שבועון 10-אפריל-2022 (Y22W15): סיכום הוובינר DigitalLeap15, פגוש אותי במטאוורס – טכנולוגיות העתיד, הכירו את אמנון דנציג, מחזירים את המדענים הישראלים הביתה ועוד

עם התקדמות הטכנולוגיה, חשיבות ההון האנושי עולה והוא מקבל יותר משמעות בארגונים. חברות וארגונים נמצאים במרדף מתמיד אחר האנשים הנכונים, המתאימים ביותר לתרבות ולתפקיד אותו הם צריכים לבצע.
אם בעבר על כל משרה היו מספר מועמדים, היום על כל מועמד יש מספר משרות.

התפקידים בחברות במאה ה-21 הפכו לכאלה הדורשים מיומנויות ייחודיות נוכח המורכבות וההתפתחות בטכנולוגיה. מול הגידול בדרישה לעובדים בעלי מיומנויות אלו, כמות העובדים והעובדות המתאימים/ות עולה אך לא בקצב תואם.

ועידת ההון האנושי שהתקיימה במרכז פרס לשלום עסקה בפתרונות להפרש בין הגידול בכמות המשרות לגידול בכמות העובדים המתאימים (ידיעה מס’ 5).

פרופ’ ישע סיון, מייסד; יעקב אילון, עורך ראשי
וצוות דיגיטלראש – הבית המקצועי של מנהיגי הדיגיטל בישראל

(1) 👩🏼‍🎓👨🏼‍🎓 קורסים > קורסי מנהיגות דיגיטלית 
וובינר היכרות לקראת קורס מנהיגות דיגיטלית מתקדם “כלים ומקרי בוחן” (DLC145065)

מסלול ההכשרה של מוסד הטכניון ודיגיטלראש מתקדם לשלב הבא. השבוע קיימנו בשיתוף עם הטכניון, וובינר היכרות עם קורס מנהיגות דיגיטלית מתקדם: כלים ומקרי בוחן.
אייל פרקש, CTO אקסנצ’ר ישראל ופרופ’ ישע סיון הציגו שתי זירות טכנולוגיות מתוך DigitalLeap15 – “טכנולוגיות דיגיטל בעוד 5, 10 ו-15 שנים”, כשיעור לדוגמא מתוך נושאי הקורס. 

הקורס מנהיגות דיגיטלית מתקדם: כלים ומקרי בוחן מתחיל ב-25 במאי וכולל 6 מפגשים שבועיים, בימי רביעי 17:00-20:00 בזום. למידה סינכרונית בהובלת פרופ’ ישע סיון וניר עקרון, עם מנהלים ומנהלות ממגוון תעשיות בארץ ומנטורים ומנטוריות עם נסיון רב. 

משתתפי הוובינר הצטרפו לדיגיטלראש וקיבלו במתנה קורס חשיפה “מבוא למטאוורס ו-NFT” וכמובן הנחה ברכישת הקורס.|

את ההנחה הניתנת למשתתפי הוובינר אנו מציעים גם לכם/ן – חברי וחברות דיגיטלראש.

קופון הנחה – TECH1400 – בשווי 1400 ש”ח ממחיר הקורס, לרכישת הקורס ב 3,500 ש”ח. ההנחה בתוקף עד ערב החג, דהיינו לנרשמים עד ה-11 באפריל, 23:59.

חג האביב מזמין גם צמיחה אישית – שריינו את משימת הלמידה לרבעון הבא – הרשמו עכשיו במחיר מיוחד לחג הפסח.

(2) 📀 קורפוס > חדר מטאוורס 3D3C
“פגוש אותי במטאוורס” דוח” אקסנצ’ר 

דו”ח ‘חזון טכנולוגי’ (Technology Vision) לשנת 2022 של חברת אקסנצ’ר, מציג את ההתפתחויות הטכנולוגיות לעתיד הקרוב והרחוק ואת ההשפעה הצפויה על עולם העסקים. הדו”ח מציב את המטאוורס בלב העניין, ומסביר כיצד עסקים דוהרים לעבר עתיד שונה מאוד מזה שהם תוכננו לפעול בו.

