04-אוג-2020: לרכוב על הגל — מפגש קהילה (הקלטה)

נגן וידאו

הקלטה מלאה
תוכנית הראש הדיגיטלי “לייב” עם חברי הקהילה. פרופ’ סיון מעדכן את מודל שלושת הנורמלים (3NN) בנורמלי השני, והיכרות עם הקורס החדש “לייב” למנהלי משא”ן שיתקיים באוגוסט.
התכנית כוללת גם הפינות הקבועות: “חדש בראש” וחדשות הדיגיטל של יעקב.
מנחה: יעקב אילון יחד עם מייסד הראש הדיגיטלי פרופ’ ישע סיון.

חלק א’ – פינת “חדש בראש”: ניר עקרון מציג את הקורס החדש – מנהיגות דיגיטלית למנהלי משאבי אנוש (CPO)
ניר עקרון, יועץ בכיר מאיי-8 מציג את הקורס החדש למנהיגות דיגיטלית במשא”ן. קורס ממוקד בן שלושה מפגשים בחודש אוגוסט, לליבון ודיון בתפקיד הדיגיטל בעולם משאבי האנוש. כל מפגש עוסק במימד העבודה משלוש זוויות מבט: האדם, הארגון והעולם.

חלק ב’ – לרכוב על הגל עם שלושת הנורמלים החדשים עם פרופ’ סיון
פרופ’ סיון מרחיב ומעדכן את מודל ה-3NN שפיתח בתחילת משבר קורונה. הוא נותן רקע על אתגר הברבור השחור, ומרחיב על שלושת הנורמלים, שלושה טווחי הזמן, גישות ההתמודדות ועל רמות ההשפעה.

חלק ג’ – שאלות ותשובות – מודל שלושת הנורמלים החדשים (3NN)
חברי הקהילה שואלים ופרופ’ סיון משיב על שאלות שמעלה מודל שלושת הנורמלים: אין “חזרה לשגרה” – יש שגרה חדשה, השינויים מהירים וכך גם ההחלטות. מה יהיה כאשר יימצא חיסון/תרופה? איך יתנהג השוק? האנשים? הארגונים? מהו הנורמלי החדש?

חלק ד’ – שאול כהן – ממונה תביעות יזומות בפרקליטות מחוז חיפה אזרחי וחבר קהילה: הנורמלי החדש מנקודת מבט של עובד בחברה ממשלתית
שאול כהן – משתתף ותיק ופעיל ב”ראש הדיגיטלי” מספר על ההסתגלות אל הנורמלי החדש בחברות ממשלתיות שחלים עליהן כללים ומגבלות ציבוריות ואפילו פוליטיות ומדגים כיצד המעבר לדיגיטל חסך זמן וכסף עם ביטול החובה לקיים ישיבות בירושלים.

חלק ה’ – אלעד גולדמן – מנהל תוכנית ה-ERP של קבוצת אדמה: פתאום גיליתי שיש לי אישה ו-3 ילדים
אלעד חשב שהוא מנצל היטב את הזמן בפקקים, אבל הסתבר שלא ממש, ויש יתרונות של ממש לתחליף הדיגיטלי לנסיעות. כמשתתף ותיק בקהילה הוא מצפה לקהילה של אנשים שחושבים יחד ויכולים לייצר מתודולוגיות, כלים אחודים וסטנדרטיזציה בנושאי דיגיטל וניהול לטובת הכלל.

חלק ו’ – רותי קלנר-עקרון – יועצת ומלווה מנהלים: מסוקרנת ואופטימית לגבי ההמשך והדיגיטל שהפך להיות מוביל, מחבר וממקד
רותי, לשעבר סמנכ”ל התפעול בתמיר תאגיד המחזור וסמנכ”ל השיווק והמכירות בדואר ישראל, מכירה היטב את שוק השיווק והמכירות שהשתמש בדיגיטל באופן מסיבי. עכשיו, היא מוסיפה, הדיגיטל שינה מקום – לא רק שיווק ופרסום אלא מוביל, מחבר וממקד את העשייה בארגון ואצל האדם הפרטי.

חלק ז’ – אלון אפשטיין – מנהל התוכן של INSEAD VR: “הראש” מחבר מודלים ותפישת מקרו עם מקרי בוחן מהחיים. שיטות הלימוד הותיקות עוברות מהפך לתת מקום גם למציאות מדומה
אלון אפשטיין (Insead ביה”ס הגבוה למנהל עסקים) מספר שגם האוניברסיטאות מנסות להסתגל למציאות החדשה ועוברות משיטות לימוד ישנות עם כללים ברורים בני מאות שנים לדיגיטל חדשני, עם מיקום פיזי דיגיטלי, לימוד אונליין ומציאות מדומה.

חלק ח’ – יפה בן-ארי – שגרירת ישראל ביפן: הדיפלומטים שיכולים לטוס כשהשמים סגורים לרוב האוכלוסיה האזרחית בעולם והמחיר האישי של הבידוד
יפה בן ארי מדברת הפעם מכאן, מבידוד ברעננה. היא הגיעה מטוקיו ומספרת על הטיסה שמותרת לדיפלומטים בלבד, על הבידוד הכפוי ועל הכוח של הדיגיטלי בשירות הנוסע.

חלק ט’ – ישראל (ראלי) ברטוב – ראש אגף בשב”כ (בדימוס): על הקהילה לבדוק גם כשלונות ולבחון את משמעות הדיגיטל גם במגזרים נוספים
ישראל (ראלי) ברטוב מציע לא להתמקד רק בהצלחות, אלא לבדוק ולהביא גם כשלונות והיבטים קשים של המשבר, וכן להתייחס לדיגיטל במגזרים פריפריאלים אך משמעותיים כמו המגזר השלישי (קשישים), המגזר הערבי, החרדי ועוד.

חלק י’ – חדשות הדיגיטל של יעקב
הקונגרס האמריקני מאשים את ענקיות הטכנולוגיה בבריונות ולמוחרת שווין גדל בעוד 250 מיליארד דולר | טראמפ נגד סין ונגד טיק טוק ודוחף לקנייתה על ידי מיקרוסופט | האצת השינוי בקמעונאות: האונליין ממריא בעוד ענקים ותיקים פושטים רגל | המירוץ החדש לחלל הוא בין אמזון לאילון מאסק | חידושים באפל | גוגל עם מכשיר 5G ועוד.

חלק יא’ – סיכום התוכנית
חברי הקהילה התבקשו לבחור מתוך רשימה של שירותים קיימים ב”ראש” איזה סוג של דברים היו רוצים לראות יותר ב”ראש הדיגיטלי”?

נספחים

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×