להפוך את העסק שלך לאג’ילי (גרסה אנגלית. פורסם ב-CUTTER)

המאמר (גרסה אנגלית) מתאר דרכים קונקרטיות הנדרשות כדי לשנות את נקודת המבט שלנו ולפעול כדי להפוך את הארגון לאג'ילי, כל זאת תוך בחינת יחסי הגומלין בין מנהיגות, תרבות, אדריכלות עסקית ואדריכלות דיגיטלית.


אוי! נראה שחסרות לך הרשאות לתכנים/שירותים בעמוד זה.
ניתן לבחור רמת חברות מתאימה כאן.

 

 

במידה ונרשמת בעבר יש לבצע LOGIN.

עוד באותו עניין...

עיצוב ארגון מקיים: כיצד מנהיגים יוצרים ערך מתמשך והשפעה שוויונית

דו”ח של אקסנצ’ר בוחן את היסודות של ארגונים מקיימים: סט שיטות ניהול, מערכות ודרכי חשיבה – המתפרשות על תהליכים, אנשים ותרבות – שהחוקרים מכנים “DNA של קיימות” ומסיק שארגונים בעלי דנ”א קיימות נוטים לספק ערך פיננסי גבוה יותר והשפעה סביבתית חברתית.

אילוף הברבור השחור “קורונה” תוך שימוש במסגרת שלושת הנורמלים החדשים

במובנים רבים, הקורונה מאיצה את השינוי ובאופן טבעי, הכוח הדיגיטלי דורש תשומת לב רבה יותר. למנהיגים דיגיטליים, המופקדים על ההתמודדות עם הכוח הדיגיטלי ורתימתו לצרכי הארגון, יש תפקיד מיוחד כעת. אם את/ה בעל/ת תפקיד “דיגיטלי” או חבר דירקטוריון, מנכ”ל “דיגיטלי” או מנהל CIO, CDO, או סמנכ”ל דיגיטל – זהו תפקידך – להניע את הארגון במהירות רבה יותר כדי לשלוט בשינויים.

מקרה בוחן: חדשנות לא מתרחשת במקרה – איך סין הפכה למעצמת-על טכנולוגית (סקירה של ענקי טכנולוגיה בסין – אנגלית)

בעולם המהיר, המבולגן והגלובלי של ימינו, צריך רק למצמץ כדי להתעורר למציאות חדשה. מציאות אחת כזו היא הופעתה של סין כמעצמה יזמית וטכנולוגית. עליית סין משמשת כמקרה בוחן מצוין לכוחן של תשתיות חדשניות וקביעת יעדים לחדשנות בתוך ארגון.

להפוך את העסק שלך לאג’ילי

כותבי המאמר, פרופ’ ישע סיון ורז הייפרמן, מדגישים כי הימים בהם הארגון יכול היה לתכנן את היתרון התחרותי ולגבש תכנית אסטרטגית לחמש השנים הבאות (תכניות חומש קראנו לזה) חלפו ללא שוב. הסביבה העסקית הפכה לכאוטית, דינמית ועתירת סיכוני ערעור…

×

לחיצה על פרטי הקשר של ניר תפתח חלון חדש של וואטסאפ שיחבר אותך אלינו ישירות.

×