הכירו את טוני כהן

מתי הייתה הפעם הראשונה בה נחשפת לעולם הדיגיטל?
הפעם הראשונה שבה נחשפתי לעולם הזה היתה כשהורי רכשו את המחשב הראשון, אז גיליתי את אהבתי הגדולה למשחקי מחשב שנמשכת עד היום. ביום הולדתי ה-40 רכשתי כמתנה לעצמי קונסולת X-BOX חדשה; משחקי מחשב על צורותיהם המגוונות הם התחביב הכי ותיק שלי.
מעבר לכך, במרוצת הזמן גיליתי את החיבור שבין דאטה לעולם הדיגיטל, וזה מה שגרם לי לבחור בשילוב הזה כמשנה מציאות ארגונית ועסקית.

מהו תחום הדיגיטל בו את מתמחה כיום?
אני מתמחה בטרנספורמציה דיגיטלית בארגונים גדולים תוך יצירת חיבורים חדשניים ומבוססי דאטה להשגת המטרות הארגוניות.

ספרי על הצלחה שחווית בתחום הדיגיטל במהלך הקריירה
בשנת 2010, כשמכשירי האייפון של אפל רק נחתו בישראל, היתה לי הזכות להוביל ולנהל את פרויקט הדגל דאז, אפליקציה לסוכני ביטוח, בחברת מגדל חברה לביטוח. זה היה פרויקט אפליקציית האנטרפרייז הראשון בישראל והאפליקציה הראשונה שהנגישה את המידע הביטוחי של הלקוח לסוכן הביטוח בצורה פשוטה וידידותית, פרויקט שהוביל את הטרנספורמציה הדיגיטלית של מגדל ושילב דאטה וחדשנות מוצרית פורצת דרך באותם ימים. התובנה העסקית נשענה על הרעיון שגם ארגון כמו מגדל, שהוא B2B קלאסי, צריך להוביל את הסוכנים שלו לעולם הדיגיטלי באמצעות יצירת כלים שהם B2B2C. אני זוכרת עד היום את הגאווה הגדולה שחשתי כשהצגתי את הפרויקט בפני סגן נשיא אפל בביקורו בישראל.
מאז הובלתי מגוון פרויקטים דיגיטליים, ביניהם אפליקציית מכבי שירותי בריאות החדשה, שגם היא היוותה פריצת דרך בטרנספורמציה הדיגיטלית במכבי.

מה את הכי אוהבת בקהילה? כיצד השפיעה עליך?
לפני מספר חודשים, במהלך תקופת הקורונה, זכיתי להיות מנטורית בקורס מנהיגות דיגיטלית של “הראש הדיגיטלי”. מעבר לתענוג הצרוף של שמיעת החומרים המעודכנים על ההתפתחויות בעולם הדיגיטל, נהניתי מאוד ממשימות החקר והפעילות שהובלתי כמנטורית במסגרת השיעורים. באמצעותם למדתי והכרתי עוד עולמות תוכן שאני לא פוגשת ביומיום שלי, הכרתי דילמות ארגוניות חדשות ופתחתי את הראש לרעיונות חדשים לשיתופי פעולה מעניינים בתחום הדיגיטלי.

טיפ למנהיגים דיגיטליים שעושים את צעדיהם הראשונים?
חפשו את השינוי האדפטיבי ולא את השינוי הטקטי. מנהלי דיגיטל יכולים ליפול בקלות למלכודת הדבש של שינוי טקטי/טכני, לדוגמא תהליך שהארגון עושה אותו פרונטלי יעבור As is לדיגיטל. אבל! מנהיג דיגיטלי יחפש את השינוי האדפטיבי, את אותו שינוי עמוק שמערב ויתור על ערכים ואמונות שהארגון עובד על פיהם לטובת אימוץ של ערכים ואמונות חדשים – כמו למשל לשאול את עצמכם האם התהליך דרוש כיום? האם ניתן לוותר על חלקים שבו ולהכניס אוטומציה? דווקא השינוי הזה מצריך מהמוביל הדיגיטלי הסתכלות על התמונה הארגונית המלאה, התחשבות במגמות וטרנדים ועל ידי כך הובלת הארגון לשינוי משמעותי יותר.

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.