חדר סייבר

בחדר זה ניתן למצוא פריטי תוכן, כגון הקלטות, מאמרים וכתבות הנוגעים לעולמות הסייבר והדיגיטל

 • דר' תמיר בכור, סיימוטיב: הטרנספורמציה הדיגיטלית בעידן המוביליטי
  ההרצאה של ד"ר תמיר בכור, מחברת Cymotive, שהתארח ב'דיגיטלראש לייב' ב-23-נוב-2021, מתארת כיצד תעשיית הרכב השמרנית מהגרת לדיגיטל. הוא נוגע גם בתיאוריה של השינוי: "לאפשר לפיל לרקוד" וגם בשינוי ספציפי ופרקטי : "איך פולקסווגן משתנה בעידן המוביליות".
  Domain: Automotive, Domain: Cyber, Domain: Future of Work, מקרי בוחן
  עוד...
 • מי שולט בבלמים?
  על-אף שהידע התאורטי על האפשרות של פריצה לכלי-רכב היה קיים מאז ומתמיד, הרי שרק לאחר הפריצה של צ'רלי מילר וכריס וואלסק לרכבי פיאט קרייזלר, החל הנושא לצבור פופולריות.
  Domain: Automotive, Domain: Cyber
  עוד...
 • קוד הדנ"א: ביו-האקרים מציגים שיטת פריצה חדשה למחשבים דרך רצף הגנים
  קבוצת חוקרים מאוניברסיטת וושינגטון הצליחה להוכיח בפעם הראשונה שקידוד תוכנה זדונית על גבי רצף ד.נ.א. הוא לא רק אפשרי כשלעצמו, אלא אף יוצר יכולת פריצה למחשבים המנתחים את רצף הגנים הספציפי.
  Domain: Cyber, Domain: Medical
  עוד...
 • בים, באוויר, ביבשה, ובסייבר?
  לאור פרסום החלטת הממשלה להקים רשות לאומית להגנת סייבר, בוחן מחקר זה את הצדקת המהלך כמענה לאיומים ביטחוניים קיברנטיים וטוען שהלוחמה הקיברנטית איננה נפרדת מהמערכה הצבאית, אלא היא חלק ממארג האיומים הכולל על מדינת ישראל.
  Domain: Cyber, Domain: Security
  עוד...
 • התהוות המדינה במרחב הסְפָר המקוון: השוואה תיאורטית והיסטורית
  האם האינטרנט הוא המקום החדש המאפשר לנו להסתתר מאחורי המחשב מבלי שיגלו אותנו? האם זו תופעה חסרת תקדים המותירה את המדינה במבוכה? במאמר זה שואף המחבר (עמית שיניאק) לבחון את תדמית האינטרנט כמרחב סְפָר מקוון מול ההנחה הסמויה שאין למדינה ולממסד המדיני והביטחוני שליטה בו.
  Domain: Cyber, Domain: Security
  עוד...
 • לעבר עליונות צבאית בממד הסייבר
  מאמר זה בוחןן את דרכי השינוי בשנים האחרונות, בישראל ובעולם, בתחום העליונות הצבאית בממד הסייבר וממליץ על הקמת חטיבת התקפה מטכ"לית בממד. זאת, לצורך שיפור האפקטיביות המבצעית הרב-זרועית של צה"ל ולטובת עליונותו המתמשכת בממד הסייבר.
  Domain: Cyber, Domain: Security
  עוד...
 • מבוכו של המינוטאור או: פרדוקס הסייבר
  מאמר מאת סרן ליאור לבּד ממרכז דדו - עיון מערכתי באתגרים ובהזדמנויות של המרחב המקוון. הטענה העיקרית היא שחסרה גישה מערכתית לאבטחת מידע, וכדי להבין את מרחב הסייבר כמערכת אפשר להשוות אותו למערכות מורכבות אחרות, כמו המערכת החיסונית של גוף האדם.
  Domain: Cyber, Domain: Security
  עוד...
 • סיכונים מרכזיים בעת עבודה עם פלטפורמות פגישות וידאו דיגיטליות
  מסמך מקצועי, שפירסם מערך הסייבר הלאומי, נועד להציג מודל סיכונים בשימוש בפלטפורמות פגישות וידאו דיגיטליות על מנת לאפשר ניהול סיכונים מושכל בהטמעה ושימוש במערכות אלו.
  Domain: Cyber
  עוד...
×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×