12-יוני-2022 (Y22W24): מה מחפשת ענקית הפיננסים סיטיגרופ בישראל? אורנית שנער, ר’ תחום השקעות סיטיגרופ בישראל תתארח בדיגיטלראש לייב

בישראל כ-250 חברות גלובליות שמנהלות מרכזי מחקר ופיתוח בישראל.

מהו היתרון היחסי שלנו מול הודו, סין ומוקדי ידע הנדסי אחרים? כיצד אנחנו יכולים לשמר ולחזק את משיכתה של ישראל, כך שלמרות העלויות הגבוהות ימשיכו חברות רב לאומיות לפתוח את מרכזי המחקר והפיתוח שלהם פה אצלנו?

סיטיגרופ היא אחת מן החברות הללו שפתחה מרכז כזה בישראל. סיטי, בשמה המקוצר, היא חברה לשירותים פיננסים המנהלת מעל ל-200 מיליון חשבונות של לקוחות עם סך נכסים של כ-2 טריליון דולר. זווית הראייה שלהם היא במוקד הרצאתה הקרובה של אורנית שנער, ראש תחום השקעות של סיטיגרופ ישראל שתענה על השאלות הללו (ידיעה מס’ 1).

פרופ’ ישע סיון, מייסד; יעקב אילון, עורך ראשי
וצוות דיגיטלראש – הבית המקצועי של מנהיגי הדיגיטל בישראל

(1) 🕷️ קהילה > סדרת העכבישה
מה סיטיגרופ מחפשת בישראל? אורנית שנער תענה בדיגיטלראש לייב

ביום שלישי הקרוב נפגוש בדיגיטלראש לייב את אורנית שנער, ר’ תחום השקעות של ענק הפיננסים העולמי סיטיגרופ בישראל.

בואו לשמוע מה סיטיגרופ מחפשת בישראל? מה מותר ישראל ממדינות אחרות? מהם ההחברות והנושאים שמעניינות את סיטיגרופ?

 חברי וחברות דיגיטלראש כבר רשומים/ות  למפגש.
במידה ואינך חבר/ה עדיין – ניתן להרשם ולקבל הזמנה למפגשי דיגיטלראש לייב: להרשמה לחצ/י כאן

(2) 🎓 קורפוס > מגזרים ותעשיות > חדר ממשל ודיגיטל
דוח החדשנות 2022 של רשות החדשנות

רשות החדשנות פרסמה את דוח החדשנות לשנת 2022. הדוח מציג את תמונת המצב של ההייטק הישראלי ב-2022, מראה מה יאפשר את קפיצת המדרגה הבאה של ההייטק הישראלי, ואת פעילות זירות רשות החדשנות.

(3) 📦 קורפוס > תרבות דיגיטל > חדר השראה
קופסת הקרטון שמעודדת חשיבה מחוץ לקופסה

אדובי קיקבוקס (Adobe Kickbox) נוצרה בשנת 2013 על ידי מארק רנדל, סמנכ”ל יצירתיות באדובי. מארק ראה שמעט מאד פרויקטים עוברים לשלב הפרוטוטייפ ושאין מספיק כשלונות.

לטעמו, כשלון הוא אינהרנטי בחדשנות ולכן חדשנות שלא נכשלת מצביעה על כך שהארגון לא חוקר מספיק הזדמנויות חדשות. מארק רצה לפתוח אפיקים להעלאת רעיונות חדשים בפני כל העובדים, גם בפני אילו שאינם ב”תפקידים הקלאסיים” של חדשנות בארגון וגם בפני מי שהתהליך הבירוקרטי מרתיע אותו.

הקיקבוקס היא ההזמנה האולטימטיבית לעובדים לפתח חדשנות – כולל פינוקים לעידוד היצירתיות והמוטיבציה. כל מה ש”חדשן” צריך כדי להעלות רעיונות, ליצור אב טיפוס ולחקור את היתכנות המוצר – הכל ארוז בצורה מסודרת בקופסה אדומה קטנה, בה תמצאו סט של הוראות מודפסות, מחברות, כרטיס מתנה של סטארבקס וחפיסת שוקולד – בתוספת כרטיס אשראי של $1,000 בתשלום מראש כדי לממן כל רעיון שהעובד/ת רוצים לפתחו.

