התוכנית שהופכת לוחמים משוחררים למפתחי סייבר קיבלה את פרס הרמטכ”ל

תכנית ההכשרה Cyber4s שמפעילה Scale-Up Velocity מבית Start-Up Nation Central, יחד עם מנהלת מקצוע לחיים של צה”ל ומערך הסייבר, קיבלה אמש את פרס הרמטכ”ל הראשון לחדשנות במסגרת שבוע היזמות הבינלאומי. מדובר בתכנית שנועדה להכשיר משוחררים טריים, בעלי כישורים מתאימים, שביצעו שירות משמעותי בצה”ל בתפקידים שאינם טכנולוגיים, לתפקידי כניסה (ג’וניור) בתעשיית הסייבר הישראלית.

Cyber4s נבחרה לצד תוכניות ורעיונות חדשניים נוספים שנועדו להגביר האפקטיביות של צה”ל במגוון תחומים. הזוכים בתחרות נבחרו על ידי וועדה מטכ”לית בראשות תא”ל ערן ניב, ראש חטיבת שילו”ח (שיטות לחימה וחדשנות), קצינים בכירים בעלי ידע וניסיון רב בנושא חדשנות, מנכ”לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאניפרופ’ דפנה שורץ, וסמנכ”ל טכנולוגיה במייקרוסופט, ד”ר תומר סיימון.

התכנית, שפותחה בשיתוף עם חברות סייבר מובילות, מבוססת על ניתוח צרכי תעשיית הסייבר ומספקת קרש קפיצה ייחודי לחיילות וחיילים אשר שירתו שירות משמעותי בצה”ל ואותרו כמתאימים. היא פותחה עם פרוץ משבר הקורונה, ומהווה הזדמנות יוצאת דופן עבור החיילים המשוחררים אשר חלקם לא נערכו ללימודים אקדמיים בשנת הלימודים הנוכחית ובנוסף התקשו במציאת עבודה בשל שיעור האבטלה הגבוה.

במחזור הראשון, שהנפתח בחודש יולי, משתתפים עשרות סטודנטים שנבחרו מתוך מאות מועמדים, כאשר בוגרי התכנית יוכשרו כמפתחי Full-Stack בתחום הסייבר בחברות הייטק מובילות, בתעשיית הסייבר ובזרועות הביטחון. היא נשענת על ניסיון עשיר של Scale-Up Velocity בהכשרת מפתחים לתעשייה, בליווי מקצועי של צה”ל באמצעות מנהלת “מקצוע לחיים”, של מערך הסייבר ובשיתוף מלא של חברות היי טק מהשורה הראשונה.

מתי צויג, מנכ”לית Scale-Up Velocity מבית Start-Up Nation Central סיפרה כי “Cyber4s היא תכנית חדשנית, פורצת דרך ויחידה מסוגה ואנחנו גאים ונרגשים על זכייתה בפרס הרמטכ”ל לחדשנות. השותפות עם צה”ל ומערך הסייבר ייצרה הזדמנות לאומית להעניק לפוטנציאל אדיר של חיילים משוחררים, שלא שירתו ביחידות טכנולוגיות, קרש קפיצה לתעשיית ההייטק”. היא הדגישה: “תוכנית זו מייצרת חיבור מדויק בין הון אנושי איכותי לצורך ממוקד בתעשייה, בתכנית סקאלבילית שתסייע בקידום הקטר הכלכלי של המשק- תעשיית הטק והחדשנות הישראלית”.

מקור פורסם ב”מעריב” 17-נוב-2020 מאת סתיו נמר

מדברי הרמטכ”ל, רא”ל אביב כוכבי:

“כל מה שראיתם כאן אלו דברים פרקטיים, לא רעיונות שנשארים על המדף. כל מה שהוצג פה הם דברים שעוזרים בביטחון השוטף, בניצחון או בניהול היעיל והטוב יותר של צה”ל. לכל מי שחשש להגיש מועמדות, לאלו שאני מקווה שיהיו כאן בשנה הבאה, אני רוצה להגיד שאופרה וינפרי פוטרה בטענה שלא מתאימה להיות על המסך. גם וולט דיסני, פוטר מהעיתון בו עבד לאחר שאמרו לו כי היה חסר דמיון. סטיבן שפילברג ניסה להתקבל לבית ספר לקולנוע שלוש פעמים. ואן גוך מכר רק ציור אחד כל חייו. הצחוק והלעג הם בדיוק האויב של אנשים שרואים את העולם אחרת. כצה”ל, עלינו לאפשר את כל התנאים בשביל ליזום, אך צריך דבר נוסף – יצירתיות מחייבת מנהיגות ואומץ. אם הזוכים בפרס לא היו מתעקשים, הם לא היו מגיעים לכאן היום”.

התחרות, שמובלת על ידי חטיבת ‘שילו”ח’ (שיטות לחימה וחדשנות) באגף התכנון ובניין הכוח הרב זרועי, נוצרה לשם הטמעת תרבות ארגונית חדשנית ועידוד מצוינות אישית וארגונית.

בתחרות על פרס הרמטכ”ל לחדשנות התמודדו 232 מיזמים. הפרס הוענק למספר מצומצם של מיזמים שנבחרו בקפידה על ידי ועדת שיפוט מטכ”לית.

הפרס הוענק כחלק משבוע היזמות הבינלאומי, על תוצר או תהליך חדשני שהגביר את האפקטיביות של צה”ל במגוון תחומי עיסוק.

ועדת השיפוט המטכ”לית מורכבת מיושב ראש הוועדה, ראש חטיבת ‘שילו”ח’, תא”ל ערן ניב, מפקד הגיס הצפוני ומערך התמרון, אלוף יעקב בנג’ו, ראש מחקר ופיתוח במפא”ת, תא”ל יניב רותם, ראש מחלקת מערכות רב-זרועיות, אל”ם י’, מנכ”לית ‘פייסבוק’ ישראל, הגברת עדי סופר-תאני, פרופסור דפנה שורץ, וסמנכ”ל טכנולוגיות לאומיות ב-‘מייקרוסופט’, דוקטור תומר סיימון. לאחר הצגת המיזמים ולאחר שהציגה את המלצותיה לרמטכ”ל נבחרו 22 המיזמים המנצחים.

בנוסף, כחלק מיום החדשנות הצבאי, ביקרו חברי פורום מטכ”ל במרכז ‘פרס’ לשלום ולחדשנות. במהלך הביקור נחשפו למיזמים ורעיונות פורצי דרך, עברו סיור מודרך בנושא חדשנות ושמעו סקירות מפי ראש חטיבת ‘שילו”ח’ ומפי מולי אדן, לשעבר נשיא אינטל ישראל וכיום היועץ הראשי לחדשנות וטכנולוגיות בבנק הפועלים.

 16-נוב-2020 — שידור טקס פרס הרמטכ”ל לחדשנות

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×