חדר מאמרים

בחדר זה ניתן למצוא מאמרים אשר נכתבו הן על ידי חברי הקהילה והן על ידי מומחים בתחום, כולם נוגעים לעולם הדיגיטל והחדשנות.

 • של מי האינטרנט הזה?
  ג'ו מת'יוס, כותב ב-ZOCALO, שואל, מהרהר ומשיב על השאלה - מי צריך למשול באינטרנט. לטענתו, לא התאגידים הגדולים ולא הממשלות צריכות למשול באינטרנט, והוא מפרט פתרונות דמוקרטיים קיימים שניתן לשלב בין פיסות חזון של ארגוני זכויות אדם, פורומים כלכליים שונים, ארגונים ללא מטרות רווח כמו ICANN ועוד.
  מאמרים, פנינים
  עוד...
 • הגבלות על משחקי מחשב לילדים: כן? לא? איפה? כמה?
  מוניקה ברקו חברת קהילה שלנו בדקה, ניסתה על ילדיה שלה וכתבה על הגבלת משחקי מחשב לילדים בסין. ומה אצלנו?
  מאמרים
  עוד...
 • מקינזי (תקציר מנהלים): איך יכול דירקטוריון לסייע בטרנספורמציה דיגיטלית
  במאמר זה בוחנים המחברים חמישה תחומים בהם הדירקטוריון יכול להוסיף ערך לשינוי הדיגיטלי שהארגון שלהם עובר: השלכות השינוי בעקבות הטכנולוגיה, וידוא יצירת ערך בעקבות השינוי, מעקב על התקיימות השינוי, הכנסת כשרונות חדשים ומתאימים לארגון והבנת האיומים הקשורים בשינוי הדיגיטלי. תרגום ועריכה: ניר עקרון
  English, מאמרים
  עוד...
 • שבעה משבשים שיש לקחת בחשבון בבניית אסטרטגיה לארגון
  המאמר של גרטנר (Jackie Wiles) מתאר שבע נקודות השפעה שעלולות לשבש ארגונים אם לא יילקחו בחשבון בזמן בניית האסטרטגיה הארגונית, כאשר הטכנולוגיה היא רק אחת מהן: טכנולוגיה, פוליטיקה, כלכלה, חברה ותרבון, אמון ואתיקה, רגולציה וסביבה. תרגום ועריכה: ניר עקרון.
  מאמרים
  עוד...
 • המערבולת הדיגיטלית המאיצה
  דוח של חברת IMD, המערבולת הדיגיטלית מאיצה, אך לחברות אין תוכנית ברורה כיצד להתקדם. שיבוש דיגיטלי שורר כיום בכלכלה העולמית, אך ארגונים רבים נאבקים להשתנות כדי לעמוד באתגרים העומדים בפניהם.
  מאמרים, פנינים
  עוד...
 • איך מודדים הצלחה בדיגיטל? חמישה מדדים למנכ"ל.ית
  מאמר של מקנזי המציע מדדים למנכ"לים כיצד למדוד ולעקוב אחר ההשפעה ויצירת הערך של כל היוזמות הדיגיטליות באגון, ואף מפרט דרכים שמנכ"ליות ומנכ"לים יכולים להבטיח כי הם בכיוון הנכון.
  מאמרים, מדריכים
  עוד...
 • מבצעי השפעה: שילוב של תקיפה טכנולוגית ומניפולציה על תכנים
  מאמר זה, פרסום מיוחד של המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) מנתח תופעה חדשה יחסית בעולם מתקפות הסייבר, אשר משלבת מתקפות טכנולוגיות ומניפולציה על תכנים. אומנם התופעה של השפעה על תכנים אינה חדשה במסגרת הקרב על התודעה, וכך גם תקיפה טכנולוגית של מערכות מחשוב ותשתיות ממוחשבות, אולם שילובן יחד הוא...
  Domain: Cyber, מאמרים
  עוד...
 • דרכי פעולה מומלצות להיערכות והתמודדות עם אירוע כופרה (Ransomware) בארגון
  המסמך, שפורסם על ידי מערך הסייבר הלאומי, מציע שורה של המלצות לארגונים במטרה לשפר את ההיערכות והתמודדות עם אירוע מסוג כופרה (Ransomware), אשר מטרתה לשלול מהגורם המותקף גישה לנכס הסייבר והמידע המאוחסן בו. כתנאי להסרת מגבלת הגישה, התוקף עשוי להציג תנאיתשלום "דמי כופר".
  Domain: Cyber, מאמרים
  עוד...
×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×