חדר היסטוריה של הדיגיטל

עד היום פותחו אלפי המצאות שמשמשות אותנו באופן יומיומי. ישנם מוצרים ומכשירים שההיסטוריה שלהם מרתקת, ומעניין לדעת מה ומי עומד מאחוריהם. את חדר זה יצרנו על מנת להעשיר את הידע ולהכיר לעומק את ההמצאות ששינו את ההיסטוריה ואת אופן העבודה וההתנהלות שלנו. אם תרצו לשתף אותנו במאמרים נוספים – נשמח להוסיפם לחדר. קריאה מהנה!

 • גלריית מחשבים מוקדמים: 1940-1960
  לעתים קרובות אנו רואים במחשבים תופעה מאוד מודרנית, אך למעשה היו כבר די הרבה מחשבים לפני 50 שנה. הם פשוט לא היו זמינים לכל אחד. להנאתכם, אוסף של דוגמאות למחשבים מהימים הראשונים, מַאֲמַצִּים חלוציים שלמרות שהיו חדשניים בזמנם, נראים עכשיו כשייכים לאוהבי הרֶטרוֹ.
  היסטוריה של הדיגיטל
  עוד...
 • מה זה לעזאזל אינטרנט? (1995)
  ביל גייטס מתראיין בתוכנית הערב (The late-night talk show, CBS) עם דיוויד לטרמן, 1995
  היסטוריה של הדיגיטל
  עוד...
 • ההיסטוריה של ERP
  את הגלגול הקודם לתוכנת ERP ניתן לייחס לתוכנה משנות השישים של המאה העשרים, כאשר הוא שימש ככלי לניהול מלאי ובקרת איכות בארגוני ייצור גדולים. מאז, היא גדלה והחלה לשלוט בתעשיות יצרניות ובתפקידים רבים, והציעה שילוב חסר תקדים של מחלקות שונות בתכלית. פונקציונליות זו הגיעה להגדרת תוכנת ERP כפי שאנו...
  היסטוריה של הדיגיטל
  עוד...
 • סטיב ג'ובס מציג את האייפון - 2007
  סטיב ג'ובס מציג את הטלפון החכם החדש של אפל - האייפון (iPhone) בכנס Macworld סן פרנסיסקו, 2007. 
  היסטוריה של הדיגיטל
  עוד...
 • סטיב ג'ובס מציג את המקינטוש - 1984
  הופעת בכורה של המקינטוש של אפל עם סטיב ג'ובס וצוות ה-Mac, באסיפה הכללית של חברת המחשבים של בוסטון, 30 בינואר 1984.
  היסטוריה של הדיגיטל
  עוד...
 • ויקיפדיה חוגגת יום הולדת 20
  עומר בן יעקב, עיתונאי (הארץ) שמסקר את ויקיפדיה, כותב על שיחה פתוחה עם עיתונאים שקיימו אנשי קרן ויקימדיה (העמותה שתומכת ומתחזקת את הפעילות של כל פרויקטי הוויקי ברחבי העולם) בתחילת ינואר 2021, במלאת 20 שנה להקמתה של ויקיפדיה באנגלית. בשיחה נכחו ג’ימי ויילס, המייסד של ויקיפדיה, וקתרין מאהר, המנכ”לית...
  היסטוריה של הדיגיטל
  עוד...
 • הסיפור של מיקרוסופט - מסטיב באלמר ועד סאטיה נאדלה
  לפני שלוש שנים החליף סאטיה נאדלה את סטיב באלמר בתפקיד מנכ"ל מיקרוסופט. בתקופה הזאת הוא נתן לה אישיות חדשה: הוא הצליח למתן את התלות בחלונות ולהתמקד בתחומים אחרים כמו שירות המחשוב בענן של החברה, בינה מלאכותית ורכיבי חומרה.
  היסטוריה של הדיגיטל
  עוד...
 • אז למה קוראים ל"באג" באג?
  המונח "באג" שכולנו משתמשים בו בעיקר לגבי תקלות במערכות מחשב, כבר מזמן משמש אותנו בחיי היומיום לתיאור תקלות גם בתחומים אחרים. אבל כמה מאיתנו יודעים מה המקור?
  היסטוריה של הדיגיטל
  עוד...
×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×