בתוך הקופסה יש תוכנית לימודים חדשנית בת שש רמות, המבוססת על ניסיון העבר של רנדל עצמו כיזם לפני שהצטרף לאדובי.

שש הרמות הן:
  1. התחלה – בחינת המוטיבציה של העובד ליצור משהו חדש
  2. רעיון – כיצד לנצל יצירתיות ולייצר רעיונות
  3. שיפור – מתן כלים לשיפור רעיונות
  4. חקירה – איסוף נתונים עם ניסויים בעולם האמיתי
  5. חזרה – פיתוח ובדיקת השערות
  6. חדירה – העלאת הרעיון להנהלה

הרמות מתוארות בכרטיסי עזר מודפסים ומגיעות עם פעולות שיש להשלים לפני התקדמות לשלב הבא. לדוגמה, כדי לסיים את שלב 3, על העובדים לבנות מודל קנבס לרעיון שלהם. כדי לסיים את שלב 4, העובדים חייבים ליצור אתר מוצר ולהביא אליו לפחות 250 מבקרים באמצעות מודעות.

על ידי הוצאת רעיונות לעולם האמיתי, הרעיונות נבדקים תחילה על ידי קהל היעד במקום על ידי מנהל – שעלול לדחות את הרעיונות שלקוחות עשויים לרצות.

אם מצליחים להשלים את הקופסה האדומה, החדשנים הם הנמענים הגאים של… הקופסה הכחולה. מכיוון שכל רעיון הוא שונה, כל קופסה כחולה היא שונה, ומטרתה היא לעזור לעובד/ת להעביר את הרעיון לגרסת בטא פונקציונלית. אדובי מדוווחת על עליה משמעותית במספר הרעיונות החדשים שעלו ונבחנו ושיפור ניכר באפקטיביות בתהליך.

יצירת חדשנות תוך ארגונית היא אחד מהאתגרים העומדים בפני ארגונים מתחום התרבות הארגונית. התרבות היא רכיב קריטי ביכולת של ארגון לקדם שינויים, להתפתח ובסופו של דבר לשרוד.

(4) 🕷️ קהילה > דיגיטלראש לייב > סדרת העכבישה 
גנטיקה ודיגיטל עם פרופסור נועם שומרון (30 דקות וידאו)

ביום שלישי שעבר, בדיגיטלראש לייב, פגשנו את פרופ’ נועם שומרון, ראש המחלקה לגנומיקה חישובית בפקולטה לרפואה באונ’ תל אביב.

פרופסור שומרון הרצה על מה שהוא מכנה “המהפיכה הרביעית ברפואה” – המהפיכה הדיגיטלית. מהפכה זו קורמת עור וגידים ורותמת בינה מלאכותית, כמויות דאטה עצומות ויכולות שליטה כמעט אבסולוטיות.

חיסוני הקורונה שלמדנו להכיר מקרוב בשנים האחרונות, הם תוצר של התקדמות אקספוננציאלית בתחום הגנטיקה בעשרים השנים האחרונות.

תחילה, בשנת 2000, מדענים הצליחו למפות את הגנום האנושי באופן מלא. לאחר עשר שנים מדענים התחילו להבין את הדרך בה ה-DNA יכול להשתנות, וב-2020 למדנו כיצד לכתוב וליצור DNA שהופך ל-RNA שמפעיל את מערכת החיסון ומציל אותנו מהמחלה.

חמושים ביכולות, והתקדמות מהירה יותר אפילו מהתקדמות המחשוב, האנושות משיגה שליטה הולכת וגדלה אל מול אבני הבסיס שלה עצמה. יכולות אלו הן מדהימות, ומקדמות את הרפואה שנות אור קדימה.

אך מן העבר השני, שליטה כזו מערעת מערכות אתיקה ומוסר מן השורש, ומאלצת אותנו להתמודד עם שאלות אתיות מורכבות.

