05-ינו-2021: לבנות סכרים דיגיטליים — עם ממונה הקורונה ומנכ”ל משרד הבריאות, פרופ’ נחמן אש וד”ר דורית שוויקי, ראש תחום ביואינפורמטיקה, המכללה האקדמית תל אביב יפו (הקלטה)

נגן וידאו

הקלטה מלאה
הפרק הראשון בסדרת “לבנות סכרים דיגיטלים”. בפרק זה נארח את נחמן אש, ראש “מגן ישראל” ממונה הקורונה, וד”ר דורית שוויקי, ראש תחום ביואינפורמטיקה, המכללה האקדמית תל אביב יפו. 
התכנית כוללת גם הפינות הקבועות: “חדש בראש” וחדשות הדיגיטל של יעקב.
מנחה: יעקב אילון יחד עם מייסד הראש הדיגיטלי פרופ’ ישע סיון.

חלק א’ – פינת “חדש בראש”: קבוצת עדכונים בווטסאפ ו”חדר קורונה”
עדכונים על קבוצת העדכונים החדשה בוואטסאפ. בנוסף תקבלו הצצה לחדר התוכן החדש- “חדר הקורונה”.

חלק ב’ – פרופ’ נחמן אש, ראש “מגן ישראל” ממונה הקורונה
נחמן אש, מונה על ידי ראש הממשלה ושר הבריאות באמצע נובמבר 2020 להחליף את פרופסור רוני גמזו, כממונה על הקורונה וכראש תוכנית “מגן ישראל” להתמודדות עם המגפה. צפו בשידור ותזכו לשמוע מהאדם האמון על המאבק במגפה הקשה ביותר שראה העולם במאה שנים האחרונות.

חלק ג’ – ד”ר דורית שוויקי, ראש תחום ביואינפורמטיקה, המכללה האקדמית תל אביב-יפו
ד”ר דורית שוויקי, ראש תחום ביואינפורמטיקה במכללת האקדמית תל אביב יפו, היא אחד מהאנשים שעוקבים מקרוב אחר התפשטות הנגיף. דורית נחשבת למומחית בנושא הקורונה. כמו כן היא כתבה מחקר בנושא ההשפעה השונה של הקורונה בין נשים לגברים וכן מרצה בנושא החיסון לקורונה והשפעותיו.

חלק ד’ – שאלות ותשובות עם ד”ר דורית שוויקי, ראש תחום ביואינפורמטיקה, המכללה האקדמית תל אביב-יפו
דורית עונה על שאלות המשתתפים: האם יש ירידה בביקוש ללימודי רפואה בעקבות המגיפה? איך המוטציות ישפיעו עלינו? האם יש תוקף לחיסון? האם הטכנולוגיה החדשה של החיסונים תעזור כנגד מחלות אחרות? מה קורה עם החיסון הישראלי? האם יש תגובה שונה לקורונה בין גברים לנשים?

חלק ה’ – חדשות הדיגיטל של יעקב
גניבת ה-Source Code של מיקרוסופט | תחרות זריקות של רובוטים יפניים | נתוני דיגיטל מהעולם – פייסבוק מדווחת על 1.4 מיליארד שיחות בווטסאפ | חדש – ועד עובדים בגוגל | סדרת הטלפונים החדשים של סמסונג שלא נופלים מהאייפון | מי היא החיה הרובוטית שיכולה להיכנס אלינו הבייתה בכל דרך אפשרית.

נספחים

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×