07-יונ-2022: עוצמה דיגיטלית ואחריות אנושית עם פרופ’ נועם שומרון – הקלטות המפגש

נגן וידאו

הקלטה מלאה
המפגש החמישי בסדרת העכבישה – פרופ’ נועם שומרון.

ניר עקרון הציג את חדר אתיקה בפינת “חדש בראש”. לאחר מכן הרצאתו של פרופ’ נועם שומרון, ראש גנומיקה חישובית בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, על אתיקה במחקר גנטיקה. בסוף המפגש יעקב אילון הציג את פינת חדשות הדיגיטל.

נגן וידאו

חלק א’ – חדש בראש עם ניר עקרון

ניר עקרון, מנהל הצלחת הלקוחות של דיגיטלראש, מציג את חדר “אתיקה” החדש. ניר הסביר היכן ניתן למצוא את החדר, כיצד הוא בנוי וכן הציג את התכנים השונים המופיעים בו.

נגן וידאו

חלק ב’ – הרצאתו של פרופ’ נועם שומרון

פרופ’ נועם שומרון, ראש גנומיקה חישובית בפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת”א, הסביר על “המהפכה הרביעית ברפואה” – המהפכה הדיגיטלית. מהפכה זו קורמת עור וגידים ורותמת בינה מלאכותית, כמויות דאטה עצומות ויכולות שליטה כמעט אבסולוטיות. שליטה כזו מערעת מערכות אתיקה ומוסר מן השורש, ומאלצות אותנו להתמודד עם שאלות אתיות מורכבות.

נגן וידאו

חלק ג’ – דיגיטל לעומק עם מתי גיל

מתי גיל,  מנכ”ל AION Labs, סיפר כי AION Labs מתמקדים בשילוב כוחות לקידום רפואה בעתיד והסביר על התוכנית לקידום חברות סטארט אפ בשנה העוסקות בבינה מלאכותית בתחום הפארמה.

נגן וידאו

חלק ג’ – חדשות הדיגיטל של יעקב אילון

השבוע בחדשות הדיגיטל: מכשירי אפל ישתמשו בחיבורי טעינה נפוצים, אפל מכריזה על MacBook Air חדש ומתקדם, טסלה מפסיקים לעבוד מרחוק, שריל סנדברג עוזבת את מטא, חשד שטיקטוק מעורר טיקים חברתיים, דו”ח FTC על רמאויות קריפטו, עד כמה המדיה החברתית מזיקה?

נספחים

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×