הכירו את אודליה בן שמעון

מתי הייתה הפעם הראשונה בה נחשפת לעולם הדיגיטל? מה גרם לך להישאר ולהתמקצע בו?
בסוף שנות ה-90 החלטתי לקחת את הקורס הראשון שלי בתכנות, במסגרתו בניתי אתרים בשפת HTML. נדהמתי לגלות שבאמצעות שורות הקוד הללו, נבנה לו אתר מאחורי הקלעים שמממש את הפקודות שלי. אירוע נוסף משמעותי שמשך אותי לעולם הדיגיטל היה לפני מספר שנים; אני מלווה כ-10 שנים בחורה בשם רחלי, הסובלת מעיוורון מילדותה, אשר הפכה להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלי. רחלי מתנהלת בחייה כרגיל, שולחת הודעות, מיילים, נעזרת בתוכנות תמלול, מכשיר לגילוי צבע בד, שעון מדבר ומכשירים דיגיטליים נוספים המתאימים עבורה. בעבר הלכנו להצגה והיא קיבלה ערכת תמלול – מכשיר שתיאר עבורה תוך כדי ההצגה את כל מה קרה על הבמה, תנועות גוף של השחקנים, תאורה, שימוש שחקנים בעזרים ועוד. כשהיה משהו מצחיק על הבמה רחלי הבינה מיד במה מדובר הודות לערכת התמלול. מדהים לראות עד כמה שיפורים דיגיטליים יכולים להשפיע ולהעצים את החוויות החברתיות שלנו.

מהו תחום הדיגיטל בו את מתמחה? אילו תחומים נוספים בדיגיטל מעניינים אותך?
במהלך 12 שנים בחברת DELL EMC, התמחיתי בלהעביר לקוחות תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית ומודרניזציה של מערכות תשתית ואפליקציות מסורתיות. לאחרונה, הצטרפתי לחברת מיקרוסופט, בה אני מתמחה בהעברת לקוחות לסביבה טכנולוגית מבוססת ענן לצורך התאמה לעולם הדיגיטלי, עם יכולת מענה מהיר לדרישות המשתנות של הארגון, גמישות, אופטימיזציה של ארכיטקטורת המידע, התייעלות וניהול סיכונים. נכנסתי למיקרוסופט בתזמון שקורה פעם בדור – חברה שעושה בעצמה מהפך ב-Sales Transformation מקצה לקצה, ומבינה היטב את השינוי שהארגונים עוברים בזמנים אלו.
טכנולוגיות כמו Data Analytics ,ML ו-AI מעניינות אותי, ובעיקר מסקרנת אותי השפעת הטכנולוגיות הללו על העולם, בדגש על פיתוחים עבור בעלי מוגבלויות, שיהפכו את העולם לנגיש יותר עבורם.

ספרי על הצלחה שחווית בתחום הדיגיטל במהלך הקריירה
הובלתי תהליכי מודרניזציה של מערכות IT, שכללו החלפת מערכות תשתית קיימות במערכות מודרניות, ואלו הביאו לשיפור דרמטי בביצועים ובעיקר בהאצה של תהליכים עסקיים. התוצאה הייתה ברורה – יצירת ערך עסקי מהיר יותר, גמיש יותר ויעיל יותר, תוך קיצור זמני תגובה, קיצור זמני דוחות בסוף רבעון/שנה, איחוד DB לתובנות עסקיות, DR ועוד. מעבר לנושא הטכנולוגי והדיגיטלי, יצרנו ערך כלכלי נוסף של התייעלות שנים קדימה למנכ”ל החברה, ללקוחות החברה ולמקבלי ההחלטות בארגון.

טיפ למנהיגים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם הדיגיטל?
הטיפ הראשון הוא לשאול ולהגדיר באופן ברור איזו בעיה עסקית אנחנו רוצים לפתור באמצעות הדיגיטל. אחרי
איפיון הבעיה, נדע כיצד ייראה הפתרון. לאחר מכן, צריך להבין איזה ערך עסקי חדש אנו יוצרים, בדגש על ערך הכולל
חדשנות ויצירתיות.
הטיפ השני מתמקד בשינוי ה-Mindset של כלל האנשים בארגון ע”י עידוד יצירתיות, חדשנות וטכנולוגיה.
לא צריך לחשוש לקחת סיכונים במהלכים דיגיטליים, תהיו Early Adopters, תנסו, תעזו ותתנסו, כך תוכלו ללמד אחרים ולא ללמוד מאחרים. אם תומס אדיסון היה מרפה את ידיו נוכח אלפי  הכשלונות בדרך להצלחה, ייתכן שהיינו עם עששיות עד היום…. 😊
טיפ אחרון וחשוב מאוד – חברו את כל האנשים למהלך, לכל אחד תרומה משלו יצירתיות שונה, מחשבה שונה וראייה עסקית שונה (כל חלקי BU השונים), על מנת ליצור חווית לקוח חדשה, משופרת, משודרגת ודיגיטלית. האנשים יוצרים את השינוי האמיתי.

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.