בחדר זה מרוכזים חומרים בתחום רחב חוצה-מגזרים – אסטרטגיה: כיצד ומה מנהיגות ומנהיגי דיגיטל יכולים או צריכים לפעול כדי לקדם את הארגון, על החשיבה על המחר, על תוכניות פעולה, קביעת מטרות ויעדים רצויים, על היקפים וטווחי זמן, לעיתים קרובות בתנאים של אי-וודאות.

דיויד צ’ין – מצויינות והדרכים להשגתה

דיויד צ’ין, מנהל שותף מקינזי ישראל, התמקד בהרצאתו במצויינות והדרכים להשגתה בעידן הדיגיטלי, הוא שיתף מדוע חשוב לשאוף למצויינות וכן מהן התובנות של ארגון גלובלי כמו מקינזי ביחס לניהול תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית. לבסוף ציין דיויד מהם התהליכים הנדרשים, לפי חברת מקינזי, להצלחה בהובלת טרנספורמציה דיגיטלית.

לזוז כסא: ארגונים שלא משתנים נכחדים

מה צריך לדעת כדי להוביל שינוי ארגוני ולעשות זאת נכון? הספר “לזוז כיסא” מציע תשובה לשאלה בעזרת כלים חשובים – תפיסתיים ומעשיים – שפיתח ד”ר בועז שליט בעקבות מחקריו בתחום וניסיונו העשיר כיועץ ארגוני למגוון ארגונים בארץ ובחו”ל.

Blitzscaling: הנתיב המהיר לבניית חברות בעלות ערך רב

Blitzscaling: הנתיב המהיר לבניית חברות בעלות ערך רב. בספר, מאת רייד הופמן, ממייסדי לינקדאין וכריס ייה, חושפים הכותבים כיצד לנווט בין המעברים הנחוצים ולעבור את האתגרים הייחודיים המתעוררים בכל שלב במחזור החיים של החברה. כגון: עיצוב מודלים עסקיים, שמירה על צמיחה בלתי פוסקת; אסטרטגיות לגיוס וניהול ועוד.

שחר ברלב – טיקטוק ואסטרטגיה עסקית

שחר ברלב סיפרה לנו על הרשת החברתית הצומחת ביותר בשנים האחרונות- טיקטוק. היא הסבירה מה גרם לעלייה המטאורית של האפליקציה בקרב בני נוער, איך עובד השיווק והפרסום וכיצד נוכל להשתמש בעתיד בכוחה של הפלטפורמה באסטרטגיה העסקית שלנו.

ד”ר יצחק אדיג’ס – על ניהול שינוי ותרבות ארגונית

במפגש הראשון ב”סדרת הפרפר: להוביל בשלות דיגיטלית”, אירחנו את ד”ר יצחק אדיג’ס, מומחה עולמי לניהול ותרבות ארגונית, אשר הצטרף אלינו הישר מלוס אנג’לס. בהרצאתו “הנהגת שינוי ארגוני – אתגר היישום”, אדיג’ס מיסגר את הדיון בשאלות על הדינמיקות שחלו בתהליכי השינוי והשפעתם על רבדי הניהול השונים.

מודל הניהול של ד”ר אדיג’ס – PAEI

ד”ר אדיג’ס מגדיר ניהול כתהליך שמוביל ארגון להיות אפקטיבי ויעיל בטווח הקצר והארוך. כדי להשיג זאת, על ההנהלה למלא ארבעה תפקידים (PAEI) והם: P – להניע; A – לנהל; E – ליזום; I – לשלב. כל תפקיד הוא הכרחי, וביחד הם מספיקים לניהול מוצלח של כל ארגון.

אסטרטגיה בעידן הבינה המלאכותית

מתוך “בין הקטבים” (מרכז דדו). תהליך תכנון אסטרטגי למגמות טכנולוגיות משבשות. לטענת כותב המאמר, המסגרות הביטחוניות והלאומיות אינן ערוכות לגשר בין הטכנולוגיה לאסטרטגיה הקיימת. מטרת המאמר היא להתוות מתודולוגיה לתכנון אסטרטגי־טכנולוגי ולהמחישה ביחס לבינה המלאכותית כמקרה בוחן.

דפוסי החשיבה והפעולה של מנכ”לים/יות מצוינים

מאמר של מקינזי שמצביע על דפוסי חשיבה ופעולה שהופכים את המנכ”לים והמנכליות ליעילים ביותר. המאמר מתבסס על לימוד נתוני ביצועים של אלפי מנכ”לים וניתוח נסיונם של חוקרי מקינזי כמקור ראשון בסיוע למנכ”לים לשפר את גישות המנהיגות שלהם.

מקרה בוחן: רשת המלונאות ACCOR – המחשת המסע הדיגיטלי

רשת המלונאות ACCOR היא אחת הדוגמאות המכוננות לארגון לא-דיגיטלי שעבר תהליך של טרנספורמציה דיגיטלית והוכיח, בגדול, שגם ארגון ותיק יכול להתמודד עם אתגרי הערעור הדיגיטלי ולהשתמש בחדשנות וטכנולוגיות דיגיטליות כדי להצליח ואף להגדיל את מכירותיה ורווחיותה.

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×