חדר אמנות דיגיטלית

כתבות, מאמרים, דימויים, מקרי בוחן ופנינים ששייכות לעולם האמנות הדיגיטלית – (באנגלית: Digital art) בה היוצר/ת משתמש/ת בעזרים דיגיטליים כגון מחשב או מצלמה דיגיטלית ליצירה מסוגים שונים, כולל מוזיקה, תלת-מימד, סרטונים ויצירות אחרות.

שימור אמנות דיגיטלית – פרוייקט האמנות של גוגל

פרויקט האמנות והתרבות של גוגל הושק ב-2011 וכולל שיתוף פעולה עם למעלה מ-1500 מוזיאונים ומוסדות תרבות ברחבי העולם. במטרה להפוך את התרבות לנגישה יותר ומתוך מחשבה על שימור האמנות הדיגיטלית, מיליוני חפצי אמנות ותרבות עברו דיגיטציה באמצעות הפרוייקט והם זמינים באופן חופשי לכל אחד באמצעות האינטרנט.

מה הקשר בין חדשנות, אמנות ו-NFT?

חברת קהילת דיגיטלראש, טניה ז’לזניאק, מומחית לשיווק דיגיטלי ויזמת, חוקרת את נושא ה-NFT. באישורה ובתמיכתה, מתפרסם כאן מאמרה הקשור לשדה האמנות הדיגיטלית, כפי שפורסם על-ידה ברשתות (18-מרץ-2022).

האמנית והמכונה: בינה מלאכותית בין יצירה ליצרנות

אירית שטרנברג, מעצבת ואמנית, מדברת (וידיאו 2021) על בינה מלאכותית “יצירתית”: האם היא כלי להגברת פרודוקטיביות באמצעות חיקוי בלבד או שהיא דווקא טכנולוגיה שיכולה לחשוף ולהדגיש את התהליכים האנושייים, הייחודיים והאותנטיים שעומדים בלב תהליך היצירה האמנותית

אמנות גנרטיבית

אמנות גנרטיבית היא תחום באמנות דיגיטלית ונקראת גם אמנות הקוד או אמנות אלגוריתמית וכוללת יצירת עבודות אמנות שבהם תוכנה או מושגי תוכנה משחקים תפקיד מרכזי. האמנות נוצרת על ידי סדרת חוקים או אלגוריתמים. ראו בפנים דוגמאות של אמניות ואמנים בתחום.

מאיירת האופנה שמוכרת יצירות NFT

טליה צורף, מאיירת אופנה, מתארת בכתבה לאתר Forbes כיצד החלה למכור יצירות NFT ומה הניע אותה להיכנס לתחום. היא עובדת כמאיירת אופנה כ-10 שנים ועבדה ביחד עם מותגים עולמיים כגון: CHANEL ,DIOR ,FENDI ועוד רבים אחרים.

2.2.22 – כנס NFT ישראל ה #2 בשנקר, מכללה לעיצוב

הכנס השני של NFT Israel עסק והעמיק בנושאים מרכזיים בתחום ה-NFT: קהילה, פרויקטים פורצי דרך, שימוש עסקי בNFT, זכויות יוצרים, יישומים אפשריים ועוד. הכנס התקיים בשני חלקים מרכזיים, הראשון הרצאות מליאה והשני סדנאות בעלות אופי מעשי פרקטי לפי נושאים.

הספרייה הלאומית – האוסף הלאומי הדיגיטלי

הספרייה הלאומית אוספת ומשמרת את עולמות התוכן של ארץ ישראל, העם היהודי, האסלאם והמזרח התיכון מעל 120 שנה. הספרייה נמצאת בתהליך התחדשות והתאמה למאה ה-21 ובונה בהתמדה אוספים פיזיים ודיגיטליים כדי לאפשר לציבור בישראל ומחוצה לה נגישות הולמת לאוספי הספרייה, גם באמצעים טכנולוגיים מתקדמים.​

רשת לנדוור מציגה: ה-NFT המסחרי הראשון בישראל

רשת בתי הקפה לנדוור השיקה 8 דמויות NFT של המנה האייקונית שלה – הרוזלך. כל הדמויות נמכרו תוך דקה, וכעבור שבוע הן מוצעות למכירה בממוצע של אלפי דולרים ועד ל-382 אלף דולר לאחת מהן. “לא ראינו את זה מגיע”, אומר עופר קורן, מנכ”ל לנדוור ל-mako

תערוכה על המסך – סיור בתערוכה של ציורי רפאל

ב-2020, במלאת 500 שנה למותו של הצייר האיטלקי הנודע רפאל – תוכננה להיפתח תערוכה המקיפה ביותר אי-פעם של יצירתו לאחר הכנה של 3 שנים. אולם היא נאלצה לסגור את שעריה אחרי 3 ימים בגלל הקורונה. שיתוף פעולה עם “תערוכה על המסך” הצילה אותה משכחה.

כל מה שצריך לדעת על NFT

הסברים וקישורים על מה ולמה הוא ה-NFT – יחידת ערך דיגיטלית ייחודית בטכנולוגיית בלוקצ’יין, שמאפשרת קנייה ומכירה של נכסים דיגיטליים. כיום ה-NFT מתייחס בעיקר ליצירות אמנות דיגיטליות שקיימות רק במרחב הוירטואלי ונסחרות בעולמות הקריפטו: תמונות, מוזיקה, וידיאו וכדומה.

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×