בחדר זה מרוכזים חומרים בנושא האתיקה (תורת המוסר) אשר בשנים האחרונות מקבלת חשיבות גוברת והולכת גם בעולם הדיגיטלי. מצד אחד החלטות מוסריות עוברות מאנשים למחשבים והמוסר צריך להיות מוטמע בתוך מערכות המחשב (למידת מכונה, בינה מלאכותית וכד’). מצד שני, מתקיים דיון ברגולציה הנדרשת – אם נדרשת – על חברות טכנולוגיה ופגיעה אפשרית בדמוקרטיזציה של הרשת.

הממשק משתמש בנו

הדר בן צור, מעצבת טכנולוגיה, על השפעות עיצוב המרחב הדיגיטלי. כיצד עיצוב הממשקים משפיע על התנהגותנו היומיומית במרחב חברתי וירטואלי.

מספר נושאים מטרידים ומעוררי מחשבה לגבי (אי) הפרטיות שלנו באינטרנט

הקלות הבלתי נסבלת כמעט של אגירת ושמירת המידע עלינו, על הפעילויות, שעות הפעילות, כמות הפעילות, ההרגלים, תחביבים, דרך הניסוח, אוצר המילים והדעות שלנו – של כל אחד.
בנוסף גם דגימת קול, מראה פנים, מאפשרות זיהוי חד ערכי וגם רמאות שלנו ועלינו.

האם לבינה מלאכותית מתקדמת יש תודעה?

שיחות שערכו מהנדסים בגוגל עם צ’ט-בוט של למדא, מכונת השיחות של גוגל, מעלות שאלות של מודעות עצמית ורגשות למכונה. כתבה של “הארץ” ושל הוושינגטון פוסט.

הכשלון המוסרי של פורד – ריקול מהשטן

השפל הגדול ביותר בהיסטוריה של הריקולים. מקרה שממחיש עד כמה נמוך יכולה האתיקה בעסקים לרדת ומקרה שצריך לחזור ולהזכר בו שוב ושוב, כדי לשמור על גבולות מוסריים  בעולם העסקים המקדש הרווחים שלנו.

תאומים דיגיטליים: מרפואה מותאמת אישית ועד לבריאות ציבור מדוייקת

תאוֹם דיגיטלי הוא מודל וירטואלי של ישות פיזית, עם קישורים דינמיים ודו-כיוונים בין הישות הפיזית והתאום המקביל לה בתחום הדיגיטלי. בתחום רפואה ובריאות הציבור טכנולוגיית התאומים הדיגיטליים יכולה להניע שינוי רדיקלי. המאמר מספק סקירה כללית של ההיסטוריה של הטכנולוגיה והמושגים העיקרים עם דוגמאות ודיון באתגרים מגוונים.

אתיקה בהיי-טק

הקורס “אתיקה בהייטק”, מתמקד בהיבטים הטכנולוגיים שבסוגיות האתיות ואופן ההתמודדות איתן תוך שימוש בכלים מעשיים, הצגה וניתוח אירועים (Case studies) ודוגמאות מעשיות מעולם ההנדסה כיום. מקנה את היסודות באתיקה היישומית ושילובם בתהליכים ההנדסיים והניהוליים לכול אורך חיי המוצר.

הרגולציה מגיעה לבינה המלאכותית

מאמר ממגזין HBR מסביר את המהלכים שסביר להניח שהרגולטורים יבצעו ואת שלושת האתגרים העיקריים שעסקים צריכים לשקול כאשר הם מאמצים ומשלבים AI.

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×