הכירו את עידו יבנאי

מתי הייתה הפעם הראשונה בה נחשפת לעולם הדיגיטל? מה גרם לך להישאר ולהתמקצע בו?
בגיל 9 ההורים רכשו עבורי מחשב VIC 20 (שבהמשך שודרג ל-Commodore 64). זו הייתה הפעם הראשונה שהבנתי שבאמצעות תכנות, אז בבייסיק, אפשר ממש ליצור ולייצר. הממשק הגרפי והמשחקים המרהיבים כמו גם היכולת להמציא כאלו בעצמך וליצור ערך באמצעים דיגיטליים, הילכו עליי קסם שנמשך עד היום.

מהו תחום הדיגיטל בו אתה מתמחה? אילו תחומים נוספים בעולם הדיגיטלי מעניינים אותך?
אני מתמחה בשיפור אפקטיביות עסקית וארגונית באמצעות דיגיטל. יש לנו מתודולוגיה מאוד מסודרת ומוכחת לניהול תהליך כזה בארגונים הכוללת בנייה נכונה של תהליכי עבודה והכנסה של מערכות המובילות את הארגון בתהליך הטרנספורמציה הדיגיטלית. כלים ושיטות לייעול תהליכי עבודה, מאפשרים לעובד להתמקד בעיקר, ולמנהל להתוות את הדרך לאפקטיביות עסקית וארגונית.
אני מעריך שהאוריינות הטכנולוגית של מרבית עובדי הידע ניתנת לשיפור’ וכ-70%-80% מהפעולות שנעשות בארגונים הן מיותרות או הולכות לאיבוד. היכולת להטמיע תהליכים אפקטיביים באמצעות חדשנות ניהולית וטכנולוגית, המאפשרת לעובד הידע להתמקד רק במה שחשוב, במינימום מאמץ, ולשפר משמעותית את הפריון האישי שלו בסדרי גודל, היא משימה לאומית בעיניי.

ספר על הצלחה שחווית בתחום הדיגיטל במהלך הקריירה
אחד הפרויקטים שהובלתי בעבר היה פיתוח תוכנה למכשירי CT בחברת פיליפס. ב-CT, אחד האתגרים הוא כמובן לקבל תמונות קליניות באיכות טובה, במינימום קרינה וסבל לחולה וגם בעלויות סבירות. בדרך כלל המאמץ הזה מושקע באיכות הגלאים במכשיר, ביכולות עיבוד תמונה מתקדמות, בשיפורים של האלגוריתמים וכדומה. הפתרון שהובלתי היה פיתוח אפליקציה שאיפשרה למכשיר ה-CT עצמו לתת הוראות לנבדק ולתקשר עמו בשפתו תוך כדי הבדיקה. למשל, מה הולך לקרות עכשיו, כמה זמן זה אמור לקחת, מתי לעצור את הנשימה, מתי אפשר לזוז ועוד ועוד.
התוצאה היא שהנבדקים זזים פחות במהלך הבדיקות ואיכות התמונות הקליניות המתקבלות טובה בהרבה. הפתרון הזה הוא פשוט ויצירתי, ‘מחוץ לקופסה’ – והביא ערך עצום לפרויקט.

טיפ למנהיגים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם הדיגיטל?
יכולות ניהול גבוהות ושימוש אפקטיבי בכלים דיגיטליים מביאים ליתרון תחרותי, הן בפן האישי והן בפן הארגוני. שני התחומים האלו מתפתחים כל הזמן וחשוב מאוד להתמקצע בהם, לצבור ניסיון, ולהמשיך ללמוד ולהתנסות כל הזמן במתודולוגיות וטכנולוגיות חדשות.

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×