הכירו את דניאל פינקלשטיין

מתי הייתה הפעם הראשונה בה נחשפת לעולם הדיגיטל? מה גרם לך להישאר ולהתמקצע בו?
פגשתי את עולם הדיגיטל לראשונה בסוף שנות ה-90′ כקצין באחת היחידות בצה”ל, כשקיבלתי אחריות על מערכת נרחבת לחיזוי עתיד ימי לחימה בחירום. מייד הבנתי את ההשפעה שיש לדיגיטל על קבלת החלטות בדרגים הגבוהים ביותר, ואת החשיבות של תהליכים דיגיטליים בקנה מידה גדול. עוד יותר ריתקה אותי האפשרות לפתור בעיות מבצעיות ולמקסם קבלת החלטות באמצעות מידע מדויק.

באיזה תחום בדיגיטל אתה מתמחה? אילו תחומים נוספים מעניינים אותך?
תחום ההתמחות שלי הוא ניהול טכנולוגי ויצירת פתרונות הנדסיים בעלי ערך עסקי.
בשני העשורים האחרונים אני עוסק בתרגום צרכים עסקיים לפתרונות טכנולוגיים שימושיים ומעניקי ערך לארגונים, שארגון עסקי מסוגל ויודע להוציא לפועל באופן רווחי. תחום משיק ותומך שאני מוצא בו עניין הוא יצירת בהירות בארגון על מנת שכלל המועסקים יתחברו לחזון הכולל ויבינו אותו. מצאתי ששימוש נכון בדיגיטל מביא להשגת המטרה הזו באפקטיביות גבוהה ביותר.

אתגר שחווית בתחום הדיגיטל במהלך הקריירה
בתחילת הקריירה התגבשה אצלי ההבנה שפרויקטים קמים ונופלים על היכולת לתאם בין הצדדים הטכנולוגיים והעסקיים בארגונים מורכבים, והוספת הלקוח לתמונה הופכת את הצלחת הפרויקט לבלתי אפשרית למראה.
בשנים האחרונות אני משלב בכל פרויקט כלי שיקוף מידע (dashboard) להעלאת הנראות בחזיתות שונות כדי לייצר בהירות מרבית עבור כלל הגורמים המעורבים. רמת בהירות גבוהה, יחד עם הבנת ה-‘why’, מאפשרת תיאום ומעודדת את הארגון למצוא את הדרך האפקטיבית ביותר להצלחה.

טיפ למנהיגים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם הדיגיטל?
מנהיגי דיגיטל הם סוכני שינוי בארגון, ותפקידם לא אחת להביא את הארגון למקום שאף אחד לא האמין שהארגון יכול להגיע אליו. שינוי כזה דורש הבנה של הגורם האנושי ורתימת החברים בארגון לשינוי.
הטיפ שלי: כדי להצליח במשימה – הבינו את תמונת המצב הנוכחית, ציירו בבהירות את תמונת העתיד הדיגיטלי, וטעו ביטחון באנשים שהשינוי אכן יוביל את הארגון לעתיד טוב יותר. זכרו להקצות זמן להתעדכנות בכלים ומגמות חדשות בקביעות (זמן כתום, LLL), והקשיבו לאחרים בעלי ניסיון.

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.