הכירו את אודי קאוף

מתי הייתה הפעם הראשונה בה נחשפת לעולם הדיגיטל?
בשנת 2009 פרשתי משירות קבע של כ-26 שנים בחיל הקשר, האלקטרוניקה והמחשבים בצה״ל. במהלך שירותי, הייתי שותף לתהליכי דיגיטציה משמעותיים של שדה הקרב – החל מרמת החייל הבודד, דרך הפלטפורמות השונות כגון כלי רכב ורק״מ (טנקים, תותחים ועוד) וכלה במפקדות השונות מרמת הגדוד, החטיבה, האוגדה, הפיקוד ודרג המטכ״ל. הייתי שותף למהפכת ה-GPS ומערכות הניווט הדיגיטלי בצה״ל שהחליפו את מפות הנייר. לקחתי חלק באפיון, פיתוח והטמעת מערכות השו״ב הטקטי הראשונות בזרוע היבשה בצה״ל, והובלתי מהלכים של אפיון, פיתוח והטמעת מגוון חומרות מיחשוב טקטיות מוקשחות לכוחות הנפרסים. האתגרים היו רבים ונאלצנו להתמודד לא רק עם אתגרים טכנולוגיים אלא לא מעט עם שינוי נורמות ושיטות עבודה שהיו נהוגות שנים רבות לפני כניסת המערכות הללו. לאחר פרישתי המשכתי לעסוק באותם תחומי פעילות, אבל מהצד השני של המתרס, כספק שירות ופתרונות.

מהו תחום הדיגיטל בו אתה מתמחה כיום? אילו תחומים נוספים בדיגיטל מעניינים אותך?
כיום, המיקוד שלי בעולם העסקי הינו בעיקר בעולמות ה-Data: איסוף נתונים ממגוון רחב מאוד של מקורות ומערכות, והצגת תובנות לטובת שיפור התפעול של מערכות ה-IT, ניהול תהליכי ואירועי סייבר, בקרת התהליכים העסקיים/מבצעיים של הארגון ובקרת תהליכי הפיתוח בגישת DevOps. כל זאת תוך שימוש ב-Splunk ככלי Data Platform ארגוני. מעבר לכך, כל מי שמכיר אותי יודע שאני גאדג׳טולוג ו-Early Adopter – כמעט כל טכנולוגיה חדשה שיוצאת אני אשתדל להגיע אליה, להתנסות בה ולחוות אותה לפני כולם – גם אם היא לא לגמרי בשלה.

ספר על הצלחה שחווית בתחום הדיגיטל במהלך הקריירה
ההצלחה המרכזית שאני יכול לזקוף לזכותי בצה״ל הינה הובלת המהפכה של המעבר מחומרות מחשוב ייעודיות לחומרות מחשוב מוקשחות סטנדרטיות מהמדף – מהלך שהביא לשיפור האיכות, להורדת עלויות ולאפשר פריסה רחבה יותר של אמצעים לכיוון הדרגים הטקטיים המתמרנים – קידום הטרנספורמציה הדיגיטלית עד לקצה.

מה אתה הכי אוהב בקהילה? כיצד השפיעה עליך?
הקהילה מאפשרת שיח ושיתוף והנגשת מידע בין חבריה. מהלך זה מסייע לגורמים המעוניינים לבצע תהליכי דיגיטל בארגונים לקצר תהליכים, ללמוד מניסיון ושגיאות של אחרים, להיחשף לשיטות עבודה ומתודולוגיות, לקבל כלי עבודה ובעיקר לא להמציא את הגלגל לבד. ככל שאני משתייך לקהילה לאורך זמן, אני מתחיל ״לדבר דיגיטלית״ בצורה טבעית יותר. הדיגיטל הופך לעוד ״שפת אם״.

טיפ למנהיגים דיגיטליים שעושים את צעדיהם הראשונים?
להתחיל בלימוד בסיסי כדי לקבל את הכלים והידע הנדרש להובלת מהלך דיגיטלי. חברות בקהילת הראש הדיגיטלי והשתתפות בקורסי המנהיגות הינם הנדבך הראשון בפעילות. שנית, אחרי שחושבים שכבר יודעים ומבינים – להגדיר לאן רוצים להגיע, לתכנן את דרכי הפעולה להגעה ליעדים אלו. רצוי ששלב זה ילווה ע״י מומחה בעל ניסיון בהובלת תהליכי דיגיטל שיסייע בהכוונה, תובנות מחוץ לארגון, יסייע בהתנגדויות פנימיות ובהסרת חסמים הן מצד העובדים והן מצד ההנהלה.

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.