הכירו את אורית עוז

מתי הייתה הפעם הראשונה בה נחשפת לעולם הדיגיטל? מה גרם לך להישאר ולהתמקצע בו?
בתחילת שנות ה-90 עבדתי במחלקת השיווק של ישקר, ניהלנו את התקשורת השיווקית של ישקר בעולם. קיבלתי משימה לנהל את הקמת אתר האינטרנט של החברה, היום זה נשמע טריוויאלי, אבל בזמנו זאת הייתה הפלטפורמה הראשונה בה לקוחות מכל העולם יכלו להיחשף לחומרים ותכנים של החברה בלי תיווך של איש או אשת מכירות.
לאורך השנים, הדיגיטל שינה את כל צורת השיווק של חברות B2B בעולם. האפשרות של חברה מכל מקום בעולם להגיע עד למשתמש הסופי ולהתקדם בשרשרת הערך פתחה המון הזדמנויות לצד אתגרים מרתקים.

באיזה תחום בדיגיטל את מתמחה?
החברה שלי עוסקת בעולמות השיווק והמיתוג, אנחנו עוסקים בכל מה שחברה צריכה בעולמות אלו כדי למכור יותר מוצרים או שירותים. זה מתחיל מבנייה מדויקת של המותג – Brand Identity והצעת הערך המבודלת ללקוחות, דרך יצירה והפצה של התכנים המדויקים – Brand Awareness ועד תהליכים של Lead Generation – יצירת ביקושים והבאת לידים. עם שנים, ובעיקר בעקבות הקורונה, המהלכים השיווקיים הפכו להיות ברובם דיגיטליים.

סיפור הצלחה שחווית בתחום הדיגיטל במהלך הקריירה
אחד מהפרויקטים המעניינים והמוצלחים היה במהלך שעשינו עבור חברת OEM, המפתחת ומייצרת מוצרים בעולם הרפואי, היא מובילה בתחומה בעולם ומוכרת לכל יצרניות המכשור הרפואי.
החברה פיתחה מוצר חדש עם ערך אדיר למשתמש הסופי – הצוות הרפואי במחלקות טיפול נמרץ. בעבר, החברה לא הייתה יכולה לחשוב על מהלך שיווקי למשתמש הקצה. במהלך שכלל יצירת נכסים דיגיטליים ממוקדים, ותהליך מתמשך של יצירת ביקוש מהמשתמשים, החברה הצליחה להניע את חברות המדיקל ולהעלות את הביקוש למוצר במאות אחוזים.

טיפ למנהיגים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם הדיגיטל?
הניסיון המקצועי שלי נוגע לחברות שמוכרות בעולם; העולם הדיגיטלי משנה מהיסוד את השוק שלהן ודורש המון אומץ, הבנה ויצירת שינוי, כדי שהחברה תמשיך לצמוח בעולם המשתנה. חשוב להבין את ההבדל בין דיגיטציה ל-Digital Transformation – בין ביצוע מהלך שיווק דיגיטלי לבין שינוי המודל העסקי של החברה כדי להישאר רלוונטיים גם בעתיד. חשוב להסתכל על מגמות בעולם עם ראש פתוח, להתחיל בקטן ולהתנסות במהלכים חדשניים לצד המשך עבודה בערוצים הרגילים.

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×