alt+del: כיצד נולד, איך ביל גייטס הודה בשנת 2013 שזאת הייתה טעות והאשים בכך את י.ב.מ. ועל המתכנת שלא צפה שקיצור המקשים שיצר יהפוך לחלק אינטגרלי מחווית המשתמש.
  היסטוריה של הדיגיטל
  עוד...
 • מ-1985 עד היום: כל הגרסאות של ווינדוס
  ווינדוס לא הגיעה למעמדה בין לילה, והיו לה הצלחות כבירות לצד כשלונות מעט מביכים. סקירה קצרה של הגירסאות השונות החל מן הגירסה הראשונה שהושקה ב-1985 ועד ווינדוס 10 שהושקה 30 שנה יותר מאוחר ב-2015. כל זאת לקראת ההכרזה (2021) על גירסה חדשה, ווינדוס 11.
  היסטוריה של הדיגיטל
  עוד...
 • גלריית מחשבים מוקדמים: 1940-1960
  לעתים קרובות אנו רואים במחשבים תופעה מאוד מודרנית, אך למעשה היו כבר די הרבה מחשבים לפני 50 שנה. הם פשוט לא היו זמינים לכל אחד. להנאתכם, אוסף של דוגמאות למחשבים מהימים הראשונים, מַאֲמַצִּים חלוציים שלמרות שהיו חדשניים בזמנם, נראים עכשיו כשייכים לאוהבי הרֶטרוֹ.
  היסטוריה של הדיגיטל
  עוד...
 • מה זה לעזאזל אינטרנט? (1995)
  ביל גייטס מתראיין בתוכנית הערב (The late-night talk show, CBS) עם דיוויד לטרמן, 1995
  היסטוריה של הדיגיטל
  עוד...
 • ההיסטוריה של ERP
  את הגלגול הקודם לתוכנת ERP ניתן לייחס לתוכנה משנות השישים של המאה העשרים, כאשר הוא שימש ככלי לניהול מלאי ובקרת איכות בארגוני ייצור גדולים. מאז, היא גדלה והחלה לשלוט בתעשיות יצרניות ובתפקידים רבים, והציעה שילוב חסר תקדים של מחלקות שונות בתכלית. פונקציונליות זו הגיעה להגדרת תוכנת ERP כפי שאנו...
  היסטוריה של הדיגיטל
  עוד...
 • סטיב ג'ובס מציג את האייפון - 2007
  סטיב ג'ובס מציג את הטלפון החכם החדש של אפל - האייפון (iPhone) בכנס Macworld סן פרנסיסקו, 2007. 
  היסטוריה של הדיגיטל
  עוד...
 • סטיב ג'ובס מציג את המקינטוש - 1984
  הופעת בכורה של המקינטוש של אפל עם סטיב ג'ובס וצוות ה-Mac, באסיפה הכללית של חברת המחשבים של בוסטון, 30 בינואר 1984.
  היסטוריה של הדיגיטל
  עוד...
 • ויקיפדיה חוגגת יום הולדת 20
  עומר בן יעקב, עיתונאי (הארץ) שמסקר את ויקיפדיה, כותב על שיחה פתוחה עם עיתונאים שקיימו אנשי קרן ויקימדיה (העמותה שתומכת ומתחזקת את הפעילות של כל פרויקטי הוויקי ברחבי העולם) בתחילת ינואר 2021, במלאת 20 שנה להקמתה של ויקיפדיה באנגלית. בשיחה נכחו ג’ימי ויילס, המייסד של ויקיפדיה, וקתרין מאהר, המנכ”לית...
  היסטוריה של הדיגיטל
  עוד...
×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×