חדר כספים ודיגיטל

בחדר זה תוכלו למצוא מאמרים, כתבות ופריטי תוכן נוספים בתחום הפינטק – הטכנולוגיה  שמטרתה להתחרות בשיטות מסורתיות במתן שירותים פיננסיים. 

bitcoin heist couple

הזוג ששדד 3.6 מילארד דולר בביטקויין

מי הם בוני וקלייד של עולם הביטקויין, כיצד 2 אנשים הצליחו לגנוב כמות אסטרונומית של ביטקויין וכיצד הרשויות האמריקאיות עלו עליהם? כיצד זה קשור בכלל לבלוקצ’יין?

הנפקת שקל דיגיטלי – השפעות פוטנציאליות

השפעות פוטנציאליות של הנפקת שקל דיגיטלי על מערכת הבנקאות בישראל. במסגרת בניית תכנית הפעולה להנפקה אפשרית של שקל דיגיטלי, ובדומה לבנקים מרכזיים אחרים, בנק ישראל ניתח את ההשפעה האפשרית של הנפקת מטבע דיגיטלי על יציבות המערכת הבנקאית ועל ביצוע תפקידיה כמתווכת הפיננסית במשק.

קריסת חברת הפינטק האמריקאית Fast

חברת הפינטק האמריקאית Fast, שכבר הגיעה לשווי של 580 מיליון דולר והעסיקה 500 עובדים, הודיעה בתחילת חודש אפריל על סגירתה לאחר שהוציאה כ-10 מיליון דולר בחודש אחד. החברה פיתחה מערכת לזירוז השלמת רכישה ומעבר לתשלום בלחיצת כפתור בודדת.

קריפטו

שוד הקריפטו הגדול

שוד הקריפטו הגדול בהיסטוריה – האקרים גנבו ביטקויין בשווי של 625 מיליון דולר מפלטפורמת הבלוקצ’יין רונין.

מדריך למיסוי NFT

מדריך מפורט העוסק במיסוי NFT ומסביר מה הן דרישות המיסוי לפעולות השונות בתחום הNFT, איזה פעולות פטורות ממס, מהם זמני התשלום ועוד. אם אתם מתעניינים או פועלים בתחום כדאי לכם לקרוא.

יצירה דיגיטלית בשווי של 69 מליון דולר

על יצירת אמנות של אמן המוכר בשם ביפל (Beeple), קיימת רק כעותק דיגיטלי ונמכרה כ”מטבע לא ניתן להמרה” (NFT) עבור סכום חסר תקדים של 69.3 מיליון דולר במכירה פומבית מקוונת שערך בית המכירות הפומביות כריסטי’ס במרץ 2021.

מילון המונחים של הבורסה לניירות ערך

הבורסה לניירות ערך ממלאת תפקיד מרכזי במשק הישראלי, וככזו היא מהווה ספק מרכזי למידע שוטף לציבור על המתרחש בשווקי ההון. הכנסו למילון המונחים של הבורסה כדי ללמוד ולהכיר טוב יותר את המונחים הקשורים בפעילותה בפרט ובפעילות כלכלית בכלל.

מקרה בוחן: הנהלת הבורסה במשבר הקורונה. שיחה עם אמנון נויבך, יו”ר הבורסה

אורח הראש הדיגיטלי, יו”ר הבורסה, אמנון נויבך מתאר את המשבר, המתח וההחלטות בזמן אמת של הבורסה לנירות ערך בתל אביב בימים הקשים של שיא משבר הקורונה. איך לעצור את תחושת המפולת, להרגיע היכן שצריך ולפעול כדירקטוריון בתנאים חסרי תקדים כאשר אי אפשר אפילו להיפגש.

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×