הכירו את רותם נוי

מתי הייתה הפעם הראשונה בה נחשפת לעולם הדיגיטל? מה גרם לך להישאר ולהתמקצע בו?
עולם הדיגיטל מוכר לי עוד מבית הורי; בשנות ה-80, אבי ז”ל היה אחראי, בין היתר, על הטמעת מחשבי השולחן בתעשייה האווירית. הוא הביא הביתה פריטים ואמצעים דיגיטליים, שהיו חדשניים לאותה תקופה: משחקים, מחשבים, עזרים שונים ופטנטים שהקסימו אותי כבר בילדות. זכור לי שהביא הביתה את המיקרוגל הראשון, הרבה לפני שהיה נפוץ בחנויות. אני זוכרת שמהירות השימוש, האפקטיביות של שימוש בגלי מיקרו לחימום היממה אותנו. אבא היה יושב וכותב תוכנה שהפכה לדברים שימושיים – זה הימם אותי.
לימים, במסגרת עבודתי בחברת ICL, כמו גם ההבנה שהטרנספורמציה הדיגיטלית הסובבת אותנו היא הכרחית, נכנסתי עמוק לנושא; הקשר בין הטרנספורמציה העסקית והדיגיטלית מרתק אותי.

מהו תחום הדיגיטל בו את מתמחה? אילו תחומים נוספים בדיגיטל מעניינים אותך?
תחום ההתמחות שלי הוא בטרנספורמציה עסקית ודיגיטלית; אני מסייעת לארגונים ליישם את האסטרטגיה העסקית והחברתית שלהם באמצעות טכנולוגיות מתקדמות כדי להכין עצמם לעידן הנורמלי החדש.
אני מתמחה בשינוי במודלים ותהליכים עסקיים, תוך שימוש בטכנולוגיות מודרניות, חדשניות ומשבשות, כדוגמת בינה מלאכותית (AI), לימוד אדם מכונה (ML), אוטומציית תהליך באמצעות רובוטים (RPA), אוטומציה מכל סוג אחר, רובוטים ועוד.

ספרי על הצלחה שחווית בתחום הדיגיטל במהלך הקריירה
יישום של טרנספורמציה עסקית דיגיטלית הוא אתגר הקשור, בעיקר, לאנשים וניהול השינוי.
לדעתי, ההצלחות הגדולות שלי קשורות ביכולת שלי ללוות עובדים בתהליך הטרנספורמציה הדיגיטלית, לראות איך ניהול השינוי עושה פלאים, איך ההבנה שבאמצעים פשוטים ושינויים קטנים אנו יכולים לעשות שינוי גדול. יש אנשים שעושים את ההתאמה מהר ויש כאלה שהתאמה זו קשה להם.
בסדנאות של חדשנות, אותן אני מלווה, אני רואה את השינוי ואיך עובדים מסורתיים, העובדים ב-ICL שנים רבות, משנים גישה, דוחפים לדיגיטל וחדשנות. בסוד אגלה, שאלה העובדים שלהם הרעיונות הטובים ביותר, והם אלה שגם הופכים להיות מנטורים של דיגיטל בכל מקום שבו הם נמצאים.

טיפ למנהיגים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם הדיגיטל?
יש לי שני טיפים חשובים ביותר:
הטיפ הראשון הוא הבנה שדיגיטל זה תהליך, יש בו ספרינטים וגם ריצה למרחקים ארוכים. לכן, נדרשת סבלנות. תהליך ההבנה של מיפוי הלקוחות אליהם אנו רוצים לפנות, מה הלקוחות רוצים או צריכים מאיתנו, אילו מוצרים או שירותים יש לנו להציע ואיך אנו מציעים אותם, זהו תהליך ארוך הדורש דיוק וזיקוק.
הטיפ השני הוא האנשים. העולם משתנה בקצב מהיר, לא כל העובדים מסוגלים לקבל את השינויים במהירות הנדרשת, ולכן, חשוב לנהל את זה נכון.
הכישורים הנדרשים בעולם הדיגיטלי שלנו משתנים, ולכן מאוד חשוב שארגונים יבצעו תהליך הערכה של Re-Skill ו-Up-Skill לעובדים שלהם, ויסייעו להם להתכונן למה שאנו קוראים “הנורמלי החדש”.

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.