הדו”ח מציג את ארבעת הטרנדים הטכנולוגיים לשנת 2022:

  • WebMe – “לשים את עצמי במרכז המטאוורס” – מדמיינים מחדש את האינטרנט כמטאוורס, וכיצד מאמצי ה-Web3 משנים את הבסיס והתפעול של העולם הוירטואלי. 
  • Programmable World – “כדור הארץ שלנו, מותאם אישית” – כיצד שליטה, התאמה אישית ואוטומציה נכנסות לתוך העולם שסביבנו ומאפשרות תכנות של העולם המוחשי לא פחות מהעולם הדיגיטלי.
  • The Unreal – “להפוך את הסינתטי לאותנטי” – בעוד שדאטה ותוכן סינתטי שנוצרו על ידי בינה מלאכותית מחקים באופן משכנע את העולם ה”אמיתי”, האותנטיות חוזרת לצבור פופולאריות ונחשבת ל”כוכב הצפון החדש”. 
  • Computing the Impossible – “מכונות חדשות, אפשרויות חדשות” – דור חדש של מחשבים, אשר פותרים בהצלחה חלק מבעיות-העולם הקשות ביותר לאיתור, מוביל לאחד מהשיבושים הטכנולוגיים הגדולים ביותר בזמננו. 

(3) 👏🏼 קהילה > חברי וחברות הקהילה
הכירו את חבר דיגיטלראש אמנון דנציג

(4)🚌 קורפוס > מגזרים ותעשיות > חדר רפואה ודיגיטל
סדנת אוקיינוס כחול למדענים בחו”ל במסגרת ScienceAbroad  

משרד העלייה והקליטה פועל מתוקף החלטות ממשלה לעידוד חזרתם של ישראלים השוהים בחו”ל ומסייע בקליטתם בישראל. הטיפול במדענים חוזרים, משתלב במאמץ הלאומי ל”השבת המוחות”.

במסגרת זו, המרכז לקליטה במדע ואגף יזמות עיסקית במשרד העלייה והקליטה, מפעילים תכנית חשיפה ושמירה על קשר עם מדענים ישראלים השוהים בחו”ל.

התכנית מופעלת באמצעות סיינס אברוד – ארגון המדענים הישראלים בחו”ל (ScienceAbroad) – ארגון ללא כוונות רווח הפועל מאז 2006, לשמירת קשר עם חוקרים ישראלים בעולם והשבת המוחות לישראל.

ביום ראשון ה- 3 באפריל 2022, פתח פרופסור ישע סיון את שבוע החשיפה של המדענים הישראלים החיים בחו”ל בהרצאה אודות הכוח הדיגיטלי והמנהיגות הדיגיטלית, והמשיך עם סדנת אוקיינוס כחול, שהמחישה למדענים את האפשרויות הבלתי נגמרות בהפיכת רעיונות להזדמנויות עיסקיות.

(5) 📱 קריירה > חדר עולם העבודה 
ועידת שוק ההון האנושי 2022

משבר? הזדמנות? מהפיכה? עולם התעסוקה עובר טלטלה דרמטית. תהליכי עומק שהחלו עוד לפני הקורונה, הואצו בשנתיים האחרונות לנוכח המגפה, ואיתם חוסר הוודאות והצורך “לחשב מסלול מחדש”. תהליכים אלה משפיעים על העולם כולו בכל תחומי התעסוקה וכנגזרת מכך כלכלת ישראל, מדובר בעניין קיומי – לא פחות. 

לנוכח מציאות זו האתגר הוא לכאורה ברור: איך מביאים מיליון עובדים לתעשיית ההיי טק הישראלית? במילים אחרות – כיצד ממנפים את ההצלחה האדירה של התעשייה הישראלית לטובת כלל אזרחי ישראל ולא למתי מעט, כיצד משתמשים בהצלחה זו לסגירת פערים ולא להרחבתם, כיצד מבטיחים את ההמשכיות של הצלחה זו אל מול תחרות עולמית אגרסיבית בתחום ההון האנושי, כיצד מייצרים כאן מציאות של Startup Nation For All? הפתרון, מטבע הדברים, מורכב בהרבה.

