חדר רפואה ודיגיטל

ברוכים הבאים לחדר רפואה ודיגיטל, כאן תוכלו למצוא תוכניות מוקלטות, מאמרים ופריטי תוכן נוספים אשר נוגעים לשילוב עולמות הרפואה והדיגיטל. ראו גם “חדר קורונה”

את החדר מנהלים שלושה חברי קהילה: אילנה אלש, ד”ר ולדי דבוייריס ועפרה גורדון

אילנה אלש

מנהלת תיקי לקוחות בין-לאומיים
Vidisco

ד"ר ולדי דבוייריס

מייסד
DENTIST SAPIENS

עפרה גורדון, עו"ד

מומחית פיתוח עסקי
בתחום הבריאות

חדש! קבוצת בטא ייעודית למתעניינים בחיבור בין עולמות הרפואה והדיגיטל. מוזמנות.ים להצטרף אלינו:

כיצד העמוד מחולק?

רפואה וירטואלית

תאומים דיגיטליים: מרפואה מותאמת אישית ועד לבריאות ציבור מדוייקת

תאוֹם דיגיטלי הוא מודל וירטואלי של ישות פיזית, עם קישורים דינמיים ודו-כיוונים בין הישות הפיזית והתאום המקביל לה בתחום הדיגיטלי. בתחום רפואה ובריאות הציבור טכנולוגיית התאומים הדיגיטליים יכולה להניע שינוי רדיקלי. המאמר מספק סקירה כללית של ההיסטוריה של הטכנולוגיה והמושגים העיקרים עם דוגמאות ודיון באתגרים מגוונים.

בריאות במספרים עצומים

עולם ה”ביג דאטה” משנה את היחס שלנו לרפואה ופותח דרכים חדשות לחשוב על תהליכים ביולוגיים ומחלות.

CVS מחפשת להיות בית המרקחת הראשון במטאוורס

חברת CVS הגישה בקשת לרישום פטנט למכור מוצרים וירטואליים במטרה להפוך לבית המרקחת הראשון במרחב המטאוורס. החברה מציינת כי היא תספק הדרכה על טיפולי רפואיים שאינם דחופים, תוכניות בריאות, ושירותי ייעוץ ותזונה נכונה.

בינה מלאכותית

העיניים כחלון להערכת הבריאות הכללית

חוקרים מאוניברסיטת טוהוקו שביפן פיתחו מודל קל משקל שניתן ליישמו על מכשירים ניידים שמטרתו לעזור לרופאים לזהות ולטפל מחלות שונות ע”י ניתוח אוטומתי של תמונות עיניים

דברים שעובדים – Stuff that Works

StuffThatWorks היא פלטפורמה המיועדת לעזור לכל אחד ואחת ללמוד אילו טיפולים מתאימים ביותר למצבם הרפואי, באמצעות “חוכמת המונים” מבוססת AI.

ianacare

ianacare – אפליקציה לעובדים שמטפלים בבני משפחה

ianacare היא אפליקציה שמטרתה לספק עזרה פרקטית ונפשית למטפלים בבני משפחה. היא מיועדת לאנשים ונשים עובדים שצריכים, בנוסף לעבודתם, לטפל בבני משפחה נזקקים ו (ילדים קטנים, חולים, קשישות, בעלי צרכים מיוחדים וכד’).

מערכות בריאות

תוכנית מדיניות למערכת הבריאות – מאת הפורום לאתגרים לאומיים

עולמות הרפואה והבריאות עוברים תהליכי שינוי מואצים. הפורום לאתגרים לאומיים מציג מודל אינטגרטיבי הנשען על ששה יעדים שלובים: הון אנושי, תשתית פיזית, ארגונית, כלכלית, שירות, טכנולוגיה וחדשנות. מחקר וכתיבה: ד”ר רונית סגל הירשברג.

ianacare

ianacare – אפליקציה לעובדים שמטפלים בבני משפחה

ianacare היא אפליקציה שמטרתה לספק עזרה פרקטית ונפשית למטפלים בבני משפחה. היא מיועדת לאנשים ונשים עובדים שצריכים, בנוסף לעבודתם, לטפל בבני משפחה נזקקים ו (ילדים קטנים, חולים, קשישות, בעלי צרכים מיוחדים וכד’).

חדשנות

אמיר ליבנה – מורכבות משק החשמל ואתגריו

אמיר ליבנה, סמנכ”ל אסטרטגיה, חדשנות ושינוי מבני בחברת החשמל, סיפר בהרצאתו בדיגיטלראש לייב שהתקיים ב-21.06.2022 על מורכבות משק החשמל ואתגריו. אמיר כל דיבר על כך שאנרגיה נמצאת במרכז התפתחות התרבות האנושית ואתגר ההתחממות הגלובלית. הוא סקר את שלושת צירי האתגרים במשק החשמל: שיטת ייצור החשמל, רשת החשמל וטכנולוגיות צרכנים והציג את התפקידים השונים שהדיגיטל ממלא בכל ציר.

גנומיקה

שוברת הקוד: ג’ניפר דאודנה, עריכת גֶנים ועתיד הגזע האנושי

בספרו “לשבור את הקוד: ג’ניפר דאודנה, עריכת גֶנים ועתיד הגזע האנושי” אייזקסון מתאר כיצד זוכת פרס נובל ג’ניפר דאודנה ועמיתיה פתחו במהפכה שתאפשר לנו לרפא מחלות, להדוף וירוסים וללדת תינוקות בריאים יותר. ביל גייטס ממליץ על הספר שמדגיש שאלות אתיות עקרוניות בתחום.

ד”ר דורית שוויקי, ראש תחום ביואינפורמטיקה, המכללה האקדמית תל אביב-יפו

ד”ר דורית שוויקי, ראש תחום ביואינפורמטיקה במכללת האקדמית תל אביב יפו, היא אחד מהאנשים שעוקבים מקרוב אחר התפשטות הנגיף. דורית נחשבת למומחית בנושא הקורונה. כמו כן היא כתבה מחקר בנושא ההשפעה השונה של הקורונה בין נשים לגברים וכן מרצה בנושא החיסון לקורונה והשפעותיו.

מדעי המוח

העמקה עם פרופ’ תום שינברג: שאלות ותשובות

אורחי ומנחי התוכנית עונים לשאלות מן המשתתפים ומתייחסים לתובנות שעלו בשעה הקודמת, על ההשפעות של השינוי: אלמנטים חיוביים ושליליים במצב הסגר הפתאומי, פעולות שינוי קצרות בעלות השפעה ארוכת טווח, קידום חשיבה ביקורתית לעומת השטחה ופייק-ניוז, דאטה-סיינס ופסיכולוגיה, התאמת אישית (customization), השפעות הבידוד לטוב ולרע, ועוד.

פרופ’ תום שינברג: שינוי התנהגות בלחיצת כפתור

פרופ’ תום שינברג מביה”ס סגול למדעי המוח באוניברסיטת תל-אביב הוא חוקר מוח, התנהגות וקבלת החלטות. הוא משתף אותנו במחקרים, שמיועדים להבין ולהסביר את הבסיס המוחי להתנהגות, מה קורה לנו כשאנו מנסים לשנות התנהגות וכיצד זה שייך לקבלת החלטות.

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×