חדר חקלאות ודיגיטל

בחדר זה תוכלו למצוא מאמרים, כתבות ופריטי תוכן נוספים אשר נוגעים לשילוב בין עולמות הדיגיטל וטכנולוגיה לבין עולם החקלאות.

הרובוט והרחפן

פרופ’ אמיר דגני, מהטכניון, חוקר את פיתוחו של רובוט קרקע נייד שיודע להשתמש ברחפן או במספר רחפנים לביצוע מדוייק וחסכוני של פעילות חקלאית.

פלנטפיש – הדג הכי טעים עשוי מצמחים

במעבדה של פלנטיש ברחובות מדפיסים בתלת-ממד נתחי פילה סלמון שמבוססים על חומרים מהצומח ונראים כמעט כמו הדבר האמיתי. המטרה היא לעשות בענף הדגים את מה שביונד מיט עשתה בתחום הבשר: להציל את בעלי החיים באוקיינוס ולפתח תחליף לדג עם מראה, מרקם, טעם וערכים תזונתיים זהים למקור.

RoboBees – פתרון חקלאי או נשק?

צוות חוקרים מאוניברסיטת הרווארד עובדים על פיתוחח רחפני דמויי דבורה. הרחפנים ישמשו כמאביקים באזורים בהם אוכלוסיית המאביקים ככלל והדבורים כפרט אינה גדולה ומפותחת מספיק. יש שרואים בפתרון זה סכנה ביטחונית וחוששים שהרחפנים ינוצלו בהמשך כאמצעי לחימה.

ביג דאטה, חקלאות ומה שבניהם

הכירו את חברת Fieldin הישראלית, חברת אגרו-טק ההופכת שדות חקלאיים למפעל תעשייתי משוכלל בעזרת ניתור חיישנים ושימוש בבינה מלאכותית.

חקלאות ורטיקלית- גורדי צמחים

מגמה של חקלאות עירונית שמטרתה להתאים את החקלאות המסורתית לאורח החיים העירוני ולגדל אוכל בריא וזמין בשטחי המרחב העירוני. החווה הורטיקלית מבטיחה תוצרת טרייה, בריאה וללא חומרי הדברה, המיוצרת כל השנה ומספקת מזון לתושבי העיר ללא תלות בגורמים חיצוניים.

מה מקבלים כאשר משלבים בין החומרים החזקים מעולם הצומח לבין האלסטיים ביותר מממלכת החרקים

הננו-ביוטכנולוג עודד שוסיוב מוביל אותנו בדוגמאות לחומרים מדהימים שנמצאים ברחבי הטבע, בכל דבר, החל מפרעוש ועד עצי סקוויה, ומראה את הדרכים היצירתיות שהצוות שלו רותם אותם בכל דבר, מנעלי ספורט ועד שתלים רפואיים.

מקרה בוחן: עידן העצים החכמים (IoTrees)

פיתוח רשת מודיעין מקצה-לקצה שאוספת מרחוק נתונים מהעצים בחווה: בינה מלאכותית, למידת-מכונה, עבודת-שטח וצילומי חישה רב-ממדית, ואיסוף נתונים ע”י רחפנים וכלי רכב מתמחים.

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×