חקלאות ורטיקלית- גורדי צמחים

החקלאות הוריטקלית היא מגמה שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות, דבר הגיוני בהתחשב בכך שהיא צורכת פחות שטח ואנרגיה מחקלאות מסורתית ומתאימה לעולם שהופך ליותר ויותר אורבני. 

ורטיקל פילד היא חברת אגרוטק ישראלית המפתחת פתרונות טכנולוגיים לגידול חקלאי עירוני. החווה הורטיקלית מייצרת תוצרת טרייה, בריאה, נטולת הדברה, לאורך כל השנה ללא תלות בגורמים חיצוניים.

בחברת ורטיקל פילדס פיתחו פלטפורמת גידול חדשנית המוטמעת בתוך מכולות ממוחזרות וכוללת חיישנים, מערכת השקיה ותאורת לדים סגולה המדמה את אור השמש. תאורת הלד מאפשרת לבחור את אורכי הגל הרצויים והמועילים בלבד לטובת גידול אופטימלי של הצמח. מערכת הגידול מבוקרת ע”י תוכנת ניטור פנימית המנהלת את שלבי הגידול של היבול באופן אוטומטי ומנטרת את מערכת ההשקיה, חומרי ההזנה, התאורה, בקרת האקלים ועוד, וכל זאת בהתאם לנתונים הנאספים על ידיהם ליצירת תנאים אופטימליים לצמח. הדבר מאפשר לתוצרת החקלאית לגדול בצורה מיטבית עם צורך מינימלי בטיפול אנושי ובחסכון של עד 90% מים. סביבת הגידול הינה סטרילית והתוצרת הטרייה גדלה ללא חומרי הדברה וללא תלות בעונות השנה כל ימות השנה. מערכת ה IOT חכמה המאפשרת לעקוב אחר המדדים של כל צמח לאורך שלבי ההתפתחות שלו.

מעבר לחסכון באנרגיה וכח אדם, בורטיקל פילד מייצרים כ 150% תנובה ליחידת שטח בהשוואה לחקלאות מסורתית. הגידול העירוני חוסך עלויות שינוע ומכך מקטין את זיהום האוויר. בנוסף, הגידולים נמצאים בתוך “כיסים” עם אדמה אורגנית ונמכרים כצמח חי, דבר המאפשר את הוצאת הגידול בקלות ללא חיתוכו ובכך מאריכים את חיי המדף של הירק.

vertical-agriculture

סרטון המראה חמישה פתרונות מתקדמים לחלקאות ורטיקלית-

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×