מי שולט בבלמים?

“אוקיי, עכשיו הבלמים שלך עובדים שוב” , אומר מילר בזמן שהוא מקליד במחשב המק-בוק שלו, המחובר ליציאת נתונים לא בולטת ליד בלם היד. “כשאתה מאבד את האמונה שהמכונית תעשה את מה שאתה אומר לה לעשות, זה לגמרי משנה לך את המחשבה על איך הכל עובד” מוסיף מילר.

ב2010, צ’ארלי מילר, מהנדס אבטחה בטוויטר, וכריס ואלסק, קיבלו מענק בסך 80,000$ על מנת לגלות פרצות אבטחה אופציונליות ברכבים, ולעקור אותן מבעוד מועד.  בעקבות הממצאים של השניים, החל הנושא לצבור פופולריות ובהתאם לכך, החלו גם יצרניות הרכב לעלות הילוך בכל הקשור לטיפול באבטחה והגנה על כלי-רכב מפני אירועי סייבר. בשנת 2016 הודיעה חברת פולקסווגן על הקמת חברת CyMotive Technologies שתתמקד במציאת פתרונות לאבטחת כלי רכב עתידנים.

נכון לסוף 2019, לשוק הסייבר בכלי-רכב נתח של כ-1% בלבד מהשווי הכולל של שוק הסייבר. עם זאת, על פי דו”ח שפרסמה חברת המחקר Research & Markets, בשנים הקרובות צפוי לצמוח שוק זה בקצב שנתי של 22.6% ושווי השוק שלו צפוי לקפוץ לכ-6.81 מיליארד דולר בשנת 2026.

עוד באותו עניין...

IBM נטשה את טכנולוגיית זיהוי הפנים שלה – מדוע זה חשוב?

Tim Bajarin כותב ב”פורבס” על חברות גדולות כמו יבמ, מיקרוסופט ואמזון שהחליטו לקחת אחריות בתפקידן כמשפיעות על חברות טכנולוגיה אחרות ולהוביל עמדה נחרצת בעד זכויות אדם ונגד אפלייה כמו, למשל, יבמ, שהחליטה לנטוש את פיתוח טכנולוגיית זיהוי הפנים שלה.

שבועון 13-יוני-2021 (Y21W24): ביום שלישי הקרוב ב”לייב”: אמנון מישור מייסד לידספייס, הקלטה של ענבל קארו על “אתיקה ודיגיטל”, הכירו את חברת הקהילה אירית חצרנוב, ועוד

ביום שלישי הקרוב ב”לייב” | הקלטת התוכנית האחרונה: ענבל קארו על “אתיקה ודיגיטל” | הכירו את חברת הקהילה אירית חצרנוב | פינת “חדש בראש” עם פרופ’ ישע סיון | חדר “ראש מביא ראש”: משרות חדשות | וכרגיל לקט מומלצים.

שבועון 12-ספט-2021 (Y21W37): רישום מוקדם לקורס “מוצרים ושירותים דיגיטליים – המסע” (DLC147), משרה חדשה בחברת Earnix, קורס בלמידה עצמית עם הטכניון כולל מבחן הסמכה, ועוד

רישום מוקדם לקורס “מוצרים ושירותים דיגיטליים – המסע” | משרה חדשה בחברת Earnix | קורס בלמידה עצמית עם הטכניון כולל מבחן הסמכה | הכירו את חבר הקהילה שגיא גולדברגר | LOGIN לדיגיטלראש | הלקט השבועי: הקלטה אירוע קהילה שילוב חיים עבודה, ידיעה חדשותית, מאמרים ותוכן מקצועי.

קישור לאתר המעבדה של פרופ’ רחלה פופובצר

“אנו שואפים לפתח פתרונות חדשניים מבוססי ננו-טכנולוגיה ליישומים רחבים, כולל אבחון מוקדם של מחלות, מסירת תרופות ממוקדת עם פחות תופעות לוואי, וגישות טיפוליות חדשניות. החזון שלנו הוא להשפיע באופן משמעותי על עתיד הרפואה. גישת המחקר הרב תחומית שלנו משלבת חוקרים מהנדסה, כימיה, ביולוגיה ורפואה.”

להלן קישור לאתר המעבדה של פרופ’ רחלה פופובצר, סגנית דיקן בפקולטה להנדסה ובמכון לננו טכנולוגיה, ושל חברי מכון המחקר שלה בבר אילן.

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×