הכירו את טניה ז’לזניאק

מתי הייתה הפעם הראשונה בה נחשפת לעולם הדיגיטל? מה גרם לך להישאר ולהתמקצע בו?
הפעם הראשונה שראיתי מחשב הייתה בגיל 16, כשהייתי צריכה לעשות מבחן במסגרת לימודים באוניברסיטה הפוליטכנית בעיר מולדתי טשקנט, באוזבקיסטן. אני זוכרת שחשבתי לעצמי אז שזו מעין טלוויזיה מוזרה.
מי שגרם לי להתמקצע בתחום מערכות מידע הוא בעלי. את התואר הראשון שלי התחלתי במגמת חברה ופוליטיקה, אך מכיוון שהייתי עולה חדשה והיה לי מאוד קשה לקרוא טקסטים מורכבים, הוא המליץ לי לעבור למגמת מדעי המחשב.הקשבתי לו, ואין ספק שזאת הייתה בחירה מוצלחת.

מהו תחום הדיגיטל בו את מתמחה? אילו תחומים נוספים בעולם הדיגיטלי מעניינים אותך?
אני מתמחה בתחום ניתוח מערכות ומתודולוגית עבודה. אני ממפה את צרכי הארגון והלקוח מול המצב הקיים של המערכת הדיגיטלית, ובונה תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית ארגונית ומערכתית בהתאם, כולל יישום מקצה לקצה. מעבר לכך, כבר מספר שנים אני מתעניינת בתחום ה-AI, בעיקר בהיבטים האתיים והחברתיים שלו.

ספרי על הצלחה שחווית בתחום הדיגיטל במהלך הקריירה
ב-21 שנות הקריירה שלי יצא לי לעבוד במגוון ארגונים – גדולים וקטנים, ממשלתיים ופרטיים, מתקדמים ופרימיטיביים. האתגר שתמיד היה לי זה לנסות לשפר, להשפיע ולגדול מבחינה מקצועית. לא תמיד הצלחתי לעשות את שלושתם, אך תמיד הצלחתי ללמוד משהו חדש בתחום ומהאנשים סביבי.
בעיני, ההצלחה הכי גדולה שלי הייתה בחברת HP, כשהגעתי לשם בתור מהנדסת תוכנה וקודמתי לתפקיד ראש צוות. הצלחתי להציל פרויקט של מוזיאון בית התפוצות מפני תביעה משפטית נגד החברה ולבנות מערכת חדשה עבור ארגון מגדלי הבקר מאפס עם צוות מדהים על פי מתודולוגית אג’ייל.

טיפים למנהיגים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם הדיגיטל?
תהיו בני אדם, תפרגנו, השתמשו בידע לטובת האנשים ולא  הטכנולוגיה, תזכרו מי הייתם ואל תפסיקו ללמוד. 

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.