חינוך והכשרה, פערים חברתיים וכלכליים ואי השיוויון, מדינת תל אביב מול הפריפריה, ישראל מול העולם, גיוס ושימור עובדים, גיוון תעסוקתי, תחרותיות, יציבות, עולם העבודה העתידי, הצבא ככלי לקידום חברתי כלכלי או כמייצר פערים, משרד-בית- metaverse….הכל כרוך זה בזה, משפיע ומושפע זה מזה, ונוגע ביכולת שלנו לקיים כלכלה משגשגת, חברה מתפקדת ומדינה עם עתיד בר קיימא.

ועידת “שוק ההון האנושי” נוסדה בכדי להביא את כל בעלי העניין לדיון ציבורי משמעותי בין-מגזרי: ממשלתי, עסקי וחברתי, ובעיקר, לסמן מתווה לפתרונות פרקטיים אפשריים ולהביא ליישומם.

התוצר המרכזי של הוועידה הינו ייצור סינרגיה תהליכית בעולם תעסוקה בפריון גבוה, שתחבר בין מחפשי העבודה למעסיקים, באמצעות ecosystem בין-מגזרי: ממשלתי, חברתי עסקי. מפלטפורמות אינטרנטיות עם מאות אלפי מחפשי עבודה, לקהילות וירטואליות, גופי הכשרה ומימון מהמגזר החברתי ועד למעסיקים המובילים בעולם הטכנולוגי – הכל בתמיכה וליווי של המגזר הציבורי/ממשלתי – תיווצר שרשרת תהליכית סינרגטית עם תוצאות של ממש בעולם התעסוקה בישראל.

פרופסור ישע סיון סיכם את התובנה שלו: “אני חושב שאחד מהמפתחות המאוד חשובים זה המנהלים ואלה שרוצים ‘להיות הייטק’, או במילים אחרות, להיות חלק מתעשייה עתירת ידע” אמר פרופסור סיון, “הם בעצמם צריכים לעבור איזשהו תהליך. אז המיקוד שלנו הוא קודם להעביר את המנהלים תהליך שבאמצעותו הם בכלל יבינו את התעשיה החדשה”. 

(6) 🎬 מוסף דיגיטלראש
להעמקה נוספת
לצפייה בתכנים יש לוודא התחברות (לוגין) בדיגיטלראש.

🎤 עולם העבודה המתגבש — יובל מטלון, מנכ”ל לייבפרסון ישראל, על תקשורת בין יצרנים וצרכים, AI ואוטומציה, ומודל העבודה העתידי שלייבפרסון גיבשה אשר מותיר אותה ללא נדל”ן משרדי בכל העולם.

🎥 סרטון — “SimSensei- מראיינת וירטואלית לתמיכה וטיפול” —  קורפוס > מגזרים ותעשיה > חדר רפואה ודיגיטל.

📼 פודקאסט — אפליקציית המסרים המאובטחים טלגרם נמצאת בשימוש מורחב באוקראינה. עד כמה זה בטוח? —  קורפוס > חדרי השעה > חדר אוקראינה.

📰 פוסט — מה הקשר בין חדשנות, אמנות ו-NFT? — קורפוס > תחומים חוצי מגזרים > חדר מטאוורס 3D3C.

📚 חברי קהילה מוזמנים להמליץ על ספרים שמתאימים להיכלל בספריית דיגיטלראש. להצעות צרו איתנו קשר.

משרות חדשות

**לעמוד המשרה בראש מביא ראש – משרות, יש להקליק על הגרפיקה**

נתקלתם בכתבה מעניינת בעולם הדיגיטל? ראיתם סרטון שיכול להיות רלוונטי לקהילה?
שתפו אותנו ואנו נפרסם את הידיעה בשבועון ובאתר דיגיטלראש.

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×