(5)🔬 קורפוס > מגזרים ותעשיות > חדר רפואה ודיגיטל
מכשיר אולטסאונד לביש לשיפור אבחון סרטן השד

כאשר אחת מכל שמונה נשים בארה”ב מפתחת סרטן השד ובמקביל מספר הפתולוגים מצטמצם, גדל הצורך בטכנולוגיה שתאפשר גילוי מוקדם של סרטן השד. העיתון “MedCity News” פרסם בתאריך ה-3 במאי 2022 כי חברת ISono Health קיבלה אישור FDA עבור מכשיר אולטרסאונד אוטומטי, לביש, המיועד להנגשת הדמיה מותאמת אישית של השד. 

על פי הצהרת החברה, המכשיר החדשני (ATUSA) יהיה יעיל, מדויק ונוח, והוא מתוכנן להיות נגיש למטופלות ולרופאים/ות בנקודת הטיפול.

תוך שתי דקות, המערכת סורקת אוטומטית את כל השד, ללא תלות במומחיות המפעיל/ה, ומציעה הדמיה תלת מימדית של רקמת השד. הטכנולוגיה משלבת מודלים של למידת מכונה ומטרתם לספק תמיכה קלינית בקבלת החלטות.

iSono הוקמה בשנת 2016 על ידי שתי מהנדסות שחלקו חוויות אישיות דומות של חוסר התאמה לבדיקת ממוגרפיה (בדיקה לזיהוי ואבחון מוקדם של רקמות חשודות באזור החזה), במיוחד עבור נשים עם “שד צפוף” (מונח המתייחס למצב בו רוב רקמת השד עשויה בעיקר מרקמת חיבור רקמה בלוטית ומעט מאוד רקמת שומן).

“לממוגרפיה יש רגישות מוגבלת באבחון אצל נשים בעלות “שד צפוף”, וזה בערך מחצית מכלל הנשים בארה”ב”, אמרה מריאם זיאיי (Maryam Ziaei), מייסדת שותפה ומנכ”לית הסטארט-אפ בדרום סן פרנסיסקו, קליפורניה. “אולטראסאונד הוכח כיעיל בשיפור זיהוי סרטן השד בנשים בעלות שד צפוף”.

“הוכחנו את הבטיחות והיעילות של מכשיר ה-ATUSA עם בדיקות אימות ותיקוף מקיפות, כמו גם מחקרי היתכנות קליניים לצורך קבלת אישור ה-FDA”, אמרה זיאיי. “עם זאת, אנו עורכים מחקרים פרוספקטיביים נוספים”.

(6) 🎬 מוסף דיגיטלראש
להעמקה נוספת
לצפייה בתכנים יש לוודא התחברות (לוגין) בדיגיטלראש.

🎥 לחשוב ולעשות בגדול — עם חמי פרס, שותף-מייסד ומנכ”ל בקרן הון סיכון “פיטנגו” ויו”ר מרכז פרס לשלום וחדשנות, שדיבר איתנו על יזמות, חדשנות, דיגיטל ומה שביניהם, תוך מיקוד בהשפעת הדיגיטל על חברות מקומיות (לחברי דיגיטלראש פרו).

🪧 אתר — פרויקט האמנות של גוגל — קורפוס > מגזרים ותעשיות > חדר אמנות ודיגיטל.

📜כתבה — פלנטיש – הדג הכי טעים עשוי בכלל מצמחים — קורפוס > מגזרים ותעשיות > חדר חקלאות ודיגיטל.

📚 חברי קהילה מוזמנים להמליץ על ספרים שמתאימים להיכלל בספריית דיגיטלראש. להצעות צרו איתנו קשר.

חדשות הדיגיטל של יעקב אילון

מכשירי אפל ישתמשו בחיבורי טעינה נפוצים | אפל מכריזה על MacBook Air חדש ומתקדם | טסלה מפסיקים לעבוד מרחוק | שריל סנדברג עוזבת את מטא | האם טיקטוק מעורר טיקים חברתיים? | דו”ח FTC על רמאויות קריפטו | עד כמה המדיה החברתית מזיקה?

משרות חדשות

לעמוד המשרה בראש מביא ראש – משרות, יש להקליק על הגרפיקה.
לכל המשרות ראה — דיגיטלראש > קריירה > ראש מביא ראש – משרות
מוזמנים לשלוח לנו משרות כאן

על-ידי מענה reply לדוא”ל ניתן לשאול שאלות, לתת משוב או סתם להגיד שלום.
נשמח לשמוע מכם ולהכיר 🤝🤩

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×