חדר חברה (SOCIETY) ודיגיטל

בחדר חברה ודיגיטל תוכלו למצוא מאמרים ופריטי תוכן בנושא המהפכה החברתית 5.0, הנוגעת בין היתר לשילוב האוטומציה, טכנולוגיה ודיגיטל בחברה האנושית.

החדר הוקם ביוזמתו של חבר הקהילה ד”ר יובל דרור, יועץ לפיתוח ארגוני, מרצה וחוקר במגוון תחומים של התנהגות אנשים וארגונים. מאז 1980 משמש כיועץ ארגוני, תחילה בצה”ל – ממנו השתחרר בדרגת סא”ל לאחר קריירה של 16 שנים בתפקידי ייעוץ מגוונים, לאחר מכן כשותף מנהל בחברה לייעוץ ארגוני, ובשנים האחרונות כיועץ עצמאי. תחומי המיקוד בייעוץ הינם תהליכים אסטרטגיים ותהליכי תכנון רבי – משתתפים, תהליכי שינוי תרבות ארגונית, למידה ארגונית ואתיקה בעסקים.

כמרצה, שימש תקופה קצרה כמרצה ב”ברוך קולג” באוניברסיטת העיר ניו-יורק ולאחר מכן מספר שנים כמרצה בתכנית התואר השני לייעוץ ופיתוח ארגוני במסלול האקדמי במכללה למינהל ובפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב.

ד"ר יובל דרור

יועץ לפיתוח ארגוני

הממשק משתמש בנו

הדר בן צור, מעצבת טכנולוגיה, על השפעות עיצוב המרחב הדיגיטלי. כיצד עיצוב הממשקים משפיע על התנהגותנו היומיומית במרחב חברתי וירטואלי.

נוסטלגיה אונליין

“נוסטלגיה אונליין – שימור המורשת הישראלית” הינו מיזם התנדבותי / עממי רחב היקף, המהווה את הריכוז האינטרנטי-ארכיוני הגדול ביותר (מעל ל-180,000 פריטי מידע) של ההיסטוריה, התרבות והמורשת הנוסטלגית הישראלית. מופעל ע”י המועצה לקידום ערכי המורשת הישראל (ע”ר) עם דייויד סלע, עורך ראשי ויו”ר ובעזרת עשרות מתנדבים

4-אפריל-22: פרופסור ישע סיון בועידת שוק ההון האנושי

ועידת “שוק ההון האנושי” נוסדה בכדי להביא את כל בעלי העניין לדיון ציבורי משמעותי בין-מגזרי: ממשלתי, עסקי וחברתי, ובעיקר, לסמן מתווה לפתרונות פרקטיים אפשריים ולהביא ליישומם. פרופסור ישע סיון שמח לסייע ולדבר בפאנל על הפתרונות שמקדמים בעולם הטכנולוגי בתחום התעסוקה, ועל איך יראה עולם התעסוקה ב-metaverse. צפו בהקלטת הועידה.

דוח רשות החדשנות – נשים בהייטק 2022

דוח אינטגרטיבי, ראשון מסוגו, של רשות החדשנות, מתאר את שיעור ההשתתפות הנמוך של נשים בהייטק הישראל ולאורך כל שרשרת הערך שמובילה לתפקידים טכנולוגיים בתעשיית החדשנות. הדוח מציג את תמונת המצב העדכנית על מצבן של נשים בשלבים שונים ובתחומים מגוונים.

דוח האינטרנט של חברת בזק לשנת 2021

חברת בזק פירסמה את דוח האינטרנט לשנת 2021 המסכם סטטיסטיקות וממצאים שמדדה לאורך שנת 2021 ביחס לשנה הקודמת (2020). הממצאים נוגעים לתחומים רבים כגון: קניות, הורות, רשתות חברתיות, קורונה ועוד.

החברה החרדית והאינטרנט: מבחן ביטולה של הקידומת הייחודית לטלפון הסלולרי הכשר

במאמר, שפורסם במכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) מאת ד”ר שלמה בלאק, נסקרת תפיסת האיום שיוצר האינטרנט בחברה החרדית ונבחנת יעילותן של פעולות שננקטו עד כה על ידי הקהילה ומנהיגיה כדי לבלום איומים על ייחודיותה והתבדלותה.

הדאטה עולה על המגרש

הדאטה עולה על המגרש: חמש תובנות על ספורט וטכנולוגיה
דותן לזר, מנכ”ל חברת הספורט־טק Lsports, שעוסקת באיסוף וניתוח נתונים, מספק תובנות על דאטה ככלי העזר המשמעותי ביותר היום בעולם הספורט

ותיקים למען ותיקים: מיומנויות דיגיטל בגיל השלישי

מיזם ‘ותיקים למען ותיקים’ מציע מענה על צרכי הותיקים החדשים, ומספק סדנאות קטנות או שיעורים פרטיים במגוון תכנים דיגיטליים המותאמים לבני הגיל השלישי. במיזם משתתפים עשרות מדריכים ברחבי הארץ, פורשים וגמלאים, המיומנים ללמד ותיקים בקצב ובשפה שלהם.

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×